Το ξέρατε ότι aniki σημαίνει αδερφός;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    OST/J-Pop/J-Music    Animetal!
Gio
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 01, 2006 1:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 04 Δημοσιεύσεις: 262
Λοιπον... αυτον τον ωρο τον ακουσα για πρωτη φωρα χθες απο εναν φιλο...
μ εξηγησε δηλαδη, οτι ειναι καποια κομματια απο Anime Songs, Τις οποιες κανουν Edit, τον ρυθμο και την φωνη, αλλαζωντας το J-Pop, σε Metal, με φανηκε λοιπον ενδιαφερον και ειπα να κατεβαζς μερικα κομματια, Ανοιξα το e-mule μου, και εψαξα, κατεβασα λοιπον μερικα κοματια, και οι περισσοτερεσ μου φενονται αρκετα ωραιες *-*!, ειδηκα το Digimon Theme, (και να σκεφτητε οτι ποτε δεν το συμπαθησα αυτο το Anime, εφοσον ακουσα αυτο το κομματι, ο.ο μου ηθε ορεξη να δω το Anime o.O).

ο.ο και ειπα να ενημερωσοω οσυσ δε ξερω με αυτο το Thread, και συγχρωνως να ζητησω αξιολογα κομματια αυτου του ειδους. Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 01, 2006 2:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Φοβερό !!! Θα αρχίσω και εγώ το ψάξιμο και αν τύχει και βρω κάτι αξιόλογο θα το γνωστοποιήσω αμέσως Wink

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 1:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Animetal ειναι ένα μουσικό συγκρότημα τα τελευταία ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 χρόνια!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 02, 2006 10:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
Animetal ειναι ένα μουσικό συγκρότημα τα τελευταία ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10 χρόνια!!
... me mia grigorh anazitish sto google vlepeis oti o KuRy-ou
exei dikio ...

Παράθεση:
ειδηκα το Digimon Theme
vasika autoi kanan ola ta tragoudia tis seiras ?? (gia digimon h digimon 02 milas ) ... an nai pioi einai oi titloi twn tragoudiwn ?

edw kai h diskografia tous se torrent :
http://www.mininova.org/det/69653

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 03, 2006 4:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
Oi Animetal ta spane ola, oxi mono apo mousiki alla kai apo emfanisi. O Eizo Sakamoto einai koryfi, alla twra pige stous ANTHEM. Tespa, sigoura aksizoun oi "Marathwnioi tous"!

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 12:58 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Φίλε μου, είσαι τυχερός: το συγκρότημα αυτό έχει γράψει και 3 τραγούδια για την αγαπημένη σου σειρά, δηλ. το Rurouni Kenshin:
- Eien no mirai
- Shukute
- the juppongatana

Tα δυό τελευταία είναι φοβερά κομμάτια. Το πρώτο...είναι μια κοτσάνα και μισή (δεν είναι καν metal). Άμα θες, στα γράφω μαζί με το υπόλοιπο υλικό που σου 'ταξα το Σάββατο. Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
KuRy-ou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 5:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 22 Μάϊ 05 Δημοσιεύσεις: 147 Τόπος: Στην καρέκλα του σπιτιού μου! Τώρα Βλέπω: Την οθόνη μου!
Και με άλλη μια ματιά βλέπεις το "η":

Παράθεση:
me mia grigorh anazitish sto google vlepeis oti η KuRy-ou exei dikio ...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 10:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
Και με άλλη μια ματιά βλέπεις το "η":

Παράθεση:
me mia grigorh anazitish sto google vlepeis oti η KuRy-ou exei dikio ...
Embarassed sorry ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 12:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Αφου διαβασα τις απαντησεις εδω μου δημιουργηθηκε μια απορια....

Το συγκροτημα το ξερω αλλα κατι που δεν ηξερα ηταν οτι καναν το OP toy Digimon(λογικα μιλατε για το κομματι "on my love")

Και τωρα ρωτω: Αυτοι ηταν που καναν και το κομματι Juppongatana για kenshin σωστα?

Γιατι στο Juppongatana εχει τοσο διαφορετικα φωνητικα απο το on my love αφου ειν απο το ιδιο συκροτημα? Επαιξε καμια αλλαγη vocalist?

BTW vocals for Juppongatana SUCK!!!!(Μονο η μουσικη το σωνει) on my love RAWKS!!!!!\m/

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 04, 2006 5:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Blademaster_X έγραψε:
BTW vocals for Juppongatana SUCK!!!!(Μονο η μουσικη το σωνει)

Kλασσικός Blademaster που δεν τ'αρέσουν j-rock/j-metal με oυρλιαχτά. Razz

Blademaster_X έγραψε:
Και τωρα ρωτω: Αυτοι ηταν που καναν και το κομματι Juppongatana για kenshin σωστα?

Yeap. Αυτό έγραψα και στο παραπάνω post μου. Wink

Blademaster_X έγραψε:
Το συγκροτημα το ξερω αλλα κατι που δεν ηξερα ηταν οτι καναν το OP toy Digimon(λογικα μιλατε για το κομματι "on my love")

Για μισό λεπτό: μιλάς για το opening της πρώτης season; Θυμάμαι που το Star στην αρχή έπαιζε την original japanese version (με τ'αντίστοιχα japanese vocals, εννοείται). Και σαν τραγουδάκι ήταν ωραίο κι αρκετά πιασιάρικο. Παίζει κανα link;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
noname
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 06, 2006 1:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
Παίζει κανα link;
edw vasika exei mia silogi apo link ... ta psaxnw ena ena na vrw tpt Razz http://www.opokemon.info/animetal-mp3.html

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης