Το ξέρατε ότι kettei σημαίνει Απόφαση/Αποφασιστικότητα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Επόμενη
Σελίδα 1 από 16
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Poll: Ποιοί εδώ μέσα παίζουν Rpg;




Παίζετε RPG? (όχι στο κομπιούτερ ε;)

Ναι
86%
 86%  [ 113 ]
Όχι
4%
 4%  [ 6 ]
Παίζω μόνο στο PC / Ρουπουτζού; Τι θε να'ν αυτό ωρέ γιαβρίμ;
8%
 8%  [ 11 ]

Σύνολο Ψήφων : 130


KabaMaroudis
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 5:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Αιγάλεω προς το παρόν, Ιαπωνία σε 1 χρόνo ελπίζω...
ΧΑΧΑχαχααα...Δεν ακούγεται φοβερό; Αρπιτζί... σαν είδος από χωριάτικο τυρί ακούγεται... Laughing Laughing Laughing ...εχεμ! Καλα συγγνωμη ισως να μην ήταν δα και ΤΟΣΟ αστείο... Confused
Τέλως πάντων εγώ παίζω εδώ και 4 χρόνια Παιχνίδια Ρόλων (μιλάμε πάντα για τα κανονικά pen&paper RPGs ε; Οχι video games) και έχω κλείσει -ειδικά τα 2,5 πρώτα χρόνια ΑΠΕΙΡΕΣ ώρες στους ονειρόκοσμους των παιχνιδιών αυτών. Μιλάμε για καταστάσεις του στυλ να πέζουμε με την παρέα μέρα παρά μέρα -αν όχι ΚΑΘΕ μέρα- επί 7 ώρες και βάλε συχνα! Τρέλα! Τώρα πια με την σχολή κτλ παίζω 1 φορά την βδομάδα και πάλι δεν είναι σίγουρο...
Sad Εγώ πάντα καταφέρνω να είμαι διαθέσιμος οι άλλοι όμως είναι φλώροι... Razz
Εσείς; Παίζετε RPG; Ποιά συστήματα; Εγώ έχω παίξει τα εξής (με "+" αυτά που έχω παίξει ΠΟΛΥ)
1) D&D 2nd Ed. +++
2) D&D 3rd Ed. ++
3) Vampire ++
4) Exalted ++
5) Warcry ++ (Δικό μας σύστημα, πολύ καλό και ρεαλιστικό αλλα fun)
6) Call Of Cthulhu +
7) Elric D100 +
Cool Legend Of the Five Rings
9) 7th Sea +
10) Werewof The Wild West
11) Wraith
12) Killer Cats/Pet (R)evolution (Πάλι δικό μας, καρτουνίστικο παρανοϊκό RPG με ΑΠΕΙΡΟ γέλιο +
13) Pendragon +
14) Rolemaster/Middle Earth ++
15) Vampire Dark Ages +
16) Dark Matter +
17) Star Wars
1Cool Gangbusters
19) Gamma World
20) Pokethulhu

Αυτά... Πιστεύω επίσης οτί το D20 και γενικά το D&D είναι απο τα πιο αντι-ρεαλιστκά συστήματα όλςν των εποχών! Evil or Very Mad

_________________

Γιώργος KabaΜαρούδης
"Would someone PLEASE explain to this dragon
that there's no such thing as MAGIC?"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 5:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Έχω παίξει rpg και σε pen and paper και σε pc. Με τους δεύτερους κανόνες.

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
baka-neko
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 5:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 464 Τόπος: my own world... Τώρα Βλέπω: eeeeee..nai, auto akrivws.
Einai adiko...8elw trela na pai3w alla den exw me poion!!! Gnwrisa kati paidia apo th sxolh mou, kai eipame na mazeutoume oi arxarioi na ma8oume D&D...alla mou leei o DM "ema8a 8es na gineis Dark Elf! Giati??" "Giati etsi." tou lew egw...kai mou leei "den 8a se kanw priestess apntws, giati mou spane ta *BEEP*" Shocked E, meta apo auto, eipa egw thanks, but no thanks... Einai kai mia kopela sto etos mou, paizei ki auth...alla oloi oi alloi filoi ths einai A8hna, kai einai kapws duskolo na mazeutoume na pai3oume!!
Alla den xanw tis elpides mou!! Kapoia mera, 8a ma8w na paizw RPG!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 5:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Ίσως επειδή τα dark elf είναι λίγο ζόρικα και επειδή τα dark elf λιγάκι τα φοβούντε όλοι μόνο που τα βλέπουν... Να φανταστείς τα dark elves παίζουν ας το πω με τράνους δαίμονες, κάνουν συμφωνίες και γενικά έχουν πάρε δώσε με δαίμονες.... Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σε αφήνει να κάνεις priestess, μήπως επειδή οι dark elves priestess είναι στις υψηλότερες θέσεις ανάμεσα στα dark elves? Μήπως; Μπα δεν πιστεύω Razz

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Wicked Angel
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 225
Λοιπόν Smile

AD&D
D&D
Vampire
Call Of Cthulhu
Lord Of The Rings The Roleplaying Game
Final Fantasy [Δικό Μας]

KabaMaroudis : To Exalted είναι το p&p που είσαι κάτι σαν God ?Razz αν ναι είχα ασχοληθεί λίγο...
Για το Call Of Cthulhu φοβερό παιχνίδι με νόημα πάνω από όλα στο τέλος η θα πεθάνεις η θα τρελαθείς Razz

baka-nero : Δεν υπάρχει ξέρω να παίζω RPG ήδη ξέρεις Smile (Οι κανόνες ούτως η άλλως καταστρέφουν το Role Playing)
Όσο για τον DM σου ή δεν ξέρει να χειριστεί τέτοιους χαρακτήρες ή θέλει να κάνει ένα goodie goodie party...Συμβουλή...Μην κρίνετε τους DM ο καθένας μας [me is a dm too] παίζει εντελώς διαφορετικά από τον άλλο με άλλους κανόνες, με αλλά δεδομένα αλλά είναι προτιμότερο να αφήνουμε τους παίχτες να παίξουν με αυτό που πραγματικά θέλουν και όχι με κάτι άλλο...Παράδειγμα : ήθελε ένα παιδί να παίξει με Paladin σε ένα παιχνίδι μου [Εγώ ίσως όχι σε όλους γνωστό είμαι Anti-Paladin εδώ και 6 χρόνια] δεν του είπα όχι επειδή δεν τους πάω, ε λοιπόν ρίχνει ζαριά το παιδί και δεν τυχαίνει αυτά που "έπρεπε" ώστε να κάνει Paladin και μου λέει : "θα κάνω fighter" απογοητευμένος. Kαι του λέω "Oχι, Paladin θες να φτιάξεις θα στην βρούμε την άκρη έτσι τον άφησα να παίξει με κάποια χαμηλά stats για Paladin δεν είχε ότι θα είχαν κάποιοι άλλοι Paladin αλλά το ευχαριστήθηκε περισσότερο που ήταν και κάτι διαφορετικό...


Αυτά...Είμαι

_________________
There Have Been Walls Around Me Ever Since The Day I Was Born...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
KabaMaroudis
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 6:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Αιγάλεω προς το παρόν, Ιαπωνία σε 1 χρόνo ελπίζω...
baka-neko έγραψε:
Einai adiko...8elw trela na pai3w alla den exw me poion!!!


Neko δεν θυμάμαι πού είχες πει ότι μένεις αλλά πάντως αν μένεις Αθήνα είσαι ευπρόσδεκτη στην περέα μας! Αν κρίνω από την όρεξη που δείχνεις εδώ στο forum μάλλον θα ήσουν η καλύτερη παίκτριά μου! (εγώ είμαι συνήθως ο DM)
Γενικά αν κανένας μπορεί να έρχεται 1 φορά την εβδομάδα στο Αιγάλεω όπου και μένω και έχει κέφι ευχαρίστως να τον συμπεριλάβω στο party! Smile Very Happy

_________________

Γιώργος KabaΜαρούδης
"Would someone PLEASE explain to this dragon
that there's no such thing as MAGIC?"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός
KabaMaroudis
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 6:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Αιγάλεω προς το παρόν, Ιαπωνία σε 1 χρόνo ελπίζω...
Wicked_Angel έγραψε:

KabaMaroudis : To Exalted είναι το p&p που είσαι κάτι σαν God ?Razz αν ναι είχα ασχοληθεί λίγο...
Για το Call Of Cthulhu φοβερό παιχνίδι με νόημα πάνω από όλα στο τέλος η θα πεθάνεις η θα τρελαθείς Razz


Το Exalted είναι για εμένα ο'τι καλύτερο έχει βγέλει η White Wolf! Παίζεις με έναν Solar Exalted, άνθρωπο στον οποίο κρύβεται η αναγεννημένη ψυχή ενός αγγέλου-υπηρέτη του Ανίκητου Ήλιου (ή Ανίκητου Μίλιου όπως έλεγε ο τότε DM μας που Μίλιος ήταν το επώνυμό του! Razz )
Είναι ένα ΚΑΘΑΡΑ manga RPG όπου οι παίκτες κάνουν φοβερά stunts. Να φανταστείς πως στην εισαγωγή σε προτρέπει να δεις ταινίες όπως το Ninja Scroll για να πάρεισ μία γευση περι τίνος πρόκειται! Very Happy Πραγματικά πολύ καλό!
Όσων αφορά το CoC μ'αρέσει πάρα πολύ, ο Cthulhu είναι άλλωστε ο γιος μου (όσοι είχαν έρθει την 2η μέρα του Festival θα καταλάβουν τί εννοώ) και σε μία αποστολή ο Dagon είχε ξεγελάσει τους παίκτες και αντί να εμποδίσουν ουσιαστικά ΠΡΟΞΕΝΗΣΑΝ την ανάσταση του Great Cthulhu-kami!!! Surprised Shocked Confused Φυσικά αμέσως μετά κατάλαβαν γιατί κανένας τους δεν είχε γνωρίσει γωνείς και μπήκανε στην Άβυσσο μαζί με το Dagon και τον Cthulhu ως Deep ones! Μουαχαχαχαχαχα! Very Happy Evil or Very Mad Rolling Eyes Cool

_________________

Γιώργος KabaΜαρούδης
"Would someone PLEASE explain to this dragon
that there's no such thing as MAGIC?"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger ICQ Αριθμός
Sai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 7:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 11 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 932 Τόπος: Patra
Meta apo parakmiakes prospatheies 1,5 xronou, kati kataferame na sthsoume edw katw, alla mallon kata diaolou tha paei ki auto (D&D 3.5).
Allwste, pou xronos gia rpg th shmeron hmera. Ante na vrei kaneis 2 writses thn hmera gia na parei th dosh tou apo anime, ki ama.

_________________
Δεν υπάρχει αλγόριθμος για τον έρωτα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Chise-san
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 8:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 43 Τόπος: Shuuji-kun's heart
8a symfwnisw me ton Sai . Otan o Sai katevainei patra kai se grafei sta beep toy kai otan anevainei se grafei pali sta beep toy , tote ti na peis ?
An kai otan paizame h8ela trela na kanw ena evil char kai moy elegan oxi epeidh 8a htan oloi enantion toy party mas , anagastika na kanw paladin kai me enan DM na me apeilh pws an kanw kati poy den 8a ekane o char moy oso paizame 8a me keravnovoloyse o Heir . Perito na ypo8ei oti kai an den 3erw to 8eiko d&d opws 3erie o sai kai an kai den exw asxolh8ei toso poly me toys kanones , para apo oti mou leei o Keitarou ( einai kai aytos sto site ) 8elw san trelos na pai3w , alla edw panw me dyo atoma kai me enan trito pou einai kapws adiaforos kai 8elei na kanei olh thn wra enan Drizt Du Erden ti na kaneis .


Gia ton SAI
To Love Hina anime ypestei megalyterous viasmous akoma kai apo thn tainia toy lotr Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
kill because somebody was killed....
Get killed because he killed....
You think peace will ever come like this?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
WishaKoS
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 9:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: gOreMaGedd0N ::
::Moderator::<br>:: gOreMaGedd0N ::

Συμμετέχει από: 11 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 601 Τόπος: Under the Moonlight Τώρα Βλέπω: Karas
hmmm ekana prospa8ies gia arketo kairo na pe3w d&d k kati petixa Smile ...
twra 3enerosa ligo me tn oli katastasi k dn polipezw pia .....

_________________
Girls come and go... Epics are Soulbound.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Sai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 10:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.eNGiNe :: :: ANiME.eNGiNe ::

Συμμετέχει από: 11 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 932 Τόπος: Patra
Chise-san έγραψε:
anagastika na kanw paladin kai me enan DM na me apeilh pws an kanw kati poy den 8a ekane o char moy oso paizame 8a me keravnovoloyse o Heir .


Etsi anagkasthke na mh vrisei se kathe frash, pragma pou ton ofelhse (gia kana mhna pou krathse) kai sthn pragmatikh zwh.
Oxi, gia na mh lete pws ta paixndia den ofeloun ton kosmo Cool

_________________
Δεν υπάρχει αλγόριθμος για τον έρωτα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
baka-neko
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 08, 2004 10:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 464 Τόπος: my own world... Τώρα Βλέπω: eeeeee..nai, auto akrivws.
Laughing Laughing Gojeta!! Tespa...

Wicked-kun...nai men den uparxoun kanones, alla an sou leei o allos den se kanw ton tade xarakthra giati "mou spane ta *BEEP*" einai kapws...kai mou eipe Surprisedk, etoimase to xarakthra sou kai ta leme apo vdomada"...katse re, etoimasa kai xtes xarakthres kai 3erw ti kai pws na kanw??? anyway...

sto mellon 8a pai3w!! HA!!! (an er8oun oi filoi ths Otaku-chan apo A8hna kai mazeutoume...Razz)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Milamber
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2004 3:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 30 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 324
Χμμ... ξέρω πάρα μα πάρα πολλά από D&D 3rd Edition και την revised 3.5 αλλά έχω το μεγάλο πρόβλημα: δεν έχω παίξει σχεδον καθόλου... Crying or Very sad

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wolf
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2004 11:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 9
Ego pezo RPG sto PC kai sto PS1 (blepe final fantay) kai tora 11:30 tha pao na pekso to proto mou ad&d Very Happy an kai ta pio basika ta ksero...
pantos afto pou tha ithela na imoun Human Mage Ranger kai na pistevo stin mistra i opos allios grafete Confused .
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghost333
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 09, 2004 11:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 06 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 307 Τόπος: alexandroupoli gia tora Τώρα Βλέπω: Bullets PARA POLLA Bullets xamos stin othoni mou.
lipon pezo edo kai 6 xronia ta akoloytha rpg:
AD&D
D&D
Vampire dark ages
Vampire masquerade
Call Of Cthulhu

oso gia ta dark elf den to sinisto gia arxario alla to na sou pei oxi einai kati poy den epitrepete !!!!isos itan mia dikaiologia gia na mhn pekseis Razz
!!! pantos pisteuo oti tha breis ena party gia na pekseis ..akoma kai me drow Smile kai gia ton dm exo na po dio pragmata oti malon itan neos kai den iksere polla kai isos aytos einai o logos poy den se afise na pekseis me drow


ego pantos goystaro ta drow para poli kai genika tous evil xaraktires

_________________
This Signature was edited by the administrator because it was too awesome to be displayed here instead of its awesomeness plz enjoy those quotes:
"The best way to become boring is to say everything." --Voltaire
"The secret of success is to do common things uncommonly well." --John D. Rockefeller
"It's not what you are that holds you back, it's what you think you are not." --Denis Waitly

Last edited by THE_ADMIN; 01-1-0001 at 00:00:01 PM..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 16
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης