Το ξέρατε ότι yurusanai σημαίνει ασυγχωρητο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Our Complains....
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 23, 2008 10:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Βλέπω αρκετά posts σχετικά με παράπονα για ΔΕΗ, ΟΤΕ κτλ κτλ... ίσως θα ήταν καλύτερα να τα λέγαμε όλα σε ένα topic. Αν όχι, τότε feel free to Dump the hell out of me..... Razz


Ένα πρόσφατο σκηνικό που έγινε και με ξενέρωσε.... πριν αρκετούς μήνες έκανα αναβάθμιση την ADSL σε 8Mbps.... από τότε όμως με αποσύνδεε συνέχεια.... συνέβαινε από 1 ή και περισσότερες φορές.... από 10 λεπτά έως και μια ώρα.... πήρα τον ΟΤΕ αλλά δεν έβρισκαν κανένα πρόβλημα, όπως πάντα. Μείωσα την ταχύτητα σε 1024 και το internet σταθεροποιήθηκε... κατά τον ΟΤΕ η περιοχή του Περιστερίου υποστηρίζει παροχή 8Mbps.... αλλά κάτι τέτοιο δεν το είδα. Πάντως μια υπάλληλος στο OTEShop ήταν άκρως εξηπυρετική. Δεν έχω ξαναπέσει σε παρόμοια συμπεριφορά από υπάλληλο....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 23, 2008 11:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Ahh..Auto isws na ofeilete kai stis ru8miseis tou router, uparxoun paromoies periptwseis. Pantws sxetika me e-sundeseies emena mou sunevei to ekseis. Ekana aithsh sthn connex gia anava8mish ths sundeshs apo 2 se 24 kai epi 1 mhna me koroideuan, tha er8ei den tha er8ei kai otan eperna thlefwno sthn uphresia evgenan kati teleiws asxeth. Mia mou leei 'Par'te thlefwno edw' ths diavazw to thl. 3 fores gia na epivevaiwsw oti htan swsto mpas kai glitwsw apo to koroideme pou etrwga kai sto telos ti vghke sto thlefwno? ALPHA ANK! Rezilia! Arxisa egw na milaw preis prolavei na polimilhsei o an8rwpos(auta kanoun ta neura) kai mou kanei mia "Ma edw aplha bank einai" . Sto telos phga ston Germano kai ta taktopoihsan(na'nai kala). Mou edwsan to noumera gia ta grafeia kai mou vghke epitelous ena swsto atomo kai panw ap'ola eugeniko...eugenas kati *de leme kakes lekseis* sthn arxh.....


edit by Smaragdia : οχι greeklish σε μεγαλα posts!!!

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 1:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ειχα και εγω ενα περιστατικό που καθυστέρησαν την εγκατάσταση του δικού μου dsl της Forthnet των 12ΜΒits 3 μήνες, επειδη κάτι βλάκες του ΟΤΕ θέλανε να εμποδίσουν την Forthnet να στήσουν τους τηλεφωνικούς στύλους στον Χορτιάτη πάνω.

Σαν μην έφτανε αυτό εδώ κι ένα χρόνο σέρνεται λες και τραβάει σαν dsl 2MBits...Από όσο ακούω από γνωστούς εδώ κι εκεί, oi ανθρωποι του ΟΤΕ δεν βάζουν οπτικές ίνες σε κάποια σημεία της Ελλάδας, πράγμα που δίνει αφορμή να τους κοροιδεύουν οικονομικά.

Και από άλλους ακούω ότι είμαστε πάρα πολλά άτομα εδώ Ελλάδα που υπερισχύσαμε το ορίο συνδεδεμένων με αποτέλεσμα να υπερφορτωθεί ο κεντρικός υπολογιστής του ΟΤΕ και να πέφτει κάθε περιοχή κάθε τόσο και λίγο.

Θα χαιρόμουν να μην υπήρχε ο ΟΤΕ, ο οποίος η μισή Ελλάδα τον έχει με μισό μάτι. Καλά θα κάνουμε να φτιάξουμε petition ώστε να κλείσει η απατεωνίστικη εταιρεία αυτή και να συνεχίσουν οι εταιρείες στις οποίες είμαστε συνδεδεμένοι με αποτέλεσμα να καλυτερέψουν τα δικτύα μας.

Μην παραλείψω ότι στην Σουηδία έχουν 1ΤBit σύνδεση(δηλαδή 1000πλάσια από την δική μας), ενώ ακούω ότι είναι στο πειραματικό στάδιο η σύνδεση των 40GB...

Τι έχετε να πείτε για όλα αυτά ? Και προφανώς δεν είμαι μόνος...ΟΛΗ η Ελλάδα το έχει πόνο αυτό το μαρτύριο...

Edit by Smaragdia: Για περι βιολογικης αναγκης υπαρχουν τα wc! Ευχαριστω!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 8:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
καταρχας πλεον ειναι dutch telecoms και οχι οτε (εστω κατα 10% να ειναι πλεον?? δεν ξερω). Επισης, στη χωρα μας παιζουν ρολο οι περιβαλοντικες συνθηκες. αν προσεξετε λιγο θα δειτε οτι η σουηδια δεν εχει ουτε τις δικες μας θερμοκρασιες (ειμαστε μεσογειος!!! οχι κοντα στο βορειο πολο!!!) και τους δικους μας ανεμους!!!! εδω στο πειραια εχω την δυνατοτητα να εχω μεγαλη ταχυτητα adsl αλλα και παλι εχω καποιες διακοπες λογω αερα.. διπλα στο λιμανι ειμαι!

ακομα.. ειπαν και στη νετ οτι η αλλαγη απο χαλκινα καλωδια σε οπτικες ινες θα ολοκληρωθει εντος 7 ετων. λογικα μεσα σε 3 χρονια αθηνα και θεσσαλονικη.

υ.γ δεν υπερασπιζω κανεναν αλλα λεω αυτα που ξερω γτ εχω ασχολιθει αρκετα με τα δικτυα. αυτη τη στιγμη εχω συσκευη pli 200mbs και ειμαι μια χαρα.. Cool Cool

_________________
http://smaragdia.deviantart.com
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=2169677#post2169677
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7517&start=0
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 8:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Smaragdia έγραψε:


ακομα.. ειπαν και στη νετ οτι η αλλαγη απο χαλκινα καλωδια σε οπτικες ινες θα ολοκληρωθει εντος 7 ετων. λογικα μεσα σε 3 χρονια αθηνα και θεσσαλονικη.


Αυτό είναι αλήθεια, η ολοκλήρωση εγκατάστασης οπτικών ινών υπολογίζετε να γίνει περίπου το 2015-2016(σε εθνικά επίπεδα) αν και αυτά που λένε για Θεσ/ωικη / Αθήνα μη τα πολυπιστεύεις, για να πείσουν τους περισσότερους να βάλουν 24αρα είναι, ενώ-επειδή ρώτησα άτoμο χωμένο σ'αυτά όχι τίποτα άλλο-για να πιάνουμε καθαρά και όταν λέμε καθαρά εννοώ standar 24Mbps πρέπει να περιμένουμε 16-18 χρόνια(Τόσο καλά). Στην ουσία αυτοί που πληρώνουν 24 το μόνο που κερδίζου είναι προτεραιότητα στους server και την χαρά(λέμε τώρα) να γνωρίζουν ότι σε 16-18 χρόνια δε θα έχουν να αναβα8μίσουν την σύνδεση του(όχι ότι μέχρι τότε δεν θα έχει όλη η Ελλάδα 24 Razz)

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 8:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
XxKaiserxX έγραψε:
Ahh..Auto isws na ofeilete kai stis ru8miseis tou router[/color]



Δοκίμασα 4 διαφορετικά Router, με ρυθμίσεις που μου είπαν οι τεχνικοί... αν και δεν το αποκλείω όντως να έγινε κάποια βλακεία στις ρυθμίσεις από τους τεχνικούς..τεσπα.


DjDragon έγραψε:
Ειχα και εγω ενα περιστατικό που καθυστέρησαν την εγκατάσταση του δικού μου dsl της Forthnet των 12ΜΒits 3 μήνες, επειδη κάτι βλάκες του ΟΤΕ θέλανε να εμποδίσουν την Forthnet να στήσουν τους τηλεφωνικούς στύλους στον Χορτιάτη πάνω.

Σαν μην έφτανε αυτό εδώ κι ένα χρόνο σέρνεται λες και τραβάει σαν dsl 2MBits...Από όσο ακούω από γνωστούς εδώ κι εκεί, oi ανθρωποι του ΟΤΕ δεν βάζουν οπτικές ίνες σε κάποια σημεία της Ελλάδας, πράγμα που δίνει αφορμή να τους κοροιδεύουν οικονομικά.

Και από άλλους ακούω ότι είμαστε πάρα πολλά άτομα εδώ Ελλάδα που υπερισχύσαμε το ορίο συνδεδεμένων με αποτέλεσμα να υπερφορτωθεί ο κεντρικός υπολογιστής του ΟΤΕ και να πέφτει κάθε περιοχή κάθε τόσο και λίγο.

Θα χαιρόμουν να μην υπήρχε ο ΟΤΕ, ο οποίος η μισή Ελλάδα τον έχει με μισό μάτι. Καλά θα κάνουμε να φτιάξουμε petition ώστε να κλείσει η απατεωνίστικη εταιρεία αυτή και να συνεχίσουν οι εταιρείες στις οποίες είμαστε συνδεδεμένοι με αποτέλεσμα να καλυτερέψουν τα δικτύα μας.

Μην παραλείψω ότι στην Σουηδία έχουν 1ΤBit σύνδεση(δηλαδή 1000πλάσια από την δική μας), ενώ ακούω ότι είναι στο πειραματικό στάδιο η σύνδεση των 40GB...

Τι έχετε να πείτε για όλα αυτά ? Και προφανώς δεν είμαι μόνος...ΟΛΗ η Ελλάδα το έχει πόνο αυτό το μαρτύριο...



Δεν φταίει ο ΟΤΕ για τη καθυστέρηση της Forthnet... ένας πολύ καλός μου φίλος έτρεχε επί 4 μήνες με τη Forthnet....

Οπτικές ίνες; Ακόμα και αν εγκατασταθούν θα πάρει χρόνια μέχρι να μπορέσουμε να τις απολαύσουμε πλήρως.

Τώρα όσον αφορά τη Σουηδία, όταν είχα πει σε μια σουηδέζα φίλη μου πριν από 3 χρόνια, ότι έχω ADSL, μου είπε το θεϊκό.... "Ακόμα;" Μιλάς για μια χώρα στην οποία, όπου και αν πας μπορείς να πληρώσεις μέσω κινητού και λογαριασμό PayPal. Θα ανέφερα και τα άλλα καλά της χώρας αυτής αλλά δεν είναι επί του παρόντος...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 7:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
XxKaiserxX έγραψε:
ενώ-επειδή ρώτησα άτoμο χωμένο σ'αυτά όχι τίποτα άλλο-για να πιάνουμε καθαρά και όταν λέμε καθαρά εννοώ standar 24Mbps πρέπει να περιμένουμε 16-18 χρόνια(Τόσο καλά).


Εγώ τότε θα είμαι μεσήλικας και παντρεμένος και δεν θα μπορώ να ασχοληθώ πια με αυτά(τα παιδιά μου ίσως). Εκτός αν προλάβουν οι CERN να κάνουν τις μαύρες τρύπες και μετά αντίο κόσμε...Ούτε σύνδεση 24 MBits θα δούμε, ούτε νέα anime θα δούμε στο τέλος...

Ellorai έγραψε:
Δεν φταίει ο ΟΤΕ για τη καθυστέρηση της Forthnet... ένας πολύ καλός μου φίλος έτρεχε επί 4 μήνες με τη Forthnet....

Οπτικές ίνες; Ακόμα και αν εγκατασταθούν θα πάρει χρόνια μέχρι να μπορέσουμε να τις απολαύσουμε πλήρως.


Αν δεν φταίει ο ΟΤΕ, τότε ποιός + πως εχηγείς την "χελώνα" στις συνδέσεις? Εγώ έχω 12MBits. ενώ σέρνεται σαν 2MBits dsl...

Τις οπτικές ίνες τις έχουν κάποιες χώρες με μεγάλο dsl με είπαν από άλλα forums...Απορώ όμως γιατί είμαστε τόσο πίσω σε θέματα συνδέσεων...

edit by Smaragdia: double posts fixed!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 24, 2008 8:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
DjDragon έγραψε:


Αν δεν φταίει ο ΟΤΕ, τότε ποιός + πως εχηγείς την "χελώνα" στις συνδέσεις? Εγώ έχω 12MBits. ενώ σέρνεται σαν 2MBits dsl...

Τις οπτικές ίνες τις έχουν κάποιες χώρες με μεγάλο dsl με είπαν από άλλα forums...Απορώ όμως γιατί είμαστε τόσο πίσω σε θέματα συνδέσεων...

Spoiler:
P.S.: Ellorai καθώς απαντάς κάντα merge τα posts μου...(διάολε...που είναι το "multi-quote όταν το χρειαζόμαστε...?)...Ευχαριστώ...


Lol, san thn diafhmhsh eisai. 'Ftaei o OTE''

Pantws arketoi exoun parapona gia to thema sthn sundesh ths Forthnet kai o OTE den exei kanena dikaiwma na epemvei mias kai-apo oti kserw dhladh-oi Forthnet noikiazei grammes. Mh ksexname oti h Forthnet einai kai apo tis prwtes poy parexoun sundesh Internet se kainourgies perioxes pou exoun thn poluteleia na einai apo tis prwtes pou exoun optikes ines(oxi oti exoun kai megalo pleonekthma).

Pantws to xeirotero einai otan de se eksuphretoun swsta kai den einai kai eugenikoi apo panw. Eidika oi gunaikes, les kai tous koveis to limarisma.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης