Το ξέρατε ότι arimasu σημαίνει υπάρχει;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Will Smith Is..... Legend
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 12:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Στις 14 Δεκεμβρίου θα κυκλοφορήσει το πολλά υποσχόμενο και αρκετά αναμενόμενο I am Legend με πρωταγωνιστή τον προσωπικά αγαπημένο Will Smith. Το σλόγκαν της ταινίας μπορεί να τα λέει όλα, "The last man on earth, is not alone" αλλά θα αναφέρω λίγα λόγια για το σενάριο.

Σύμφωνα με το trailer που είδα, κάποιος virus έπεσε στη γη(στην ταινία φαίνεται μόνο η New York... Razz ) με αποτέλεσμα η κυβέρνηση να αποκλείσει το Manhattan για λόγους καραντίνας. Ο Will Smith, έχοντας ανοσία μένει ολομόναχος σε μια ολόκληρη πόλη....Τη μέρα του την περνάει κάνοντας διάφορα όμως το βράδυ πρέπει να επιβιώσει αφού η πόλη γεμίζει με αιμοδιψή πλάσματα βαμπίρ(προφανώς οι κάτοικοι που μολύθηκαν από τον ιο).

Το σενάριο δεν είναι και τίποτα το πρωτότυπο αλλά, μου κίνησε το ενδιαφέρον γιατί όπως και εγώ έτσιι και άλλοι που μου έχουν μιλήσει, φοβόμαστε τη μέρα που θα ξυπνήσουμε και θα συνειδητοποιήσουμε ότι είμαστε μόνοι μας.....

Ρίξτε μια ματιά στο trailer...
http://iamlegend.warnerbros.com/myspace/hidef/index.html
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 1:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Agori mou th titlos einai autos? Sto prwto tsigaro kai kafe eimai kai to blepw kai piga na patho 15 egefalika kai mia anakopi sto dromo einai lew paei ta kakarose o Will Smith.


Oson afora to thema mas ontos deixni endiaferon.Mou thimizi ligo parasite eve,resident evil gia na doume th mas epifilazei to hollywood.Fantastite th mas epifilasoun siga siga anthema sta viologika opla.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Carnival of Rust στις Κυρ Οκτ 28, 2007 8:15 pm, 2 φορές συνολικά

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 1:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
lol..... αν είχε γίνει κάτι τότε θα έγραφα τίτολε™ του στυλ.... "Will Smith is.... history" ή κατι τέτοιο....


Εdit by holborn: έβαλα το copyright στο τίτολε να μην ξεχνιώμαστε Laughing Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 2:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Καλη ταινια μου φαινεται,για να παιζει και ο Will Smith θα περιμενουμε πολλα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Καλη θα ειναι.Και γω εχω δει κατι trailer εχει και ενα σκυλο μαζι του?????Η σκεψη οντως με τρομαζει περισσοτερο και απο τον θανατο!!Η οικογενεια μου οι φιλοι μου οι γνωστοι μου ειναι τα στηριγματα μου στην ζωη μου.Χωρις αυτους δεν θα μουν αυτος που ειμαι!!!

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 4:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
kali fenetai,gia na doume...

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 6:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Η σκηνή στο trailer που σανιδώνει την Viper στους άδειους αυτοκινητόδρομους της Ν. Υόρκης πρέπει να είναι πολύ cool Razz


.

Πάντως μου θυμίζει λίγο η κατάσταση 28 days/weeks later.
Ωραία..
Για να ιδούμε

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 28, 2007 7:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Να και το Trailer απο το youtube

http://www.youtube.com/watch?v=fgyO8jl2pGM

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 29, 2007 12:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Παίδες η ταινία βασίζεται στο εξαιρετικό βιβλίο του Richard Matheson "I Am Legend" (1954) που θεωρείται ένα από τα καλύτερα βιβλία τρόμου όλων των εποχών και είναι προσωπικά ένα από τα αγαπημένα μου. Παρακαλώ το θεό να μη το σφάξουνε... O Will Smith ήδη πέρασε ένα χεράκι το βιβλίο του Asimov (I, Robot) και ελπίζω να μην έχει βάλει πλώρη για νέα εγγλήματα. Το trailer πάντως καλό φαίνεται, ίδωμεν...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
holborn
Δημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 29, 2007 1:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 1036 Τόπος: Thessaloniki
To trailer σε καίει λίγο και η ταινία φαίνεται να $^^@% και να $%%^^# τον &*#^@%. Laughing Laughing

Μακάρι να δούμε κάτι αξιόλογο και ευχάριστο Wink

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 02, 2008 12:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Την ειδα σημερα την ταινια.Με αφησε με παρα παρα πολλες αποριες

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 02, 2008 1:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
erouchinamadara έγραψε:
Την ειδα σημερα την ταινια.Με αφησε με παρα παρα πολλες αποριες


Την είδα κ έγω κ θα συμφωνίσω με το φίλο erouchinamadara προσθέτοντας οτι δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα.. Sad ..Το μεγαλύτερο μέρος του έργου ήταν μονόλογος αλλάαυτο δεν με πείραξε τόσο..Αυτό που με πείραξε ήταν η μικρή διάρκεια του έργου.Ήταν πολυ μικρό σε σχέση με αυτά που θέλει να δείξει κ τα 90 λεπτά (27 χωρίς τους τιτλούς τέλους) περνάνε πολύ γρήγορα κ σχεδόν ανούσια....Δέ λέω ώραιος ο Will Smith πολύ καλή η απόδωσή του,αλλά τελικά μία ταινία δεν είναι μόνο ο πρωταγωνιστής... Crying or Very sad ...

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
ghostdog
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 02, 2008 6:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 13 Ιούλ 06 Δημοσιεύσεις: 658 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: X_x
Μέχρι τη μέση έχει σχετικά καλή ατμόσφαιρα , από ένα σημείο και μετά γίνεται μια από τις περιπετιούλες του κιλού που βγάζει το Hollywood. Για ακόμη μία φορά κατακρεούργησαν το βιβλίο και ειδικά το τέλος δίνει εντελώς διαφορετικό νόημα από αυτό που προσπαθούσε να περάσει η νουβέλα. Απλά διαβάστε το βιβλίο.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jojimbo_project'03
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 02, 2008 9:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: berserk
Εχω την εντυπωση (και διορθωστε με αν κανω λαθος) οτι υπαρχει και κομικ βασισμενο στο βιβλιο

_________________
The blossom of the blossoms is the chery blossom.
Samurai is the man among men.


Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=mHLob2mFE1E
Fear of the apex predator
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 3:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Προσωπικά μου άρεσε, δεν με ενθουσίασε. Το σενάριο αν και φαίνεται κοινό, σε κάποια σημεία ξεφεύγει από τα standards των Resident Evil, Dawn of the Dead, 28 Hours Later κτλ κτλ.

Σίγουρα κάνει κάποια κενά η ταινία αλλά σε γενικές γραμμές μου άρεσε.

Spoiler:
Όσοι δεν το πρόσεξαν, στην αρχή της ταινίας, φαίνεται μια γιγαντοαφίσα με τα σήματα των Batman και Superman.... Η ταινία διαδραματίζεται το 2012.... Ίσως αυτό ήταν κάποια σπόντα για επερχόμενη ταινία, με τους δύο ήρωες της DC μαζί, μέχρι το 2012.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης