Το ξέρατε ότι wara σημαίνει άχυρο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Movies/Series/Cinema    Will Smith Is..... Legend
fusion
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 4:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
emena me entupwsiase h fotografia... kata ta alla htan ok, sou afinei isws ena periergo sunesthima alla tha zisoume e? :p
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sivodnia
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 4:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 2
Κατά τη γνώμη μου, μια πάρα πολύ καλή ταινία για κάποιον που δεν έχει δει το "28 Days Later". Μου φάνηκε σαν να γύρισαν την "αμερικανιά" της παραπάνω ταινίας.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 07, 2008 7:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Παράθεση:

Spoiler:
Spoiler:
Όσοι δεν το πρόσεξαν, στην αρχή της ταινίας, φαίνεται μια γιγαντοαφίσα με τα σήματα των Batman και Superman.... Η ταινία διαδραματίζεται το 2012.... Ίσως αυτό ήταν κάποια σπόντα για επερχόμενη ταινία, με τους δύο ήρωες της DC μαζί, μέχρι το 2012.



Το πρώτο πράγμα που σκεφτικα όταν το είδα... Laughing Laughing

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 1:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ όλη η ταινεία.

Είχε αγωνία,μυστήριο,δράμα,συναίσθημα.





Spoiler! Μην το πατήσεις γιατί αφορά το τέλος της ταινίας και άλλα πράγματα!!!Και αν το δεις από εδώ θα ξενερώσεις απίστευτα από το μεγάλο spoiler!!!Πατήστε μόνο όσοι έχουν δει την ταινία αν είναι.



Spoiler:



1)
Είμαι ο μόνος που όταν μας δείχνει για πρώτη φορά τα πλάσματα από την πλάτη να είναι σε εκείνο το σκοτεινό κτίριο να κατασπαράζουν ένα ελάφι ,του πήγε να? Razz

2)Μου φαίνεται τα παρακάνανε έξυπνα τα πλάσματα σε μερικά σημεία, όπως σε αυτό που του στήσανε παγίδα.

3)
3 ολόκληρα χρόνια έμενε στην πόλη με τα πλάσματα της νύχτας να τον κυνηγούν, δεν μπορούσε να σκεφτεί την περίπτωση ότι θα εισβάλουν μια μέρα στο σπίτι του με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ώστε να έχει ένα καλύτερο σχέδιο διαφυγής??Είχε απεριόριστα υλικά(και χρόνο) για να το υλοποιήσει..
Έστω μια καλύτερη κρυψώνα πέρα από το υπόγειο και το πλεξυ-γκλας.. γκκρρ... απογοήτευση.
Στη θέση του οχυρό θα το είχα κάνει στο σπίτι με πυρομαχικά και 1002 πράγματα όπως παγίδες για την μέρα εκτάκτου ανάγκης..

4)
Γιατί γμτ πέθανε ο Smith???!!! Twisted Evil Twisted Evil
Αφού μπορούσε να σωθεί!!!


_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 3:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
kabez έγραψε:
Μου άρεσε πάρα μα πάρα πολύ όλη η ταινεία.

Είχε αγωνία,μυστήριο,δράμα,συναίσθημα.





Spoiler! Μην το πατήσεις γιατί αφορά το τέλος της ταινίας και άλλα πράγματα!!!Και αν το δεις από εδώ θα ξενερώσεις απίστευτα από το μεγάλο spoiler!!!Πατήστε μόνο όσοι έχουν δει την ταινία αν είναι.



Spoiler:



1)
Είμαι ο μόνος που όταν μας δείχνει για πρώτη φορά τα πλάσματα από την πλάτη να είναι σε εκείνο το σκοτεινό κτίριο να κατασπαράζουν ένα ελάφι ,του πήγε να? Razz

2)Μου φαίνεται τα παρακάνανε έξυπνα τα πλάσματα σε μερικά σημεία, όπως σε αυτό που του στήσανε παγίδα.

3)
3 ολόκληρα χρόνια έμενε στην πόλη με τα πλάσματα της νύχτας να τον κυνηγούν, δεν μπορούσε να σκεφτεί την περίπτωση ότι θα εισβάλουν μια μέρα στο σπίτι του με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ώστε να έχει ένα καλύτερο σχέδιο διαφυγής??Είχε απεριόριστα υλικά(και χρόνο) για να το υλοποιήσει..
Έστω μια καλύτερη κρυψώνα πέρα από το υπόγειο και το πλεξυ-γκλας.. γκκρρ... απογοήτευση.
Στη θέση του οχυρό θα το είχα κάνει στο σπίτι με πυρομαχικά και 1002 πράγματα όπως παγίδες για την μέρα εκτάκτου ανάγκης..

4)
Γιατί γμτ πέθανε ο Smith???!!! Twisted Evil Twisted Evil
Αφού μπορούσε να σωθεί!!!



Spoiler:
1)Όντως η σκηνή που δείχνει ξαφνικά τις πλάτες τους ήταν ανατριχιαστική...
2)Αυτό με τη νοημοσύνη όντως ήταν υπερβολική μιας και αναφέρει ότι ο ιος κατέστρεψε τα πάντα και άφησε μόνο το ένστικτο επιβίωσης.
3)Φρούριο ολόκληρο θα έχτιζα εγώ.....
4)Οι "τυπάδες" ήθελαν τον Will Smith. Αν έμπαινε στην αποθηκούλα μαζί με την κοπέλα τότε δεν θα σταματούσαν οι άλλοι μέχρι να τον σκοτώσουν. Με τη θυσία του, σώθηκε το αντίδοτο.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 7:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
kabez έγραψε:
Spoiler:



1)
Είμαι ο μόνος που όταν μας δείχνει για πρώτη φορά τα πλάσματα από την πλάτη να είναι σε εκείνο το σκοτεινό κτίριο να κατασπαράζουν ένα ελάφι ,του πήγε να? Razz

2)Μου φαίνεται τα παρακάνανε έξυπνα τα πλάσματα σε μερικά σημεία, όπως σε αυτό που του στήσανε παγίδα.

3)
3 ολόκληρα χρόνια έμενε στην πόλη με τα πλάσματα της νύχτας να τον κυνηγούν, δεν μπορούσε να σκεφτεί την περίπτωση ότι θα εισβάλουν μια μέρα στο σπίτι του με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, ώστε να έχει ένα καλύτερο σχέδιο διαφυγής??Είχε απεριόριστα υλικά(και χρόνο) για να το υλοποιήσει..
Έστω μια καλύτερη κρυψώνα πέρα από το υπόγειο και το πλεξυ-γκλας.. γκκρρ... απογοήτευση.
Στη θέση του οχυρό θα το είχα κάνει στο σπίτι με πυρομαχικά και 1002 πράγματα όπως παγίδες για την μέρα εκτάκτου ανάγκης..

4)
Γιατί γμτ πέθανε ο Smith???!!! Twisted Evil Twisted Evil
Αφού μπορούσε να σωθεί!!!


Spoiler:
1)Κοιμοντουσαν δεν τρωγαν το ελαφι
2)Ειχε πει οτι ειδε σε ενα πλασμα σημαδια νοημοσυνης
3)Οχι μονο οχυρο καστρο θα εφτιαχνα
4)ΧΟλυγουντιανες μακακιες

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 08, 2008 8:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
I tenia itan poli metria. Den mou afise tpt. Kai genika ehi faei poli kakes kritikes.... Cool

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sailor_saturn
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 09, 2008 12:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 68 Τώρα Βλέπω: kimi ni todoke, dance in the vampire bund, night head genesis
Spoiler:
βασικά αν το παρατηρήσατε οι Σκοτοδέκτες( τους οποίους στην αρχή όταν την πρωτοείδα τη λεξούλα νόμιζα ότι έγραφαν σκατοδέκτες! Razz ) είχαν έναν αρχηγό ας το πούμε. ήταν μεγαλύτερος φωνακλάς από όλους τους! και αν δεν τον είχανε αυτόν παίζει να ήταν και πιο ήρεμοι..

πάντως με χάλασε που ήταν καθαρά στον υπολογιστή τα φωνακλάδικα ζόμπι και δεν ήταν... αληθοφανή αρκετά. βέβαια αυτό δεν έχει καμία σχέση με το γεγονός ότι με πήγε τρεις και μία όταν τα είδα για πρώτη φορά και μας άκουσε όλο το οντεόν με τις τσιρίδες μου γιατί από τα θρίλερ τα μόνα που σιχαίνομαι, απεχθάνομαι και φοβάμαι είναι τα ζομποειδή! Καταραμένη να είναι η κολλητή μου που με πήγε και το είδα!
Ήμουν στα όρια του εμφράγματος συνέχεια..

απλά κάτι τελευταίο... το κακομοίρικο το σκυλάκι τί τους έφταιγε και το έβαλαν να πεθάνει; ήταν που ήταν μονάχος του ο έρμος, ήρθε κι απόγινε..

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2008 9:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Την είδα και εγώ....λοιπόν, μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές ήταν καλή και αυτές οι ταινίες του στυλ 'μόνος εναντίον όλων' σπανίζουν κάπως στον κινηματογράφο. Σε ορισμένα σημεία έφτανε στα γνωστά χαζο-Αμερικάνικα πρότυπα όπου το απίθανο γίνεται πιθανό και το λογικό φαντάζει παράλογο.... Smile Πάντως, μου άρεσε απίστευτα η έρημη θέα του Μανχάταν. Και ιδιαίτερα εκεί που είχε σανιδώσει με το αυτοκίνητο.... Cool Razz Όσον αφορά το τέλος:
Spoiler:
Ο Will Smith πράγματι πέθανε χωρίς λόγο!! Θα μπορούσε να είχε κρυφτεί και εκείνος. Δεν νομίζω ότι μπορούσαν να παραβιάσουν εκείνο το καταφύγιο και εκτός αυτού, θα μπορούσε να είχε πετάξει την χειροβομβίδα απο μέσα.

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2008 11:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Για sailor_saturn :
Spoiler:
ο φωνακλάς που ήταν αρχηγός τους ήταν αυτός που του είχε πάρει τη γυναίκα την οποία στο τέλος έδειξε οτί θεράπευσε..Γι'αυτό τον είχε άχτι τον Will κ οργάνωσε την παγίδα κ όλη την επίθεση..Κ δεν ήταν ζόμπι γιατί δεν ήταν νεκροί Rolling Eyes ..

Για Girishajin :
Spoiler:
Δεν θα μπορούσε να είχε κρυφτεί μαζί τους ο Will γιατί πρώτον:ο "αρχηγός" των πλασμάτων τον είχε άχτι(λογο της γυναικας του που αναφαίρω στο πάνω spoiler)κ δεν θα σταματούσε να των κυνηγάει και
δεύτερον:Αν το δεις λογικά,δεν θα φεύγανε τα πλάσματα απο το σπίτι(αν δε σκοτώναν τον Will) κ ακόμα κ την ημέρα δεν θα μπορούσαν να βγούν απο εκεί γιατί μέσα στο σπίτι θα είχε σκοτάδι..Τώρα αν πετούσε την χειροβομβίδα απο μέσα το αποτέλεσμα θα ήταν το ίδιο γιατί το τζάμι είχε είδη σπάσει..Απλά λόγο μίσους προτίμησε ο Will να ορμίσει κ αυτός πάνω τους κ να πάει μαζί τους,,

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sailor_saturn
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 6:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 68 Τώρα Βλέπω: kimi ni todoke, dance in the vampire bund, night head genesis
^
Spoiler:
είχαν ψιλοσάπια εμφάνιση, κόκκινα ματάκια, έτρωγαν ανθρώπους, ήταν επιθετικοί και τρομακτικοί! εμένα με ζόμπι μου έμοιαζαν! πάντως νομίζω ότι αυτός που του πήρε τη γυναίκα ο σμιθ ήταν ο μόνος στα όρια της λογικής..όλοι οι υπόλοιποι οδηγούνταν καθαρά από ζωώδη ένστικτα.. άρα ήταν λιιιιγο διαφορετικός από τους υπόλοιπους. τώρα δεν ξέρω αν αυτό ήταν αποτέλεσμα της "αρπαγής" της κοπελιάς που γούσταρε ο "αρχηγός"! αλλά νομίζω ότι ίσως αυτόν δεν τον είχε επηρέασει στο έπακρον ο ιός..

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 7:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
Spoiler:
Σωστά, δεν ήταν ζόμπι, ήταν απλά 'μολυσμένοι'.... Razz Ο αρχηγός τους ήταν σαν τον Μενέλαο. Του κλέψανε την γυναίκα και έκανε ολόκληρη εκστρατεία για να την πάρει πίσω.

Για το τέλος θα διαφωνήσω... Πιστεύω ότι θα μπορούσε να κλειστεί μέσα, να αφήσει λίγο το πορτάκι ανοιχτό και να πετάξει την χειροβομβίδα. Έτσι και αλλιώς, θα έσπαγε το τζάμι. Άλλα και ακόμα τον κάλυκα να έβγαζε και να την άφηνε έξω, είμαι σίγουρος ότι τα πλασματάκια στην ορμή τους θα την είχαν απωθήσει και θα έσκαγε και πάλι... Wink Απλά μια σκέψη.. Smile

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 11:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Spoiler:
(τον Μενέλαο Laughing Laughing )Μην ξεχνάμε όμως οτι ο Will ήταν ένα σχετικά δραματικό πρόσωπο σε όλο το έργο αν κ όντως μπορούσε να γίνει αυτο με τη χειροβομβίδα που είπες Girishajin,έπρεπε να δείξουν οτι με όλα αυτα που είχε περάσει 3 χρόνια αντέδρασε καθαρά κ μόνο απο μίσος κ οργή..
Αλλωστε έργο είναι... Razz

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Girishajin
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 12:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 599 Τόπος: Κάπου δυτικά στο λεκανοπέδιο Αττικής... Τώρα Βλέπω: Μπόλικο JDrama, Cult Ιαπωνικές ταινίες...και διάφορα άνιμε....
SuperGohanssj4 έγραψε:
Spoiler:
(τον Μενέλαο Laughing Laughing )Μην ξεχνάμε όμως οτι ο Will ήταν ένα σχετικά δραματικό πρόσωπο σε όλο το έργο αν κ όντως μπορούσε να γίνει αυτο με τη χειροβομβίδα που είπες Girishajin,έπρεπε να δείξουν οτι με όλα αυτα που είχε περάσει 3 χρόνια αντέδρασε καθαρά κ μόνο απο μίσος κ οργή..
Αλλωστε έργο είναι... Razz


Χεχε...ακριβώς, φίλε SuperGohan...και στην προκειμένη περίπτωση, Αμερικανικό κιόλας.... Razz Razz Razz

_________________


ひぐらしのく頃に...
日本が大好きから...
http://girishakara-nihonmade.blogspot.com/

Ένα Blog για την Ιαπωνική κουλτούρα...^^
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 15, 2008 5:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Spoiler:
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι αφού πέθανε ο σκύλος του, και με δεδομένη τη πίστη ότι δεν υπήρχαν άλλοι άνθρωποι πέρα από αυτούς, δεν ήθελε να ζήσει άλλο και έτσι αποφάσισε να κάνει την έξοδο.... και τη έξοδο ε??....με ΜΠΟΥΜ!!!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης