Το ξέρατε ότι megami σημαίνει θεά;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 49, 50, 51  Επόμενη
Σελίδα 37 από 51
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    [Γνωριμία] πείτε μας για σας V2.0 :)
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 4:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
καλοσορισες allie στην παρεα μας.

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
allie
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 09 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: αθηνα
μηπως μπορεις να με βοηθησεις κιολας να ''κυκλοφορησω'' στο forum σας? προσπαθω ακομα να καταλαβω αν κατεβαζουμε ή απλα βρισκουμε τιτλους κτλ..? π.χ. για τη nayuta που ψαχνω..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
λοιπον φιλη μου θα κοιταξεις στο thread που ειναι για anime downloads θα κοταξεις το θεμα που θες αμα υπαρχει ηδη και μεσα σε αυτο θα βρεις link τα οποια θα σε οδηγισουν στο να τα βρεις για κατεβασμα. με λιγα λογια ειναι πληροφοριες για το που θα το βρεις. αμα δεν βρεις αυτο που ψαχνεις δημιουργισε thread για το που θα το βρεις και οταν καποιος το βρει θα σε απαντισει

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:20 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
allie έγραψε:
μηπως μπορεις να με βοηθησεις κιολας να ''κυκλοφορησω'' στο forum σας? προσπαθω ακομα να καταλαβω αν κατεβαζουμε ή απλα βρισκουμε τιτλους κτλ..? π.χ. για τη nayuta που ψαχνω..


Αν εννοείς αυτό, τότε δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε, γιατί δεν το έχει υποτιτλίσει ΚΑΝΕΝΑ group... Δοκίμασε κι εδώ μπας και το έχει κανάς forum-ίστας εκεί.

Το site εδώ είναι Anime Database + forum, οπότε δυστυχώς δεν μπορούμε να προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας στο να δώσουμε links δημόσια για να τα κατεβάζει κανείς. Αν θέλεις το ζητάς σε PM, αλλά το nayuta δυστυχώς δεν υπάρχει σε κανένα group...

Κατά τα άλλα καλωσήρθες Αλέξανδρα(αλλιώς Άλεξ)... Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
homonculus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 212 Τόπος: shinigami realm
Hi eimai h Matina, eimai 17 kai nomizw oti exw e8istei gia ta kala sto kosmo twn anime/manga Laughing ! As einai kala h kolhth mou pou mou edei3e thn porta kai kolhse kai auth mazi mou. Xeromai polu pou brhka auto to forum kai hdh mou fenetai polu kalo. Lpn auta.. xeromai pou sas gnwrisa Smile

_________________


..Only daydreamers are really alive, because only them can rise above every day's routine and search for a higher goal to achieve.. [Jarlaxle]

夢想家
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
allie
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 09 Δημοσιεύσεις: 3 Τόπος: αθηνα
σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!!
καλως με βρηκατε λοιπον-αν και μαλλον η πιο ασχετη εδω μεσα αλλα μολις τελειωσει η εξετ. θα εισχωρησω κι εγω στον κοσμο σαςSmile))
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
homonculus έγραψε:
Hi eimai h Matina, eimai 17 kai nomizw oti exw e8istei gia ta kala sto kosmo twn anime/manga Laughing ! As einai kala h kolhth mou pou mou edei3e thn porta kai kolhse kai auth mazi mou. Xeromai polu pou brhka auto to forum kai hdh mou fenetai polu kalo. Lpn auta.. xeromai pou sas gnwrisa Smile


Καλωσήρθες Ματίνα ! Σου απάντησα στο θέμα "Ιαπωνικό λέξικό"... Wink Παραλίγο να πω την λέξη homo-san, και έτσι είπα την λέξη homo-chan που είναι για κορίτσια... Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
homonculus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 6:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 23 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 212 Τόπος: shinigami realm
hahaha to swses teleutaia stigmh e? Laughing

_________________


..Only daydreamers are really alive, because only them can rise above every day's routine and search for a higher goal to achieve.. [Jarlaxle]

夢想家
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 21, 2009 9:09 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
homonculus έγραψε:
hahaha to swses teleutaia stigmh e? Laughing


Ε ναι... Razz το ότι λέμε -san είναι για αγόρια. Kι εγώ στην τύχη το έβαλα -chan. :p

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Azraellis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 9:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 27 Σεπ 09 Δημοσιεύσεις: 2 Τόπος: Thessaloniki Τώρα Βλέπω: Susume Leo, Fushigi Yuugi
Γεια σας!
Είμαι η Γιωτα κι ζω στη Θεσσαλονικη. Βλεπω Anime απο πολύ μικρη (το πρωτο μου πρεπει να ηταν το Kimba the Lion ή το Astroboy) - (να'ναι καλα η μανουλα μου που μας τα εφερνε απο γερμανια) κι διαβαζω manga απο το 1990 (νομίζω τότε μου χαρίσανε το manga απο το Άκιρα).
Απο προτιμισεις manga/anime κυριως οτι εχει σχεση με Διαστημα, Μεγαλα όπλα, Μεγαλα Ρομπότ, NGE /Rahxephon style anime, καμιά "γκοριά" που κι που, αλλα κι ότι βρεθει μπροστα μου. Λατρευω τα καλογραμμενα yaoi κι φυσικα γραφω πολλα fanfiction. Tί otaku θα ήμουν αλλωστε... :p

Μου αρεσει πολυ το cosplay κι λατρευω να ραβω τις στολες μου η ίδια. (όταν υπαρχει ρευστο...).
Στο προσφατο πάρτι στη Θεσσαλονικη ήμουν η Sakura Haruno (Shippuden βερζιον Wink )
Δεν με πειραζει πολύ η έλλειψη λεπτομερειας στις στολες, ούτε εαν ο σωματοτυπος του καθενος ταυτίζεται με τον χαρακτηρα. Αρκεί να υπάρχει πλάκα κι αγαπη/χιούμορ για αυτό που ντυθηκες.

Αυτααα.. να'στε καλα κι καλως σας βρηκα.


Very Happy
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 27, 2009 11:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Azraellis έγραψε:
Γεια σας!
Είμαι η Γιωτα κι ζω στη Θεσσαλονικη. Βλεπω Anime απο πολύ μικρη (το πρωτο μου πρεπει να ηταν το Kimba the Lion ή το Astroboy) - (να'ναι καλα η μανουλα μου που μας τα εφερνε απο γερμανια) κι διαβαζω manga απο το 1990 (νομίζω τότε μου χαρίσανε το manga απο το Άκιρα).
Απο προτιμισεις manga/anime κυριως οτι εχει σχεση με Διαστημα, Μεγαλα όπλα, Μεγαλα Ρομπότ, NGE /Rahxephon style anime, καμιά "γκοριά" που κι που, αλλα κι ότι βρεθει μπροστα μου. Λατρευω τα καλογραμμενα yaoi κι φυσικα γραφω πολλα fanfiction. Tί otaku θα ήμουν αλλωστε... :p

Μου αρεσει πολυ το cosplay κι λατρευω να ραβω τις στολες μου η ίδια. (όταν υπαρχει ρευστο...).
Στο προσφατο πάρτι στη Θεσσαλονικη ήμουν η Sakura Haruno (Shippuden βερζιον Wink )
Δεν με πειραζει πολύ η έλλειψη λεπτομερειας στις στολες, ούτε εαν ο σωματοτυπος του καθενος ταυτίζεται με τον χαρακτηρα. Αρκεί να υπάρχει πλάκα κι αγαπη/χιούμορ για αυτό που ντυθηκες.

Αυτααα.. να'στε καλα κι καλως σας βρηκα.


Very Happy


Καλωσήρθες Γιώτα... Δυστυχώς δεν σε είδα στο party που ντύθηκα Solid Snake... Τα περισσότερα cosplays ήταν πάνω(όπως κι εγώ...)...

Ευελπιστώ στην επόμενη φορά να σε δω με νέο cosplay !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
listarxos
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 08, 2009 3:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Οκτ 09 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Corfu - Athens Τώρα Βλέπω: ToLoveRU Trouble, Kampfer, Tegami Bachi, Nyan Koi!
Γεια χαρα παίδες!!!

Με λένε Αποστόλη, είμαι 25 χρονών και έχω σχετικά χοντρό θέμα με τα anime.
Πρόσφατα ανακάλυψα το site και η αλήθεια είναι πως ευελπιστώ να γνωρίσω μπόλικο κόσμο και να περάσουμε καλά μιας και έχουμε τα ίδια ενδιαφέροντα.

Ψάχνω παλαιότερα επεισόδια One Piece, Naruto, Bleach και ό,τι υπάρχει σε Dragonball.
Ναι, ναι... Το ξέρω! Είμαι απαράδεκτος!!! Αλλά όταν ξεκίνησα να ασχολούμαι πιο επισταμένα ήταν ήδη πολύ αργά και τώρα για να κάνω τα downloads μου βγαίνει η πίστη. Οπότε όποιος έχει την καλή διάθεση να βοηθήσει θα χαρω πολύ!!!
Και εννοείται για οποιαδήποτε ανταλλαγή ή βοήθεια είμαι ανοιχτός.

Ελπίζω να πάει καλά το πραγμα.
Χαιρετώ! Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 08, 2009 3:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Kalws irthes kai min akouw vlakies gia aparadektos imarton diladi

DragonBall fan = RESPECT TELOS.

Very Happy

Rikse mia matia edw :

http://www.animeplanet.gr/forum/viewforum.php?f=4

Iparxoun pola threads gia na diavaseis simfwna me ta downloads
+ kapoious kanones giauta.

An kai protimw na ta vlepw online twra pia giati den exw ipomoni
na perimenw na katevoun i akoma kai na vgei to next episode
opote apla ta vlepw online apo edw :

www.Animecrazy.net.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
listarxos
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 08, 2009 4:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 07 Οκτ 09 Δημοσιεύσεις: 5 Τόπος: Corfu - Athens Τώρα Βλέπω: ToLoveRU Trouble, Kampfer, Tegami Bachi, Nyan Koi!
Ευχαριστω πολύ hellbroth!!!
Θα κοιτάξω να δω τι μπορώ να κάνω.
Ναι. Το ξέρω ειναι βαρετό να περιμένεις αλλά σκεφτομαι ότι θα είναι και ένα αρχείο που λέει ο λόγος. Τέσπα...
Και παλι ευχαριστώ!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 08, 2009 6:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
listarxos έγραψε:
Ευχαριστω πολύ hellbroth!!!
Θα κοιτάξω να δω τι μπορώ να κάνω.
Ναι. Το ξέρω ειναι βαρετό να περιμένεις αλλά σκεφτομαι ότι θα είναι και ένα αρχείο που λέει ο λόγος. Τέσπα...
Και παλι ευχαριστώ!


^^ No worries. Iparxei panta to provlima tis analisis alla de me enoxlei kai toso ektos an paraine.

Kali arxi kai pali kai Welcome again Smile.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 37 από 51
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 49, 50, 51  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης