Το ξέρατε ότι nakama σημαίνει φίλος, σύντροφος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    NAI EINAI ALI8eiA
HyuuGaNeji
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 7:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 238 Τόπος: thesaloniki Τώρα Βλέπω: πολλα και διαφορα
Paidia Meta apo polla xronia xwris tpt(anime) sthn ellada proseksa simera to proi sto STAR ena anime pou legotan nomizw OBAN Star racers i kapos etc(vasika an dn akouga to iaponeziko opening dn tha pisteya oti tha itan anime)
Mou fanike ligo periergo mias k anime sthn eliniki tileorash exei na peksei 2 , 3 xronia meta to shaman king enow
To exete dei ayto to anime? Parte k merikes eikones k na sizitisoume ligo to thema gt did pane k vazounai oti na ne titlous k dn vazoune tpt tis prokophs?
Pantos kaloutsiko htan.Smile



_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
HeadH-Truth
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 7:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 314 Τόπος: θεσσαλονικη
nai ali8eia exei poli kairo na dei3i sovaro anime stin eliniki tileorasi alla den mou arese .

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 8:37 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Mιας και πρόκειται για ιαπωνικο-γαλλική παραγωγή ( http://en.wikipedia.org/wiki/Oban_Star_Racers ) προσωπικά δεν μου κάνει και τόσο έντυπωση η είδηση αυτή. Αν ήταν 100% ιαπωνική παραγωγή, τότε μάλιστα.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 9:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
WOW! Alithia??? Shocked
Vlepo stin doriforiki. Ine poli euharisto anime.
Metaglotismeno na fantasto? Confused

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dmaravelis
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 9:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 17 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 12 Τόπος: Ελλάδα Τώρα Βλέπω: Πολλά και διάφορα
Θα συμφωνήσω με τον/την Vetus και επίσης αν δεν είχε τα στοιχεία
γαλλική επιρροής ίσως να μην γινόταν η προβολή Shocked .... λέμε τώρα Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SuperGohanssj4
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 9:52 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 07 Δημοσιεύσεις: 788 Τόπος: Dragon Universe Τώρα Βλέπω: Gohan,Sasuke&Εμένα έτοιμους για Μάχη..
Δεν το έχω παρακολουθήσει,κ για να πω κ την αλήθεια μου,δεν πρόκειται..Οχι γιατι μπορεί να μην μου αρέσει αλλά γιατί δεν εμπιστεύομαι την Ελληνική TV.Το πιο πιθανό είναι να το κόψουνε ή να βάλουν επαναλείψεις Ή στην καλύτερη των περιπτώσεων να του αλλάζουν διαρκώς την ώρα..Λυπάμε που το λέω,αλλά για να δεί κάποιος ένα Anime της προκοπής πρέπει ή να το κατεβάσει ή να κάνει Τάματα στην Παναγία να μην συμβούν τα παραπάνω,όπως σε λίγες εξερέσεις που τουλάχισταν ολοκλήρωναν τους κύκλους,αφού μας έβγαζαν πρώτα το λάδι (βλέπε DB,DBZ Και Yugioh).
Ένα μόνο ταιριάζει..Καθε Πέρσι Και Καλύτερα..

_________________
May The Force Be With Fans!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 10:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
Min iste arnitikoi prin akoma arhisi. Toso kero krazete pou den pezoun anime stin psarokostena mas k tora prin arhisi grinia? Razz
As doume prota k meta krazoume Cool

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
VitsioMan
Δημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 24, 2007 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 18 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 287 Τόπος: θεσσαλονικη
Ε οχι.... πως εγινε αυτο, αν θημαμαι μου ειπε ο HyuugaNeji οτι εχει το ιαπονικο opening αυτο ειναι κατι το συγκλονιστικο.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
GoGetaSjj4
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 12:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 114 Τόπος: edo eki parapera
nai ontos exi giaponeziko opening exo kani rip idi ta episodia 3,4,5 se kamia evdomada tha mou stiloun kai ta 2 prota kai malon tha ta anebaso kapou Wink
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 12:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Μάλιστα...

Εμένα παίδες δεν μου αρέσουν ευρωπαικά anime...Προτιμώ Ιαπωνικής καταγωγής anime όπως Dragonball, Yu-Gi-Oh και Shaman King και Rurouni Kenshin κι έτσι...

Αν με πιάνετε...προτιμώ γιαπωνέζες, γιαπωνικές φωνές, γιαπωνική κουλτούρα κι έτσι ...

Έτσι γαλλική που είναι η παραγωγή το αρνούμαι...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TheVirus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 1:03 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 17 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 133 Τόπος: Αθήνα
Την εισαγωγή που είδα δεν μου έκανε μεγάλη εντύπωση αλλά πάλι καλά που δείχνουν και αυτά
Ορίστε λίγα λόγια για την υπόθεση

ΤΑ ΑΣΤΡΟΠΛΟΙΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΞΙΑ (OBAN STAR RACERS)
( παραγωγή 2006)


Η Γη του μέλλοντος είναι ένας πλανήτης που χαρακτηρίζεται από τεχνολογικά επιτεύγματα, εξέλιξη και εναλλακτικές μορφές ζωής. Η 15χρονη Εύα είναι μια τυπική έφηβη, που αναζητά τον πατέρα της, θέλοντας να του υπενθυμίσει ότι έχει τα γενέθλιά της. Εκείνος όμως αγνοεί την ύπαρξη της κόρης του και δεν την αναγνωρίζει, αφού είναι παθιασμένος διοργανωτής αγώνων ταχύτητας. Ο πλανητάρχης του αναθέτει το δύσκολο έργο της προετοιμασίας μιας ομάδας για το διαγαλαξιακό πρωτάθλημα. Από το αποτέλεσμα του αγώνα όμως δεν κρίνονται μόνο οι νικητές, αλλά η τύχη όλων των κατοίκων της γης. Η μικρή μας φίλη τον ακολουθεί στην προσπάθειά του, για να κερδίσει την αγάπη του, παράλληλα όμως παλεύει να του αποδείξει ότι είναι γεννημένη για άθλους και μεγάλες ταχύτητες.
Βασισμένη σε τρισδιάστατες εικόνες, υψηλού επιπέδου τεχνικές animation, χρώματα και ζωντανά σκίτσα, η σειρά θα κερδίσει τις καρδιές των μικρών μας φίλων. Το μέλλον είναι τώρα, και η Εύα μας θέλει συνοδηγούς της σε αυτή την κούρσα με τον Χρόνο…

_________________
AnimeFiury - AnimeAddicts | AFiury Thread
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
anime136
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 10:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 07 Δημοσιεύσεις: 100 Τόπος: Ξανθη Τώρα Βλέπω: πολλα και διαφορα
Αυτο το ανιμε (Οβαν:Τα Αστροπλοια Του Γαλαξια) το επαιζε εδω και κατι μηνες στο Jetix.
Το θυμαμαι γιατι το εβλεπα με τις αδερφες μου...Παρ'λα αυτα πρεπει να πουμε πως δεν ενθουσιαστικα (τα γραφικα ηταν ΑΠΑΙΣΙΑ!!!

Οσο για τα ανιμε στην Ελλαδαρα...ο'τι παιζεται πολυ στον εξωτερικο το φερνουν και εδω περα,αμα φυσικα τα εγκρινουν... Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Wadoria
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 10:57 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 18 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 329 Τόπος: Ιωάννινα Τώρα Βλέπω: bleach,Hero Tales,Elemental Gelad
Το είδα σήμερα!!Το ήξερα κι εγώ μιας και το έβλεπε ο αδερφός μου στο Jetix.. Πάντως το opening και ending song ειναι ωραία!! Δεν μου κίνησε όμως ιδιαίτερα το ενδιαφερον Sad

_________________

See my Anime list!!
To decide what to do with the future is to be human.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sailor uranus
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 25, 2007 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 11 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 71 Τόπος: athens-greece Τώρα Βλέπω: witch hunter robin
egw paidia otan eixa jetix,to evlepa fanatika.den exasa kanena epeisodio
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 05, 2008 4:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
An kai den ehei tin poio gmti ipothesi, mou aresei poli to shedio kati anamesa se raxhephon kai kapoio xehasmeno jrpg [kirios gia to character design ] Very Happy

ps: Mipos to anevazei kaneis se kana greek tracker an einai na ta katevasoume Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης