Το ξέρατε ότι seifu σημαίνει κυβέρνηση;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 4 από 5
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Naruto VS Dragonball




Naruto VS Dragonball

Naruto
44%
 44%  [ 30 ]
Dragonball
55%
 55%  [ 37 ]

Σύνολο Ψήφων : 67


Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 05, 2009 2:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
Naruto δαγκοτο και να σε πω και τα dragonball εχουν πολλα filler ασε που κανουν κατι βλακεις οπως ο Cell να χενει απο ποιον τον Pikohan Shocked ωραια και τα δυο αλλα το καθενα στην εποχη του

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 05, 2009 3:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Καλά ρε παιδιά υπάρχει σύγκριση;

Κάνουν βλακείες στο Dragon Ball hahaha lol! Συμφονώ ότι υπάρχουν αρκετά λάθη αλλά με τίποτα όσα στο Naruto. Πχ. Γιατί όλο αυτό το σασπένς για το αν ο Naruto θα προλάβει να πάει στα Chounin Exams ενώ ο Naruto απλά έτρεχε ενώ όταν κάνει την βόλτα του πηδάει με τρομερές ταχύτητες από κτήριο σε κτήριο;
Γιατί σε ένα επεισόδιο με κάτι αγώνες αυτός που προστάτευε ο Naruto έπεσε στην θάλασσα και βούτηξε ο Naruto στην θάλασσα, έκανε και ένα Rasengan και η Sakura(δεν θυμάμαι αν ήταν και ο Sasuke εκεί) των έσωσε από βέβαιο πνιγμό και αντί πολύ απλά να περπατήσει στην θάλασσα όπως έκανε άλλες φορές με ευκολία τώρα να κολυμπάει και να έχει προκαλέσει το όλο το πλάνο αγωνία για το αν θα πνιγούνε κλπ.

Και βλέπω τώρα ότι 26 άτομα θεωρούν το Naruto καλύτερο του Dragon Ball. Μα καλά υπάρχει σύγκριση; Επίσης να θυμήσω ότι το Dragon Ball είναι ένα anime του '80! Και μέχρι σήμερα είναι το ποιο δημοφιλής και αναγνωρίσιμο anime στον κόσμο μαζί με το Pokemon.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 05, 2009 3:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
ε φιλε anime ειναι πειμενεις κατι λογικο οσον αφορα τον naruto που ετρεχε να προλαβει τα chuunnin exams εχω να σου πω οτι και ο goku μπορουσε να νικισει τον Bu αλλα επαίζε και ηθελε να δειξε στο gotenks το Sayan 3. Να επανερθω το καθενα στην εποχη του και εμ τα naruto δεν εχουν τελιωσει καν ωστε να ξες τη τελικη δημοτικοτητα τους. Τοσα χρονια εχει που τελιωσε το dragonball

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
silver
Δημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 05, 2009 7:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 154 Τόπος: athina,Zanarkand Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,onepiece,fairytail,finalfantasy
poio naruto mwre ti sygrineis to naruto me goku.katarxin to naruto einai gelio mprosta sto dragonball.ti sou aresei sto naruto pou trwne oli tin wra ramen.respect sto dragonball
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 4:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
ενω ο goku τρωει κρεας ολη την ωρα μεγαλη διαφορα. Και ναι θεωρω ποιο καλα τα naruto απο τα dragonball αλλα οχι τον naruto απο τον goku ακομα αλλα συγκρινεις frieza με Οrochimaru ανδροϊδη με sound five και sasuke με kuririn η Cell με haku οτι συγκριση θες σε χαρακτηρες ειναι καλητερο το naruto και ποια η υποθεση στο dragonball να σωσουμε την γη απο τον καθε εξωγηινο με ψυχολογικα προβληματα? Η συγκρινεις τα μεροι του naruto με αυτα του dragonball? και στα dragonball πεταν φωτινα μπαλακια στην αρχη ηταν ωραιο αλλα μετα κουραστικο. σε θεμα και τα 2 ειναι σχεδον ιδια αλλα οχι καλυτερο θεμα το dragonball απο το naruto. Για την εποχη του το dragonball ηταν προτοτυπο και εκανε επυτηχια τωρα αυτο το κανει το naruto δεν μπορεις να συγκρινεις anime του 80 κατι με anime του 2000. Και τι σε αρεσει που χωρις λογο καταστρεφετε ενας πλανητης? Shocked Confused Αρε με εκανες και γελασα

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 5:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Itachi_kun1990 έγραψε:
ενω ο goku τρωει κρεας ολη την ωρα μεγαλη διαφορα. Και ναι θεωρω ποιο καλα τα naruto απο τα dragonball αλλα οχι τον naruto απο τον goku ακομα αλλα συγκρινεις frieza με Οrochimaru ανδροϊδη με sound five και sasuke με kuririn η Cell με haku οτι συγκριση θες σε χαρακτηρες ειναι καλητερο το naruto και ποια η υποθεση στο dragonball να σωσουμε την γη απο τον καθε εξωγηινο με ψυχολογικα προβληματα? Η συγκρινεις τα μεροι του naruto με αυτα του dragonball? και στα dragonball πεταν φωτινα μπαλακια στην αρχη ηταν ωραιο αλλα μετα κουραστικο. σε θεμα και τα 2 ειναι σχεδον ιδια αλλα οχι καλυτερο θεμα το dragonball απο το naruto. Για την εποχη του το dragonball ηταν προτοτυπο και εκανε επυτηχια τωρα αυτο το κανει το naruto δεν μπορεις να συγκρινεις anime του 80 κατι με anime του 2000. Και τι σε αρεσει που χωρις λογο καταστρεφετε ενας πλανητης? Shocked Confused Αρε με εκανες και γελασα


Α δηλαδή στο Dragon Ball η όλη υπόθεση είναι να προστατεύουν τον πλανήτη από κάθε πικραμένο; Δεν νομίζω να έχεις διαβάσει ποτέ Dragon Ball αλλά ούτε και Dragon Ball Z. Όσο για τους χαρακτήρες; Μήπως μπερδεύεις τον Goku(Dragon Ball) με Luffy(One Piece)? Δεν νομίζω ότι ο Goku τρώει συνέχεια κρέας, βλέπουμε τον Goku να τρώει κυρίως μετά από κάποια μάχη και πάλι στο τραπέζι δεν υπάρχει ΜΟΝΟ κρέας, μεγάλη αδυναμία του Goku είναι και το ρύζι. Ο Naruto αντίθετα με το Goku όποτε δεν έχει τι να γράψει ο mangaka τρώει ramen. Ακόμα στο anime έχουν αφιερώσει ολόκληρα επεισόδια για την λατρεία του Naruto στο ramen λες και είχα εγώ μια σκασίλα αν ο Naruto μαγειρεύει ramen!

Μετά βλέπω θεωρείς τον Sasuke καλύτερο από οποινδήποτε χαρακτήρα στο Dragon Ball, wtf? O Sasuke θεωρείτε ότι "φέρνει" προς τον Vegeta. Ας τους συγκρίνω λοιπόν, ο Sasuke παριστάνει τον cool τύπο στο anime που δεν σηκώνει μύγα στο σπαθί του και το μόνο που θέλει είναι να σκοτώσει τον αδερφό του γιατί πιστεύει ότι σκότωσε τους γονείς του(που στην τελική αν διαβάζεις το manga[την Γιαπωνέζικη version που είνει ποιο μπροστά] βλέπεις ότι ο Sasuke... παρεξήγησε...), επειδή δεν θέλω να συνεχίσω να λέω πόσο πατάτας είναι ο Sasuke πάω στον Vegeta. O Vegeta είναι ένας γαλαζοαίματος Saiyan. Είχε συνηθήσει να εξουσιάζει και να είναι υπεράνω, από αυτό προξενήθηκε πιστεύω και η μιζέρια του(ήτανε που ήτανε...). Επίσης γουστάρει να τα σπάει και στις σελίδες με τον Goku δίνει τρομερές δόσεις γέλιου. Γι' αυτους τους λόγους αλλά και άλλους πολλούς απλά είναι 10000000000000000 φορές προτιμότερος στην βιβλιοθήκη μου από τον emo-pozer-pimbo(!)-ανόητο-ανώριμο-κλπ Sasuke.

[Επίσης γράφεις "δεν μπορεις να συγκρινεις anime του 80 κατι με anime του 2000" καλά ρε συ,(φιλικά μιλάω πάντα) δεν κατάλαβες ότι τόσην ώρα μιλάμε για manga; Γιατί το anime του Dragon Ball αλλά και του Dragon Ball Z είναι ακόμα ποιο ανώτερο από το anime του Naruto σε σύγκριση με τα manga, ένας από τους κυρίως λόγους είναι ότι στο Naruto τα filler είναι εκτοντάδες ενώ στο Dragon Ball τα filler είναι απειροελάχιστα και στο Dragon Ball Z έχει σε κάθε season άντε το πολύ καμιά δεκαριά filler.]

Επίσης λες ότι συγκρίνουμε Cell με Haku; WTF; Δεν υπάρχει αντίστοιχος χαρακτήρας με τον Haku στο Dragon Ball πιστεύω. Επίσης δεν έχω δει πότε κανέναν να κάνει αυτήν την σύγκριση. Μετά πάλι λές "Και τι σε αρεσει που χωρις λογο καταστρεφετε ενας πλανητης?" WTF; Τι δηλαδή κλάνει ο Kuririn καταστρέφετε το φεγγάρι, ρεύεται ο Goku διαλύετε η Γη;

Χαρακτιριστικοί πλανήτες που καταστράφηκαν:

1. Ο πλανήτης Vegeta. Ο πλανήτης Vegeta καταστράφηκε από τον Frieza γιατί ο Frieza φοβόταν τους Saiyan. Η όλη σκήνη όταν καταστράφηκε ο πλανήτης βρίσκετε στην ταινία "Bardock The Father of Goku" και είναι προσωπικά η αγαπημένη μου ταινία την έχω δει άπειρες φορές και έχει κλάψει κόσμος σε αυτήν ταινία. Και μια που το 'φερε η κουβέντα, η ταινίες Dragon Ball κάνον ρεκόρ πωλήσεων παντού και επανακυκλοφορούν συνεχώς έχυον βγει ακόμα και σε BD ενώ οι ταινίες του Naruto είναι καλές μόνο για πακέτα προσφορών που θα συνοδεύονται από κάποια άλλη ταινία.

2. Η Σελήνη. Βλέπουμε την σελήνη να καταστρέφετε 2 φορές. Την μία από τον Master Roshi για να σωθεί ο πλανήτης από τον Great Ape Goku (Oozaru Goku) και την άλλη φορά από τον Piccolo για να τα βγάλει πέρα με τον Great Ape Gohan (Oozaru Gohan).

3. Ο Πλανήτης Namek. Ο κακός Frieza τα έκανε όλα λαμπόγυαλα προσπαθώντας να αποκτήσει τις Dragon Ball.



Οι δημοσιεύσεις του τύπου <naruto>, <Naruto> ή <Dragon> δεν μου αρέσουν. Εγώ προτιμώ τρισεκατομύρια φορές το Dragon Ball από το Naruto και μπορώ να γράψω και σε βιβλίο το γιατί. Δεν υποχρεώνω κανένα να προτιμά το Dragon Ball από το Naruto αυτό είναι θέμα του καθενός. Πάντως όποιος θεωρεί το Naruto καλύτερο από το Dragon Ball/Z ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 5:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
sorry φιλε τα εχω διαβασει ολα με το καθε chapter to πολυ 13 σελιδες. Και εμ ξερω της συνηθιες του luffy αυτο ελειπε και ο goku δεν τρωει σαν λεμαργος ε? Και το ramen τ εβαλαν για κομωδια θες να βλεπεις μονημος μαχες!!! Αμα ο sasuke εμοιαζε τον Vegeta τοτε ο sarutobi μιαζει τον Roshi ποια ομοιότητα εχουν οτι ειναι ψυχροί σε ολα τα anime βλεπουμε ψυχρο χαρακτηρα και εμ δεν με αρεσει ο Sasuke και δεν δεν ενοχλουμε λογικοτατο ειναι να διαφωνουμε γιατι δεν αρεσει σε όλους το ιδιο μην ανυσιχεις για flame και να σε πω και τα εχουν πολλα filler. Και να σε πω κατι προτημο και τα δυο πολυ.[/spoiler]

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 6:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Itachi_kun1990 έγραψε:
sorry φιλε τα εχω διαβασει ολα με το καθε chapter to πολυ 13 σελιδες. Και εμ ξερω της συνηθιες του luffy αυτο ελειπε και ο goku δεν τρωει σαν λεμαργος ε? Και το ramen τ εβαλαν για κομωδια θες να βλεπεις μονημος μαχες!!! Αμα ο sasuke εμοιαζε τον Vegeta τοτε ο sarutobi μιαζει τον Roshi ποια ομοιότητα εχουν οτι ειναι ψυχροί σε ολα τα anime βλεπουμε ψυχρο χαρακτηρα και εμ δεν με αρεσει ο Sasuke και δεν δεν ενοχλουμε λογικοτατο ειναι να διαφωνουμε γιατι δεν αρεσει σε όλους το ιδιο μην ανυσιχεις για flame και να σε πω και τα εχουν πολλα filler. Και να σε πω κατι προτημο και τα δυο πολυ.[/spoiler]


Είπα εγώ ότι δεν τρώει σαν λαίμαργος; Απλά διαφώνησα στο ότι ότι τρώει κρέας όσο τρώει ο Naruto ραμεν. Δεν είπα ότι θέλω να βλέπω μονίμος μάχες. Επίσης ο Sarutobi σίγουρα δεν ταιριάζει στον Roshi όσο ταιριάζει ο Jiraiya. Ο Sarutobi θα έλεγα ότι μοιάζει με τον Master Mutaito. Δεν είναι υποχρεωτικό όλοι οι χαρακτήρες να έχουν κάποιων αντίστοιχο. Απλά το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Sasuke σαφώς είναι αντίστοιχος χαρακτήρας με τον Vegeta. Επειδή δεν βγάζω εύκολα άκρη με το post σου. Γράφεις ότι και τα Dragon Ball έχουν πολλά fillers, σωστά; Απ' ότι φαίνετε δεν έχεις κατανοήση ακόμα το που βρείσκεσε! Μιλάμε για manga εδώ. Αλλά αφού το αναφέρεις, πόσα επεισόδια είναι το Naruto; Αν δεν κάνω λάθος είναι 310 μέχρι στιγμής. Και πόσα απο αυτά είναι τα filler; Τουλάχιστον 100 και η σειρά ακόμα συνεχείζετε! Ενώ στο Dragon Ball από τα 153 επεισόδια ζήτημα να βρεις 20(το πολύ) επεισοόδια-filler. Ενώ το Dragon Ball Z είναι 276 επεισόδια και έχει το πολύ 50 τα οποία δεν είναι ολόκληρες αλυσίδες όπως στο Naruto.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
silver
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 8:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 154 Τόπος: athina,Zanarkand Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,onepiece,fairytail,finalfantasy
symfwnw apolita me ton billmcnik vevaia prepei na sevomaste tin apopsi toy allou kai as min symfwnoume alla re itachi fainetai oti ta exeis mperdepsei ligo.dragonball forever apla den sygrinontai kai eimaste tyxeroi pou vgike ena tetoio manga,anime
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 9:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
silver έγραψε:
...vevaia prepei na sevomaste tin apopsi toy allou

silver έγραψε:
dragonball forever apla den sygrinontai kai eimaste tyxeroi pou vgike ena tetoio manga,anime


Φαση εχεις. Και ναι, συμφωνω με τον Itachi. Δεν αντεχω αλλα παιδια που επειδη μεγαλωσαν με Dragonball το εχουν εκθειασει. Και εγω με αυτο μεγαλωσα, ολα οκ, μαματο, μετα ειδα το Naruto και μου αρεσε ακομα περισσοτερο. Προσωπικη μου γνωμη αυτη, βαριεμαι να γραφω επιχειρηματα κτλ κτλ. Καλη συνεχεια στην διαμαχη σας. Smile

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 9:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Παράθεση:
Καλη συνεχεια στην διαμαχη σας.


Ευχαριστώ man! Κουράστηκα να γράφω σε αυτό το τόπικ σήμερα! Razz Razz

Spoiler:
Μεταξύ μας τώρα, αλλά πιστεύω ότι ποτέ καμία πλευρά δεν θα επικρατήσει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
silver
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 10:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 154 Τόπος: athina,Zanarkand Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,onepiece,fairytail,finalfantasy
file animated den yparxei diamaxei apla diafwnoume se katri.egw varethika paidakia san ton animated pou nomizoun oti yparxei mono i gnwmi tous.grow up men.fasi exeis...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Animated
Δημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 06, 2009 11:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 26 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 507 Τόπος: Κατερινη Τώρα Βλέπω: naruto shippuuden, azumanga daioh, FLCL
silver έγραψε:
poio naruto mwre ti sygrineis to naruto me goku.katarxin to naruto einai gelio mprosta sto dragonball.ti sou aresei sto naruto pou trwne oli tin wra ramen.respect sto dragonball


ΚΑΙ

Animated έγραψε:
Και εγω με αυτο μεγαλωσα, ολα οκ, μαματο, μετα ειδα το Naruto και μου αρεσε ακομα περισσοτερο. Προσωπικη μου γνωμη αυτη

Ακομα πιστευεις οτι εγω ειμαι αυτος που προσπαθει να περασει την γνωμη του θεωρωντας την και την καλυτερη και να ωριμασει?

Οκ, τελος αυτη η συζητηση, γιατι θα πεσει προιδοποιηση απο κανεναν mod και δεν θελω μπλεξιματα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Itachi_kun1990
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 07, 2009 12:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 17 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 3134 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Naruto,One piece,toriko,hunterXhunter,buddy complex,space dandy και πολλά ακόμα
well μιλησα για τα filler γιατι καποιος μιλησε για τα filler ποιο πριν οκ? Δεν θελω να περασω καμια αποψη εμενα τι με νοιαζει αν θα δει καποιος κατι που βλεπω και εγω??!!!! Δεν το καταλαβενω. οσον αφορα το τι μοιαζει σε τι εχω να πω οτι ειναι λογικο αφου όλι περνουν ερεθισματα τι o Toriyama με παρθενογενεση έιπε ας κατσω να κανω αυτό!! ειδε πρωηγουμενες σειρές και του εδωσαν το ερεθησμα να κανει κατι δικο του και απο αυτο βγηκε κατι αλλο και μετα αλλο. Και κατι αλλο αμα είχαν όλη την ιδια αποψη θα ηταν βαρετο οποτε δεν χρειαζετε flame οκ? Τέλος παντον παω πασο όπως ο animated. και silver τι με νοιαζει εμενα τι βλεπεις τιν γνωμη μου λεω τα ξερω και τα dragonball και ειναι η 4η αγαπημενη μου σειρα και εσυ μου την μπηκες λεγοντας υπαρχει συγκριση?λες και ειπαμε κατι κακο ρε συ. Sorry που εφτασε ως εδω και αμα ειπα τπτ κακο.Τελος απο εμένα και δεν ειναι τροπος αυτος μπροστα στον animated αν και ηθελες να το πεις για μενα. προς uchiha madara(θεου) δεν θέλω να περασω καμια αποψη ΕΛΕΟΣ!!!

_________________
oruka karu ota tatoyito, koro noreo koros taka. urame, nikume, soste mini kouiki oni mai. nigete, nigete sein shiomi tsokumai. soste itsu kara, oreta nazi omote oreno mai koi
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
silver
Δημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 07, 2009 1:10 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 03 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 154 Τόπος: athina,Zanarkand Τώρα Βλέπω: naruto,bleach,onepiece,fairytail,finalfantasy
vasika exeis dikio kalitera na to afisoume.sorry an ksefiga ligaki
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 5
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης