Το ξέρατε ότι kazoku σημαίνει οικογένεια;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Manga shop στην Ελλάδα
noname
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 05, 2008 12:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
kales doulies ^^
apo times pws pame ???

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Force Impulse
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 05, 2008 11:32 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 01 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 131 Τόπος: Ag.Paraskevi Τώρα Βλέπω: naruto, gundam seed,seed destiny
mmmm....kamia 9 euro stade :p

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 06, 2008 7:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Force Impulse έγραψε:
mmmm....kamia 9 euro stade :p

9 euro einai kala ^^

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
SonGokuGr
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 5:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 317 Τόπος: "my own administrative world.." Τώρα Βλέπω: Τα πάντα..!
Μπήκαμε στο μαγαζί του γνωστού μας..
Η γυναίκα μου αγόρασε ένα ολόκληρο ράφι.. όλο το Sailor Moon..
Εγώ πήρα όλο το Megatokyo.. αααχ.. αισθάνομαι άνθρωπος τώρα! Wink

edit : Τιμές no comment.. δεν έχω βρει φθηνότερες και δεν το κάνω για διαφήμιση.. είναι φανταστικές τιμές!

_________________
Also known as Somnius/SomniusX - somniusx@gmail.com
| HellasProject.com | Magician.gr | MagicWeb.gr | DearDiary.gr |
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 5:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
den mas les noumera omws!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
SonGokuGr
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 5:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 317 Τόπος: "my own administrative world.." Τώρα Βλέπω: Τα πάντα..!
Πες μου εσύ αν είναι πολλά 9 ευρώ για το κάθε τεύχος του Sailor Moon.. και μιλάμε για φθηνά!

_________________
Also known as Somnius/SomniusX - somniusx@gmail.com
| HellasProject.com | Magician.gr | MagicWeb.gr | DearDiary.gr |
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 5:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
den 3erw tis times sto e3wtwriko gia ta Sailor Moon alla ta Shonen Jump Manga an 8eloun na agorasw tefxh apo kapoia seira prepei na ta exeoun gyrw sta 6 evrw.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Cougar
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 7:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάϊ 07 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: Watashi no ie ni desu
billmcnik έγραψε:
den 3erw tis times sto e3wtwriko gia ta Sailor Moon alla ta Shonen Jump Manga an 8eloun na agorasw tefxh apo kapoia seira prepei na ta exeoun gyrw sta 6 evrw.


6 ευρώ για του πολύ παλιούς τόμους οκ...

αλλά όταν ένας καινούργιος τόμος (naruto πχ.) κάνει 5 λίρες τότε δεν νομίζω 8-8.5 ευρώ να ήταν άσχημα. Θα ήταν ήταν μόλις 1 ευρώ χονδρικά πιο πάνω από το να το αγοράσεις από το νετ.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 7:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Παράθεση:
den mas les noumera omws!!
ama kitouses 2 post panw XD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 8:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
noname έγραψε:
Παράθεση:
den mas les noumera omws!!
ama kitouses 2 post panw XD


den to elege me sigouria...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 10:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
MantzZzoola Man έγραψε:
Anime σε DVD έχει το μαγαζί?

Για την ώρα όχι, απ' όσο πρόσεξα.

SonGokuGr έγραψε:
Μπήκαμε στο μαγαζί του γνωστού μας..
Η γυναίκα μου αγόρασε ένα ολόκληρο ράφι.. όλο το Sailor Moon..
Εγώ πήρα όλο το Megatokyo.. αααχ.. αισθάνομαι άνθρωπος τώρα! Wink

Τι ώρα ήσουν; Eγώ από τις 12:45 μέχρι τις 2:30 περίπου. Από εκεί ψώνισα το Street Fighter: Ultimate Edition (τ' οποίο εδώ και μήνες παιδεύομαι να το βρω διαθέσιμο σε γνωστά online shops όπως το JustManga.com απ' όπου ψωνίζω συνήθως) και το Magic Knight Rayearth II: Vol.1 (είχα παραγγείλει ολόκληρη την σειρά αλλά το εν λόγω volume ήταν εξαντλημένο και δεν το έβρισκα πουθενά άλλου). Στο μάτι είχα βάλει και μερικές ωραιότατες φιγούρες (από He is my master, The Melancholy of Suzumiya Haruhi, Shining Tears κ.α.) αλλά έκανα κράτη κι είπα στον εαυτό μου "Άσε να 'χουμε να ψωνίσουμε και κάτι την επόμενη φορά." Razz

Εντυπώσεις από το Otaku no Sekai τώρα:
Ποικιλία: H μεγαλύτερη που 'χω δει ποτέ μου στην Ελλάδα. Όχι μόνο είχε αρκετούς πιο ψαγμένους τίτλους που ούτε κατα διάνοια δεν θα 'βρισκα σε άλλα μαγαζία (σ' αυτό συμβάλει και το γεγονός ότι ο ιδιοκτήτης, ένα πολύ καλό παιδί που συμπτωματικά είχα γνωρίσει σε συναθροίσεις του Anime//GR και δεν ήξερα ότι αυτός είχε το μαγαζί, είναι ένας αρκετά ψαγμένος true anime fan κι όχι ένας στυγνός επιχειρηματίας ή κανά ψώνιο που είπε να εκμεταλλευτεί την έλλειψη τέτοιων μαγαζιών κοπανόντας τις τιμές) αλλά είχε κι αρκετά ωραία artbooks, import manga (όπως το Lucky Star και το Kodomo no Jikan) και φιγούρες για όλα τα γούστα. Και μάλιστα, αρκετά από τα προϊόντα που πέτυχα εκεί (όπως ανέφερα και πιο πάνω) κάνω αμαν για να τα βρω σε online μαγαζία αλλά τζίφος.
Τιμές: Ok, είναι σαφώς πιο ακρίβα απ' ότι θα τα 'βρισκες στο internet (το Magic Knight Rayearth το αγόρασα 11 ευρώ ενώ κανονικά έξω κάνει 7) αλλά συγκριτικά με άλλα ελληνικά μαγαζιά είναι σαφώς πιο φθήνα (στο Solaris το ίδιο manga θα το αγόραζα 13,5 ευρώ). Τώρα τα υπόλοιπα manga δεν πρόσεξα πόσο κόστιζαν (ήμουν πιο απασχολημένος με το να πιάνω την πάρλα με τον ιδιοκτήτη και να χαζεύουμε μερικά τεύχη του περιοδικού Megami που 'χε φέρει μαζί με άλλο ένα παιδί από το Anime//GR και την Bulmasmate που είχε έρθει μαζί μου Laughing ).

Εν ολίγης, αξίζει τον κόπο να πέρασε μια βόλτα από το μαγαζί.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
utsutsu
Δημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 09, 2008 11:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 29 Φεβ 04 Δημοσιεύσεις: 1762 Τόπος: Αθήνα
K opos ginete se magazia me kales times se manga k retro games, peftoun ta korakia, ta sikonoun ola....k auto itan, meta den meni tipota gia tous ipolipous...opos k na ehi tha peraso na rixo mia matia Cool

_________________
https://soundcloud.com/pressure-spirals/tracks
https://www.pressure-spirals.club/
http://pressuridion.blogspot.com/

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Απρ 10, 2008 9:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
utsutsu έγραψε:
K opos ginete se magazia me kales times se manga k retro games, peftoun ta korakia, ta sikonoun ola....k auto itan, meta den meni tipota gia tous ipolipous...

(Spam mode on) Κρααααααααααααα! Κρααααααααααααα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
X-Envy
Δημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 11, 2008 1:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 13 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 43
Παράθεση:
K opos ginete se magazia me kales times se manga k retro games, peftoun ta korakia, ta sikonoun ola...


Τί να πω κι εγω που τα 2 απο τα 3 που ειχα στο νου μου να πάρω τα είχαν πάρει... Πήρα κι εγω λοιπόν κάμποσα αλλα και εφυγα κάνοντας ένα χαρούμενο Κρααααααααα! Κραααααααα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 15, 2008 5:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Καλά εντάξει το μαγαζί είναι απίστευτο σήμερα πήγα και εγώ να ρήξω μια ματία και έμεινα κατάπληκτος από τιμές,ποικιλία trading card games τα πάντα και από ότι έμαθα από τον ιδιοκτήτη ο πάνω όροφος σε λίγο καιρό θα γίνει και καφέ για να αράζουμε.Πεζούν όλοι την ώρα anime Ost και λιπά.Τι να πώ μέχρι και playstation 2 θα βάλουν για ultimate μάχες street fighter ,Soul calibur ,guilty gear και δέν ξέρω και έγω τι αλλά απλά το καλύτερο manga shop στην ελλάδα.

Και μή ξεχάσω κάνει και παραγκελίες POCKY!!!!!!!!!!!.

Total respect στο μαγαζί.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 3
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης