Το ξέρατε ότι uma σημαίνει άλογο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Animeetings Και Events    Cosplay κοντα σε επικινδυνες γειτονιες
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 26, 2008 10:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Σημερα εφαγα την μεγαλητερη ηττα σαν cosplayer.Στην Καβατζα γινοταν ενα cosplay party.Εφτασα πρωτος απο τους φιλους μου και περιμεναμε με τον αδερφο μου στο αμαξι για να ερθουν.Οταν ξαφνικα ακουγεται μια κραυγη και διπλα απο την καβατζα πεταγεται ενας πακιστανος με ενα μαχαιρι.Εδειχνε σαν να κατευθυνοταν προς το μερος μας και ο αδερφος μου με εβαλε αμεσως στο αμαξι και φυγαμε.Μετα απο αυτο με εφερε σπιτι.Δεν υπηρχε περιπτωση να με αφησει εκει.
Με λιγα λογια.Οι μερες που ξοδεψα για να φτιαξω την στολη μου πηγαν χαμενες,οι φιλοι μου ειναι εκει και το γλεντανε το party και εγω τωρα γραφω ενα Thread στο animeplanet οταν καλλιστα θα μπορουσα να ειμαι εκει.
Και αυτο που εχω να πω ειναι.....γιατι τετοια events να γινονται ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΒΑΤΖΑ;Αλλα μερη πιο ασφαλη δεν υπαρχουν;Χαθηκε καπου κοντα στο Συνταγμα;Αφου εκει ολο συμμοριες συχναζουν.Το μερος εκει εχει γινει πολλη επικινδυνο σε σχεση με αλλα μερη που ειναι καπως λαου λαου τα πραγματα.Εχασα ενα γαματο event και καθομαι σπιτι και κλαιγομαι Crying or Very sad
Και το ειχα προετοιμασει τοσο ωραια.Θα ντυνομουν o Godot απο το Phoenix Wright 3 για DS.

Kαι ιδου το cosplay μου.





Έχει επεξεργασθεί από τον/την Monkey D Luffy στις Κυρ Ιούλ 27, 2008 12:02 am, 1 φορά

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Abarai
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 26, 2008 10:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 15 Σεπ 06 Δημοσιεύσεις: 615 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG einai APEIRAAAA
Sad po re file.... krima eleos.... gamato to cosplay pantos! alla poly krima re!giati dn piges mazi m tn aderfo sou.... toso poly ton epirease?oxi pos exei kai adiko vasika..... ontos giati se tetoia me roi? Sad

_________________
Life is too short,Grudges are a waste of perfect happiness,So laugh when u can
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 26, 2008 11:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Δεν τον αδικώ γιαυτό που σου είπε ο αδερφός σου...

Σήμερα το πρωί έγιναν φασαρίες στον Πειραά για ένα ατύχημα με το τάνκερ με 8 νεκρούς...

Βέβαια με τις βλακείες που γίνονται εκεί κάτω οι γειτονίες έχουν γίνει όλο και πιο επικίνδυνες...

Πρώτα ο Στεργιανόπουλος, τώρα το ατύχημα με το τάνκερ και πιο πριν οι βιαίοι φόνοι...Δεν έχει κι άδικο...

Την επόμενη φορά θα γίνει το πάρτυ και κράτα την στολή σου για μετά...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 26, 2008 11:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
DjDragon έγραψε:


Σήμερα το πρωί έγιναν φασαρίες στον Πειραά για ένα ατύχημα με το τάνκερ με 8 νεκρούς...

Βέβαια με τις βλακείες που γίνονται εκεί κάτω οι γειτονίες έχουν γίνει όλο και πιο επικίνδυνες...

Πρώτα ο Στεργιανόπουλος, τώρα το ατύχημα με το τάνκερ και πιο πριν οι βιαίοι φόνοι...Δεν έχει κι άδικο...
Δεν νομιζω πως σκεφτοταν αυτα ο αδερφος μου εκεινη την στιγμη ουτε κατα διανια.Και επιπλεον...Τι σχεση εχει ο Σεργιανοπουλος και το τανκερ με αυτο το θεμα;Το θεμα ειναι οτι εχουν δημιουργηθει κατι κωλογειτονιες με αλητες και συμμοριες που δεν μπορεις να κυκλοφορεις ελευθερα.Και σε τετοιο μερος βρισκεται κοντα και η Καβατζα.Και ξαναλεω γιατι δεν γινεται κανενα cosplay Party καπου αλλου πιο ηρεμα,πχ Συνταγμα.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 26, 2008 11:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Σε ενα ανοιχτο μερος γενικα. Κανεις δεν θα πηδηξει απο ενα στενο με μαχαιρι οταν δεν υπαρχουν στενα.

DjD ακυρος, Monkey πολυ σωστος. Δεν νομιζεις οτι ειναι ωρα να τους πεις την ιστορια? Εχω βρεθει εκει και παραλιγο να σκοτωθω απο κατι παρομοιο.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 12:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
[Aoshi] έγραψε:
Σε ενα ανοιχτο μερος γενικα. Κανεις δεν θα πηδηξει απο ενα στενο με μαχαιρι οταν δεν υπαρχουν στενα.

DjD ακυρος, Monkey πολυ σωστος. Δεν νομιζεις οτι ειναι ωρα να τους πεις την ιστορια? Εχω βρεθει εκει και παραλιγο να σκοτωθω απο κατι παρομοιο.
Ειχες παει και εσυ στην Καβατζα και παραλιγο να σε σκοτωσουν Surprised ;Ποια ιστορια να πω ακριβως δεν καταλαβα,sorry Sad .

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 12:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Σύνταγμα συχνάζουν πολλά πρεζόνια...

Καλά θα ήταν στον Πειραία που είναι πιο ήσυχα και μακριά από το κέντρο...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 12:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
An kai den kserw ton xarakthra wraio to cosplay Very Happy . Mhn ptoise apo to septemvrh logika tha ksanakanoun. Kala djd to post sou htan akuro.... Kai profanws den kses apo athina...
Y.G. Pws vlepeis me th maska?!!?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 12:29 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Ξέρω από Αθήνα...έχω κατεβεί 100+ φορές...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 2:06 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Monkey, εννοω να πεις στο Καβατζα την ιστορια σου...
Ξερεις, εισαι τυχερος που γλυτωσες. Αν ηταν αλλοι στη θεση σου και οχι μονο ενας, δεν ηταν σιγουρο αν θα γλυτωνε.
Καλυτερα να το προλαβεις.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Dark Angelic
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 2:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 244 Τόπος: hellas
exases to bougelo pou erikse enas geitonas epeidi kaname fasaria Laughing

_________________

For a blackened heart can only find beauty in darkness
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 3:46 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
[Aoshi] έγραψε:
Monkey, εννοω να πεις στο Καβατζα την ιστορια σου...
Ξερεις, εισαι τυχερος που γλυτωσες. Αν ηταν αλλοι στη θεση σου και οχι μονο ενας, δεν ηταν σιγουρο αν θα γλυτωνε.
Καλυτερα να το προλαβεις.
Πως θα την πω την ιστορια μου σε αυτους,δηλαδη να ερθω σε επικοινωνια;Και αν την πω τι θα αλλαξει;Θα βαλουν μπρατσαραδες σωματοφυλακες να φυλανε το στενο;Αυτο που πρεπει να γινει ειναι διοργανωση event καπου πιο ασφαλη.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 4:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Monkey, πέραν τ' ότι στενοχωρήθηκα που δεν ήρθες καθώς την περίμενες πως και πως την μέρα αυτή θα συμφωνήσω μαζί σου: O Αγ.Παντελεήμων (η περιοχή που βρίσκεται το μαγαζί) δεν είναι κι η καλύτερη επιλογή καθώς είναι από τις πιο κακόφημες περιοχές της Αθήνας. Συν τ' ότι το μαγαζί βρίσκεται σε γειτονία όπου κάθε φορά που βγαίνουμε έξω για να πάρουμε αέρα ο πορτιέρης μας γκρινιάζει κάθε τόσο να έχουμε χαμηλούς τους τόνους της φωνής μας για να μην κάνουν παράπονα οι γείτονες. Mad Κρίμα, και το μαγαζί είναι αρκετά καλό (το BIOS όπου έχουν γίνει parties του jmusic.gr είναι αρκετά μέτριο). Καλό θα ήταν να βρεθεί άλλο μαγαζί για να φιλοξενεί j-music parties.

DjDragon, δεν ξέρω πόσες φορές έχεις έρθει Αθήνα αλλά για να λες ότι το Σύνταγμα είναι τίγκα στα πρεζόνια τότε δεν ξέρεις ΚΑΘΟΛΟΥ από Αθήνα. Μπας και το μπέρδεψες με Ομόνοια (που φυσικά δεν έχει πρεζόνια σε όλη την Ομόνοια αλλά σε ορισμένα σημεία και φυσικά υπάρχει κι η κατάλληλη αστυνόμευση);


Άσχετο:
Spoiler:
Το πιο αστειό σκηνικό της βραδιάς ήταν όταν φύγαμε μαζί με τον Six Winged Angel και κάτι άλλα παιδιά από το μαγαζί και στο δρόμο πέφτουμε πάνω σ' ένα ζευγάρι όπου η γυναίκα τρόμαξε τόσο πολύ με το θέαμα (κοινώς, το cosplay του SWA και του αδερφού του) που λέει στον άντρα της χωρίς την παραμικρή διακριτικότητα "Πάμε να φύγουμε!". Καλά, να βλέπατε το ύφος της λες κι έπεσε πάνω σε καναν αναρχικό από το σύμπαν του Hokuto no Ken έτοιμα να την πλακώσουν στο ξύλο. Ε, ρε γλέντια!


Dark Angelic έγραψε:
exases to bougelo pou erikse enas geitonas epeidi kaname fasaria Laughing

Ώπα! Αυτό δεν το πρόλαβα! Laughing Πότε έγινε;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 9:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Vetus ti cosplay ekane pali o theos o six? Ama exeis photo deikse asap!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
itachi_se
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 27, 2008 10:44 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 292 Τόπος: Koropi Τώρα Βλέπω: twra de vlepw
Mas bougelwse kai mas ebreize kiolas...apeilouse oti 8a ferei kai tin astinomia Laughing Laughing padws i kopelia pou kerdise to cosplay pisteuw to aksize,me tetoia zesti kai tosous epidesmous...e mono gia to kopo tis.

_________________
Death is our sanctuary and we seek it with pleasure
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης