Το ξέρατε ότι kuchibiru σημαίνει χείλια;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 5 από 11
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Bakuman
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 1:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Κοίτα, δεν ξέρω αν είναι προφανή τα αποτελέσματα, εγώ προσωπικά καταμπερδεύτηκα... Confused Αλλά εντάξει, λίγο υπερβολικές οι αντιδράσεις τους σίγουρα, αλλά το καλό ήταν ότι μας έδειξε πως σκέφτονται και είδαμε κι εμείς λίγο απ'την ιστορία του καθενός. Αν και όσο περνάει ο καιρός πάω τον Fukuda και τον Nijuma όλο και πιο πολύ.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 5:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Το καρέ στο οποίο κοιτάζονται η Aoki Ko με τον Akito Takagi, την ώρα που διαβάζουν τα names του καθενός είναι όλα τα λεφτά! Με αυτήν την κίνηση έδειξαν πόσο πολύ αναγνώρισαν ο καθένας τους τα skills του άλλου, μιάς και οι 2 είναι περισσότερο story tellers.. Πολύ καλό το chapter. Πιστεύω ότι το draw είναι ανάμεσα στο name της Aoki Ko και των Ashirogi Muto.. Ο Fukuda νομίζω είναι ο τρίτος.. Το θέμα είναι όμως ότι ο Eiji δεν διάβασε το name του "colorfusical".. Πράγμα που σημαίνει πολλά για την εξέλιξη της ιστορίας..

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 6:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο Nakai με την Aoki θα πάνε στν τρίτη. 1ον γιατί μιλάμε για shonen jump και το manga της shoujo φερνει(είπαμε, όσο κορίτσια και αν διαβάζουν SJ η κύρια βάση δε παύει να είναι τα αγόρια) και δεύτερον γιατί είπε ότι δεν θέλει να στεναχωρίσει κάποιον. Δεν νομίζω να νοιαζόταν και τόσο για το τι θα έλεγε στον Fukuda μια και ο Fukuda το πολύ πολύ να τα έπαιρνε. Και τον 'Ashiragi' τον παραέχει σε εκτίμηση για να νομίζει ότι θα βγει 3ος. Ο Nakai εξάλλου βασίζει τις ελπίδες του σε αυτό το manga. Εκτός πια και αν γίνει ανατροπή και βγούνε 3οι οι Mashiro-Takagi.

Όσον αφορά το θέμα των story tellers, όντως έχεις δίκαιο, και σίγουρα μπορούν να δούνε καλύτερα το θέμα αφού επικεντρώνονται περισσότερα στην ιστορία παρά στο σχέδιο. Πιστεύω ότι μια καλή ιστορά με μέτριο σχέδιο διαβάζεται, αντίθετα με ένα πολύ καλό σχέδιο με μέτρια ιστορία(όσο και να το τραβας θα το βαρεθείς σε κάποια φάση).

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 21, 2009 7:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
'Οχι, η ισοπαλία λέει ότι είναι στην 1η θέση, όχι στην τρίτη. Γι αυτό είπα ότι μπερδεύτηκα. Μου κάνει πολύ χτυπητό να είναι οι δύο άντρες, αλλά όπωε είπες κι εσύ, η άλλη είναι σε shonen παρόλαυτα γράφει σε shoujo οπότε μπορεί κι αυτό... Θα δούμε και τα αποτελέσματα στο επόμενο(?) chapter...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 9:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Χοα! Το τελευταίο chapter ήταν πολύ ενδαφέρον!! Θέλω να δω τι θα κάνουν με τα αποτελέσματα....

Spoiler:
ΧοΧοΧο..το ευχαριστήθηκα το θέμα με το Colorfusical...Πάντως τρομερό ότι σε κάθε mangaka είχε βάλει τόσο διαφορετικό στυλ. Για άλλη μια φορά φαίνεται πόσο φοβερός είναι ο Obata.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 10:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Χιχι... 'Οντως, προσεγμένη ακόμα και η λεπτομέρεια. Μ'άρεσε πολύ το καινούργιο chap κι εντέλη όσο πάει γίνεται και πιο ενδιαφέρον. 'Αντε να δούμε αν θα τα καταφέρουν! Πάντως μέχρι τώρα έχουν πολύ καλά ratings και σε votes αλλά και σε endorsement! Καλά, εκείνος ο χτυπημένος μουσικός τά θελε και τά παθε! Αλλά λες να τους κόχει κανείς απ'το συμβούλιο τα φτερά??? Shocked

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 10:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Shocked Δεν νομίζω το πολύ-πολύ να γίνει καμιά φασαρία με τον άλλον και να τον δούμε μετά στο μέλλον να κάνει κάποιο come back. Αν πεχτεί κάτι θα είναι ανάμεσα στους 3(θέλω να πιστεύω) γιατί αλλιώς οι fan θα φαίνεται σαν να παρουσιαζονται ως κορόιδα που τους κατευθύνει η Jump (XD όχι ότι δεν γίνεται εν μέρη)

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 10:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
XD, μάλλον έχεις δίκιο σ'αυτό! Α, άσχετο αλλά το μύνημά μου τελικά το πήρες??? Στο κινητό, όχι εδώ, μη σε μπερδέψω^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 27, 2009 10:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Mμμμ...Καλά μου την έδωσε τελείως αυτός. Και δεν πήγε με την αξία του και θέλει να ζητήσει και τα ρέστα. Ελεος XD

Συγνώμη δε το είχα δει....

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 29, 2009 4:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Πολύ έξυπνο αυτό που έγινε στο τέλος. Αν και τα περισσότερα votes τα πήρε το Detective Trap, το endorsement rate ήταν υπέρ του Kiyoshi Knight. Ξενέρωσα λίγο που το Hideout Door είχε τόσο shoujo σχέδιο, αλλά και πάλι τα πήγε πολύ καλά. Λογικά ο Fukuda θα κερδίσει τον αγώνα, για να έχει περισσότερη πλοκή το manga..

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 30, 2009 7:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Αυτό όντως θα ήταν μια απρόοπτη εξέλιξη κι ας μην ξεχνάμε ότι γενικότερα αυτό το manga είναι ανατρεπτικό και δεν πάνε όλα έτσι όπως θέλει ο πρωταγωνιστής. Καλά, φαντάζομαι ότι έστω κι αν δεν κερδίσουν και πάλι θα κάνει μια υποχώρηση ο εκδότης τους, κι αν πρόσεξες, ήδη τους είπε "εντάξει" για το να π'ανε σε serialization. Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά βαριέμαι να πάω να τσεκάρω, οπότε αν το ξέρετε σίγουρα, διορθώστε με ^^"

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 04, 2009 12:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Το καινούργιο chapter ήταν πολύ εδνιαφέρον

Spoiler:
2 στην κορυφή!!


Οι λεπτομέρεις για το ως δουλεύει η Jump ψδε θα πάψουν να είναι ενδια΄φερουσες μέχρι το τέλος. *-* Θέλω να δω τι θα γίνει στο επόμενο μετα και τι θα παιχτεί στο meeting.

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 04, 2009 12:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Aαααααχ, me too! 'Ητν όντως πάρα πολύ ενδιαφέρον, κι ας ήταν λίγο πολύ προβλέψιμο ποιο θα ήταν στην κορυφή. Τώρα θα με πεις η SHONEN jump shonen, shoujo... Πάντως κι ο άλλος ήταν στα όρια του sheinen εφόσον ο μέσος όρος του ήταν πρακτικά και χονδρικά τα 18χρονα. Μπράβο... Χιχι, εμένα πάντως μου άρεσε!

'Ηταν αστείο όμως εκεί που η Αzuki ζήτησε το κινητό του Takagi κι όχι του Mashiro... Πωπω αυτού οι δύο σκέφτονατι με τον ίδιο τρόπο, τόσο πολύ που είναι τρομακτικό. Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 10:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Αν και βαριόμουν να σχολιάσω τώρα τλευαία, μπρώ να πω ότι το manga γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρον. Ειδικά στο τελευταά chapter...Και τώρα αναρωτιέμαι...Μιας κα η Δεσποινής Ξυνίλα πήγε με τον Κύριο Ψώνιο..λέτε να παίζει να συνεργασούν Fukuda με Nakai? Έτσι και αλλιώς έχουν πετάξει σπόντα ότι το σχέδιο του Fukuda δεν είναι αι πολύ καλό, αντίθετα του Nakai έχει πάρει πολύ καλές κριτικές...δε θα ήταν άσχημη συνεργασία....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XxKaiserxX στις Τετ Σεπ 01, 2010 5:07 pm, 1 φορά

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 1:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Χμ... Θα ήταν πολύ καλή σκέψη, βλέποντας και πως πάει το manga... Θα δούμε τι μέλλει γενέσθαι ^^
Btw, κι εγώ μία δεν την πήγα αυτήν τη σκύλα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 5 από 11
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης