Το ξέρατε ότι hakai σημαίνει καταστροφή;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 7 από 11
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Bakuman
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 07, 2009 11:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
jedi_fillis έγραψε:
Βασικά εγώ πιστεύω ότι ο Chief editor σκόπιμα χόντρυνε το πράμα και επέμεινε στην άποψη του. Μόνο το γεγονός ότι 5 πολύ καλές σειρές σταματάνε ταυτόχρονα, είναι αρκετό για να γίνει τρελό σούσουρο και οι πωλήσεις να εκτοξευθούν στα ύψη. Ήταν ένα ρίσκο και ο chief editor το πήρε και φυσικά νίκησε.. Τώρα το μόνο που έχει είναι να συμφωνήσει τα παιδιά να συνεχίσουν το manga μετά το νοσοκομείο και οι υπόλοιπες σειρές να ξεκινήσουν κανονικά. Οπότε ο νικητής από αυτήν την μάχη είναι η Jump, διότι και τα hits της θα συνεχίσουν, και δεν πείραξε πού το hiatus του Detective Trap και έγιναν τρελές πωλήσεις. ^^

Αν όντως είχε σκεφτεί έτσι ο chief editor, απλά για μένα τα έσπασε..


Συμφωνώ συμφωνώ! /κι εγώ το σκέφτηκα σε μια δόση αλλά απ'την άλλη φάνηκε πολύ σκεπτόμενος και αυτό ήταν που μου έωαλε αμφιβολίες γιατί φάνηκε κι -αν μη τι άλλο- προβληματισμένος όταν έμαθε τα νέα...παρόλο που δεν ενέδωσε. Χμ, δεν ξέρω, είναι απ τους πιο αγαπητούς χαρακτήρες ε=σε μένα ο editor in chief, οπότε ότι και να πω...^^

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 12:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
XD comment μετά από κάτι αιώνες, καιρό έχω να μπω εδώ, αλλά το καταευχαριστήθηκα το τελευταίο. Και τόσο που τον αντέξανε πολύ ήταν XD

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 23, 2009 12:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Τσααααα... Ο Takagi απλώς τά σπασε! Πάντα τον εκνεύριζε αυτή πρόταση των άλλων-αν θυμάμαι καλά εξαιτίας αυτού πήρε και την αποβολή όταν ήταν στο λύκειο... ή γυμνάσιο? Αυτό δε θυμάμαι. Never mind! Το θέμα είναι πως ακόμα επιμένουν στο να είναι ομάδα οι δυο τους και μόνο μαζί! :3
Κι ο Saiko όμως...Βράχος! Αεικινητος! Για το καλό και των δύο! Γιατί αν θέλετε τη γνώμη μου καλά κάνει ο Mashiro κι επιμένει σε dark and serious manga, ταιριάζει καλύτερα στον Takagi αλλά και στο στυλ που ζωγραφίζει ο ίδιος. Για να δούμε τώρα...!
Ποιος περιμένει μέχρι την άλλη βδομάδα όμως? Πωωω...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
spahar
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 24, 2009 12:24 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 129
Πάρα πολύ καλό το chapter στο τέλος, ειδικά το τελευταίο panel με τον Shujin απλά τα έσπασε. Πάντως στεναχωρέθηκα λίγο για τον Miura, μπορεί να μην είναι πολύ καλός editor και γενικά να μην κολλάει με τους Mashiro-Shujin, αλλά ο κακομοιρής κάνει ότι μπορεί.

Spoiler:
Όταν πρότεινε να βρει άλλον ο Shujin για να αναλάβει το σχέδιο, το μυαλό μου πήγε αμέσως στον Nakai, που μόλις λίγες σελίδες πιο πριν είχε αναφέρει ότι ψάχνει κάποιον.

Πάντως ο Mashiro κατά τη γνώμη μου παρουσιάστηκε εγωιστής σε αυτό το chapter και συμπεριφέρθηκε σαν κακομαθημένο. Μπορεί να έχει δίκιο για το Future Watch αλλά έβαλε πάνω απ' όλα το τι θέλει αυτός, και εντάξει για τον Miura, τον έχει γραμμένο, αλλά δε κάθησε ούτε λεπτό να σκεφτεί τον Shujin, ο οποίος φάνηκε να ενδιαφέροταν για όλα αυτά που έλεγε ο Miura.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Τον Miura τον μισώ.. Πραγματικά δεν πιστεύω ότι είναι καλός editor. Αλλά τον παραδέχτηκα σε αυτό το chapter. Έκανε τρελό reasearch και τα επιχειρήματα που έθεσε στα παιδιά ήταν πολύ γερά και ρεαλιστικά. Για αυτό και ο Shujin πείστηκε στην αρχή. Δεν θα ήταν καθόλου κακό να βλέπαμε gag manga το οποίο να μεταμορφωνόταν σε battle manga, ανάλογα με την ιστορία. humor ο Shinji έχει όπως φάνηκε και battle manga έχουν ξαναπροσπαθήσει να κάνουν και παλιότερα. Ίσως όντως το Hitman10 να γινότανε καλό hit. Από την άλλη είδα έναν Mashiro να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στο σκίτσο ενός gag manga, καθώς είπε ότι δεν προσπαθεί ιδιαίτερα, αλλά μην ξεχνάμε ότι και ο θείος του gag manga έκανε, οπότε και ψυχολογικά να φοβάτε να πατήσει στα βήματα του θείου του.

Πιστεύω ότι το Future Watch αξίζει, αλλά το Hitman10 είναι η σωστή αρχή για τα παιδιά.

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 3:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Συμφωνώ σε αυτά που είπες για τον Miura, και επιπλέον, όση εύρενα και να έκανε, χάνει σε κάποια βασικά σημεία. Τώρα θα μου πεις αν δεν τον έκανε πώς θα έτρεχε η ιστορία, αλλά δεν ξέρω... Κατ' αρχήν δε χωρίζεις ένα δίδυμο που πάει για επιτυχίες, η αντίδραση του ως ενήλικας ήταν κάπως. Υποτίθεται ότι είναι και πρέπει να φέρεται ως επαγγελματίας.

Επιπλέον, αν και δεν μου άρεζε όταν γράφαν το Detective Trap για να πω και την αλήθεια, υπήρχαν 4-5 πράγματα που του έλλειπαν(σύμφωνα με αυτά που λέγαν για την ιστορία πάντα) και όχι μόνο δε τα επισήμανε αλλά τα έκανε και χειρότερα.( Έτσι όπως φάνηκε σε εμένα τουλάχιστον). Δηλαδή, δεν πιστεύω πως οι editor δεν έχουν διαβάσει ποτέ shonen manga και δεν ξέρουν τι κάνει κάτι πιο ενδιαφέρον. Μπορεί να ήταν για την ιστορία, αλλά αν ήμουν στη θέση τους και έπεφτα σε κανέναν τέτοιο δε θα άντεχα, παργματικά.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την XxKaiserxX στις Τετ Σεπ 01, 2010 5:12 pm, 1 φορά

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 25, 2009 6:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Μπορώ να πω πως γενικότερα δεν πολυπήγαινα τον καινούργιο τους editor παρόλο που φαινόταν και φάνηκε φιλότιμος άνθρωπος. Πάνω που πήγα να αλλάξω τη γνώμη μου, τσουπ κάνει αυτήν την χαζομάρα! Όπως είπε και η Kaiser φάνηκε παιδιάστικη η αντίδρασή του, με τον τρόπο που προσπάθησε να "πείσει" τον Μashiro κι όντως ο Shujin φάνηκε να εδνιαφέρεται για την άλλη περίπτωση που ανέφερε, αλλά και πάλι άφησε την απόφαση για τον άλλο.
Μπορεί ανάμεσα στα δύο το Hitman10 μακρυπρόθεσμα να πήγαινε καλύτερα αλλά δε μπορώ να τους φανταστώ να κάνουν gag manga και battle manga αργότερα...
Αλλά θα δείξει! Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 11:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Iwase FTW!! Την λάτρεψα αυτήν την κοπέλα! Από τους πιο ωραίους χαρακτήρες σε όλο το manga. Ο χαρακτήρας της είναι τόσο πολύπλευρός και πιστεύω αυτό είναι που την παρεξηγεί. Από την αρχή φαινόταν τσιμπημένη με τον Takagi, αλλά έτσι όπως την παρουσίαζαν οι πράξεις της στα τελευταία chapters την έκαναν να φαίνεται full εγωίστρια και ότι δεν είχε χωνέψει την χυλόπιτα του Takagi (Αχ.. Αυτός ο γυναικείος εγωισμός σας, θα σας φάει.. Razz ). Το τέλος του 62, όμως δείχνει πόσο πολύ ερωτευμένη είναι με τον Takagi και πόσο πολύ θέλει να σταθεί δίπλα του, έστω και ως ανταγωνίστρια σε manga.

Για να πώ όμως την αλήθεια την Miyoshi την λυπήθηκα στο τέλος. Την λυπήθηκα κυρίως γιατί ο Takagi φαίνεται καθαρά ότι είναι ερωτευμένος μαζί της και την σέβεται ως κοπέλα του και αυτή τώρα κολλάει σε ένα γραμμά. Αν του πεί κατευθείαν τους προβληματισμούς της, ο takagi θα τις τα ξεκαθαρίσει. Αλλά αυτό φυσικά δεν θα γίνει για να έχει και λίγο σασπενς..

Για την Aoki δεν μπορώ να πώ πολλά, καθώς είναι ντροπαλή όσο δεν πάει και δεν βγάζει τα πραγματικά συναισθήματα της εύκολα. Λέει ότι της αρέσει ο Takagi, αλλά πιστεύω επειδή είναι ανώριμη στον ερωτικό τομέα, δεν ξέρει και η ίδια τι θέλει..

Οσο για το καναίριο manga των παιδιών σίγουρα θα τα σπάσει γιατί τόσο το story είναι ενδιαφέρων, αλλά και στον τομέα του gag manga ο Miura έκανε καλό research.. Περιμένω το επόμενο chpater πώς και πώς!

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 13, 2009 11:49 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
jedi_fillis έγραψε:
(Αχ.. Αυτός ο γυναικείος εγωισμός σας, θα σας φάει.. Razz ).


Θεϊκό το comment ΧD Πιστεύω πως δε θα μπορούσες να το θέσεις καλύτερα. Συμφωνώ με αυτά που είπες για την Iwase και τώρα με +1 στο παιχνίδι θα γίνει ακόμα πιο ενδιαφέρον.

Θα διαφωνήσω όμως σε ένα πράγμα: στο ότι ο Takagi τη σέβεται σαν κοπέλα του. Αν πραγματικά το έκανε θα έπρεπε να έβαζε πέρα σκέψεις του τύπου "Αν το μάθει h Miyoshi θα..." (ας πούμε τυπική κοινή λογική των αγοριών και εδώ XD) και να της έλεγε περι τίνος πρόκειται εφ' όσον ήταν για τη δουλειά του (την είχε χεσμένη τη φωλιά του και αυτός :ρ). Θα μου πεις αν το είχε κάνει πως θα γινόταν αυτό το μπέρδεμα και πώς θα προχωρούσε η ιστορία; XD

Η Aoki φάνηκε σε ένα σημείο σαν να λειτουργούσε ως δίαυλος για να ξαναφέρει την Iwase στο παιχνίδι. Τώρα αν θα κλίνει προς τον Takagi ή τον Nakai, που σιγά-σιγά τον πασάρουν αλλού, δεν ξέρω.

Πάντως, όσο και αν πάω τη Miyoshi μιας και αναφερόμαστε στο θέμα πιστεύω ότι και μια κοππέλα σαν την Aoki ή την Iwase θα τέριαζε στον Takagi. Με την Miyoshi αποτελούν ένα υπέροχο comic relief αλλά αντίστοιχα με την Aoki π.χ. φάνηκαν να κινούντεστο ίδιο μήκος κύμματος να το πω; Δεν είναι ότι δεν κολλάνε μεταξύ τους.

Όσο για το manga τους γενικά είναι έξυπνο και πιασάρικο το concept. Το μόνο που λυπάμαι κάθε φορά που βλέπω να πασάρονται τέτοιες ιδέες μέσα στο Bakuman είναι ότι μάλλον ποτέ δε θα τις δούμε σε manga. :/[/i]

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 2:32 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
XxKaiserxX έγραψε:
Θα διαφωνήσω όμως σε ένα πράγμα: στο ότι ο Takagi τη σέβεται σαν κοπέλα του. Αν πραγματικά το έκανε θα έπρεπε να έβαζε πέρα σκέψεις του τύπου "Αν το μάθει h Miyoshi θα..." (ας πούμε τυπική κοινή λογική των αγοριών και εδώ XD) και να της έλεγε περι τίνος πρόκειται εφ' όσον ήταν για τη δουλειά του (την είχε χεσμένη τη φωλιά του και αυτός :ρ). Θα μου πεις αν το είχε κάνει πως θα γινόταν αυτό το μπέρδεμα και πώς θα προχωρούσε η ιστορία; XD


Σκέψου λίγο τον χαρακτήρα της Miyoshi. Ακόμα και αν ο Takagi της το έλεγε ότι θα έβλεποε την Aoki (γιατί για την Iwase δεν ήξερε τίποτα), πιστεύεις η Miyoshi θα τον άφηνε να πάει ή θα τον σάπιζε στο ξύλο, θα του έβαζε τις φωνές και μετά τα κλάματα γιατί θα ένιωθε ενοχές? Αλλά ακόμα και αν τον άφηνε έχοντας στο μυαλό μου τον χαρακτήρα της Miyoshi, αποκλείεται να τον άφηνε να πήγαινε μόνος του. Από πίσω του θα ήταν και θα σκάναρε παντόκορφα την Aoki, για να δει αν θα του την πέσει ή όχι. Πές μου τότε θα γινότανε δουλειά?

Ο Takagi έκανε σωστά που δεν της είπε τίποτα, διότι ήταν καθαρά για επαγγελματικούς σκοπούς το ραντεβού, τουλάχιστον από μέρος του. Και η δουλειά του θα γινότανε και θα προστάτευε την σχέση του από παρεξηγήσεις. Αν της το έλεγε θα δημιουργόντουσαν έτσι και αλλιώς προβλήματα όπως είπα πιο πάνω. Για αυτό είπα ότι σέβεται την Miyoshi. Εξάλλου η Miyoshi δεν είναι αρκετά ώριμη ώστε να κατανοήσει πλήρως την θέση του Takagi. Το ότι είχε μία φαντασίωση την Aoki ως sexy δασκάλα (*nosebleed*) αυτό δεν λέει τίποτα, καθότι ήταν μία σκέψη της στιγμής (όλοι μας σκεφτόμαστε έτσι Rolling Eyes ). Anyway ο Takagi δεν θα έκανε κάτι για να πληγώσει την Miyoshi (chapter 62, page7) τουλάχιστον στην παρούσα φάση της σχέσης τους. Το θέμα τώρα είναι να ξεκαθαρίσει την θέση της η Miyoshi, γιατί για το γράμμα της Iwase ο Takagi δεν ξέρει τίποτα. Poor Takagi Sad

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 14, 2009 11:04 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Αρχικά πρέπει να πω κι εγώ με τη σειρά μου πως κ εγώ νομίζω ότι ο Takagi και η Miyoshi, παρόλο που είναι μαζί κι όντως αγαπιούνται, δεν ταιριάζουν τόσο όσο αυτός και η Iwase. Αλλά πέρα απ'αυτό είναι πολύ καλά μαζί κι αν θυμηθούμε όλον εκείνο τον λόγο που είχε κάνει ο Takagi στην αρχή του manga για τη θέση της γυναίκας τότε καταλαβαίνουμε γιατί τα πάει καλύτερα μ'αυτήν που είναι τώρα, έστω κι αν φαίνεται ότι λίγο πολύ έχουν αλλάξει οι απόψεις του.
Πιστεύω πως θα έπρεπε να της το είχε πει, ειδικά με τον χαρακτήρα της Miyoshi. Στο κάτω-κάτω τι εμπιστοσύνη του έχει και εφόσον δεν έχει δώσει ποτέ λαβές για να δείξει ότι είναι άπιστος δεν έχει λόγο να μην τον πιστέψει...Και θα αποφεύγονταν και τυχόν παρεξηγήσεις...(βέβαια δεν θα είχε development αλλά never mind Razz ) Αν της τα έλεγε όλα αυτά πιστεύω πως θα τον πίστευε...ή στην χειρότερη έβαζε και τον Saiko σαν "φύλακα" για να σιγουρέψει πως δε θα τον ακολουθήσει.
Αλλά να πω την αλήθεια κι εγώ πολύ στεναχωρήθηκα, σ'όλη την τελευταία σελίδα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 03, 2009 2:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Ας ανάψουν τα αίματα και εδώ λίγο, γιατί πολύ σιγή έπεσε..

Nakai VS Aoki: Revenge is a plate better served cold.. <_<

Κάτι μου βρωμάει με ιστορία Hiramaru και Azuki. Θυμάμαι σε κάτι chapters πιο πρίν (στο νοσοκομείο αν δεν κάνω λάθος..) ότι η Azuki θα έκανε κάτι φωτογραφήσεις σε portfolio.. Ο editor του Hiramaru κρατούσε κάτι σαν portfolio, αλλά έλεγε για 22 years old.. Η Azuki δεν είναι τόσο όμως.. Παρόλο αυτά μία φωτογραφία που δεν εμφανίζει ακόμα και better than Aoki? Ποιά έχει κάνει φωτογράφηση, την ξέρουμε και είναι καλύτερη από την Aoki? Χμ..

Too much που η φάση του Takagi και την Miyoshi, πήρε μπάλα και τους Mashiro και Azuki. Το τράβηξε πολύ η Μiyoshi το παραμύθι και δεν κάνει και τίποτα για να το λύσει.

Ο Takagi πήγε εκεί μόνο για επαγγελματικούς λόγους, δεν γνώριζε τίποτα για το γράμμα και ούτε ήξερε τίποτα για την Iwase. Το έκρυβε τόσο καιρό από την Miyoshi γιατί οι συναντήσεις με την Aoki τον βοήθησαν στο manga και η ζήλια της Miyoshi δεν θα του έκανε καλό. Αντίθετα η άλλη πήγε και κλάφτηκε στην φίλη της (SoooOOo typical..) και έκανε τρελλά σενάρια με το μυαλό της, με αποτέλεσμα να χώσει και τον δεσμό (lol) της φίλης της, αντί να το ξεκαθαρίσει η ίδια. Φυσικά τώρα που ο Tagaki έμαθε για το γράμμα θα πρέπει να ξεκαθαρίσει τα πράγματα και να σώσει και τον φίλο του. Αλλά όλα αυτά δεν θα είχαν συμβεί αν η Μiyoshi ξεκαθάριζε την θέση της από την αρχή, μιάς και αυτή είδε το γράμμα πρώτη.

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 04, 2009 12:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Ναι, για άλλη μια φορά η Miyoshi παραφέρεται κι υπερβάλλει εντελώς. Αλλά η διαφορά μεταξύ των δύο ζευγαριών είναι ότι παρόλο που μαλώνουν τα βρίσκουν ενώ ο Saikoμε την Azuki αμέσως και οι δύο το πήγαν σε φοβερές υπερβολές. Δηλαδή στο επίπεδο της σχέσης και γενικότερα στην καθημερινή της ζωήη Miyoshi πάντα ήταν υπερβολική, έτσι όλοι το θεωρούσαν normal για αυτήν όπως και η ίδια και δεν την πέρναν πολύ στα σοβαρά ή και η ίδια ανανώριζε τα λάθη της... Τώρα όμως η Azuki το παρατράβηξε επίσης, ξαφνικά κάνοντας αυτήν τη σκηνή, κι ο Saiko...Ε, έχει κάποιο δίκιο εδω που τα λέμε, η Azuki δεν έχει λόγο στα ερωτικά -ή όχι-του Takagi και ο άλλος έχει όλο το δικαίωμα να το κρατήσει κρυφό...
Αχ...Τι να πεις? Όπως είπαν και οι δύο φίλοι, είναι πολύ περήφανοι και ο ένας και η άλλη...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 04, 2009 2:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Είναι πολύ μπροστά το manga μόλις δίαβασα το πρώτο κεφάλαιο και έχω μείνει είναι κατα κάποιο τρόπο το ίδιο πράγμα που τραβάω εγώ με τα games.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Fallen_Angel_Itachi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 04, 2009 3:28 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 818 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Fate/Stay Night, Pandora Hearts
Είδες? Νιώθεις ότι κάποιος καταλαβαίνει τι περνάς... Πιστεύω πως αν και οι ανησυχίες (και οι συνθηκες) δεν είναι οι ίδιες, σίγουρα πάντως όλοι έχουν προβλήματα στους κλάδους τους και ειδικά αν είσαι νέος και δεν έχεις πολλές διασυνδέσεις πάντα τραβάς πολλά...Γι αυτό αυτό το manga είναι δημοφιλές πιστεύω, γιατί πολλοί μπορούν να σχετιστούν με αυτό που τραβάνε οι δύο...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 7 από 11
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης