Το ξέρατε ότι hissatsu σημαίνει σίγουρος θάνατος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    TV & Anime    E-Mails diamartirias...
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2008 1:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
MantzZzoola Man έγραψε:
2)Θυμάστε πριν λίγα χρόνια τι είχε γίνει όταν ολα τα κανάλια βουήξαν ομόφωνα οτί τα ιαπωνικά κινούμενα σχέδια δημιουργούν στα παιδάκια ψυχολογικά προβλήματα επειδή εχουν υπερβολική βία Surprised σεξουαλικές σκηνές(αίσχος Surprised ) και πολύ εντονα χρώματα που τρελαίνουν τα καημένα τα παιδάκια?(άκου δω τι σκέφτηκαν!! Confused )

Προσωπικά δεν το θυμάμαι. Θυμάμαι μόνο τον ντόρο που 'χε γίνει με το επίμαχο επεισόδιο Pokemon με τον Porygon που έστειλε χιλιάδες ιαπωνεζάκια στο νοσοκομείο λόγω επιληψίας (όταν ακόμα το φαινόμενο των Pokemon δεν είχε έρθει στην Δύση):

http://en.wikipedia.org/wiki/Denn%C5%8D_Senshi_Porygon
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dark-Master
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2008 1:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 675 Τόπος: Alexandroupoli
Vetus έγραψε:
Προσωπικά δεν το θυμάμαι. Θυμάμαι μόνο τον ντόρο που 'χε γίνει με το επίμαχο επεισόδιο Pokemon με τον Porygon που έστειλε χιλιάδες ιαπωνεζάκια στο νοσοκομείο λόγω επιληψίας (όταν ακόμα το φαινόμενο των Pokemon δεν είχε έρθει στην Δύση):
http://en.wikipedia.org/wiki/Denn%C5%8D_Senshi_Porygon


http://www.youtube.com/watch?v=qkuc5yhw4nw


Etsi ta pokemon etsi ;D

_________________

Suikoden V
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2008 7:05 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Dark-Master έγραψε:

Etsi ta pokemon etsi ;D


Ouuuuu psychedelic, kill the demons Shocked

Word Summoner Razz

An kai kapote eiha dei se mia proini ekpompi tou ant1 na krazoun to db gia poli via, oriste tora pou den deihnoun tipota ti katalavan, ta pitsirikia to girisane sto "emo", eno o sindiasmos spiral zone kai kabamaru, flawless victory, ftou mas na min mas miataxoune Laughing

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Summoner
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2008 12:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Σεπ 03 Δημοσιεύσεις: 2801 Τόπος: the blue planet
pit-bull έγραψε:

Koita summoner en merei symfwnw. Alla apo thn allh logw twn fansub yparxei periptwsh kapoios na parei ta authentic dvd apo mia seira pou tou arese, ta manga h akoma kai tis figoures. Ara mhn leme oti to fansub kanei mono zhmia.


pitbull me katalaves lathos, dn eipa oti ta fansub kanoun kati kako h oti dn voithan sto na vreis anime k tetoia. Afto pou eipa einai oti eimaste gyftronia ;p

Hazuki έγραψε:

An kai kapote eiha dei se mia proini ekpompi tou ant1 na krazoun to db gia poli via, oriste tora pou den deihnoun tipota ti katalavan, ta pitsirikia to girisane sto "emo", eno o sindiasmos spiral zone kai kabamaru, flawless victory, ftou mas na min mas miataxoune Laughing


re dn tha ksanavgoume tetoia fournia;p

_________________
夜露死苦
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bill_the_great
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2008 3:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 29 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 39 Τόπος: Κέρκυρα - Κομοτηνή(λογο σπουδων) Τώρα Βλέπω: ...με τα μάτια!
Ok! Simfono. Einai diskolo na vgoun sti tv anime. Alla pios tha pisteve otan ksekinise to AnimePlanet.gr oti tha eixe tetia anaptiksi?
I oti tha kikloforousan, esto kai emporika, sta elinika manga?

Me to na leme de kano tipota giati de gienete tipota kai volevome opos eimai tora, tha valtosoume! Diladi epidi i TV simera pernaei ti krisi tou aiona prepei na paretithoume? Palia to Makedonia tv epeze samurai X stis 9 to vradi! I to apogevma simsons i futurama. Afta apefthinontan se paidakia? I otan to star evaze stis 9 to vradi The Mask, Pinky & the Brain kai silvester kai tuiti (kalla lathos to egrapsa alla te spa!) to evaze gia ta pedakia kai mono?

To na valoun kai anime tha einai enas akomi piramatismos.

Diladi an valoun stis 10 i stis 11 to vradi Helsing tha exoun provlima apo to ESR logo vias?

An kai... mipos kalitera na stiloume petition stin AGB? Gia skeftite to... Wink

_________________
Never mind...

http://www.youtube.com/Vasilovits
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2008 5:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Παράθεση:
The Mask, Pinky & the Brain kai silvester kai tuiti

Axm nai gia paidakia to vazan... P.x. to the mask to comix einai telios kafriko me splatter ktlp. Kai opws ksanalew to na vgaloun anime sth tv den tha exei kapoio idietero nohma. Afou allwste mporeis na vreis ta anime pou thes sto net. Opws eixe pei kai kapoio allo paidi se paliotero post, posoi tha katsoun na doun ksana to anime pou eidan pou mporei na einai kai se ellhnikodub. Eidika ama den tous volevei h wra. Oso gia to hellsing 200% tha to kovan. Edw kopsan to gundam wing epidh eixe kai thanatous kai akoma kai th vlakia tou aiwna tous power ranger giati htan viaio. Les na mhn tous enoxlisei to hellsing?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2008 5:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
@ Vetus

Βασικά θυμάμαι ενα ρεπορτάζ που είχε γίνει (στο alter νομίζω) που περιέγραφε ακριβώς τα παραπάνω που είπα έχοντας αποσπάσματα από το Dragonball, pockemon Sailormoon καθως και άλλα...

Δεν ήταν σοβαρό ρεπορταζ μα έκανε ντόρο σαν εκείνο που είχε γίνει με την Black Metal...(αυτο το θυμάστε ετσι? αρε Ευαγγελάτε!!) Wink

@ Bill_the_great

Το θέμα με μένα δέν είναι οτι εχω απογοητευτεί.. απλώς η παρούσα κατάσταση μου αρέσει περισσότερο.
Γιατι? Γιατι πιστεύω ότι το funsubbing ενισχύει την τέχνη και τη διαδοσή της ενώ η μετάδοση από οποιαδήποτε εταιρία.. ενισχύει την τσέπη της εταιρείας... μόνο..... οι δημιουργοί παίρνουν @@
Evil or Very Mad
Κατω η τηλεώραση!!!! Να καεί!!! Τα στελέχη της να φαλληρίσουν ΧΑ ΧΑΡ ΧΑΡ ΧΑΡ Twisted Evil

_________________
Do the impossible,
Seek the invisible,
ROW ROW FIGHT THE POWER!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Bill_the_great
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 07, 2008 3:44 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 29 Ιούλ 04 Δημοσιεύσεις: 39 Τόπος: Κέρκυρα - Κομοτηνή(λογο σπουδων) Τώρα Βλέπω: ...με τα μάτια!
Ok, de diafono oti i parousa katastasei exei ta ofeloi tis, oute oti i tv einai gtp. Apla, otan stirizeis kati prepei na prootheis ti diadosei tou me kathe tropo. Alios tha sinexeisoun na epipleoun evagelatoi kai reportaz tou alter kai na zoume ston NeoElliniko meseona.

Oso gia to The Mask ktl. mporei na kano kai lathos alla pistevo oti an stoxevan mono sta paidakia tha ta evazan proi i apogevma...

An ta anime den diadothoun stin elliniki tv tha paraminoume mia elit, pou oi aloi tha theoroun to ligotero periegous pou vlepoun paidika me tsonta, kai otan pigenoume sta video club tha sinexizoume na koitame ta anime dvd prosexontas mi mas paroyn idisi kai mas perasoun gia anomalous, afou gia na pareis ena Cowboy Bepop prepei na kaneis anazitisi anamesa se 50 Hentai! Gia na min anafero aftomato video club pou mesa sta koinoumena sxedia sou petage kai kati la blue girl.

Den exo kati enantion ton xentai, antitheta mporo na xaraktiristo kai fun Rolling Eyes alla afto pou zoume stin ellada einai apla katantia!

Tora an kserete kapion pio ameso tropo na proothithoun ta anime stin elliniki koinonia... efarmoste ton! To na les "η παρούσα κατάσταση μου αρέσει περισσότερο" proothei to NeoElliniko meseona opos i katholiki eklisia sto pragmatiko meseono. Ok, esy volevese alla oi alloi pou de kseroun giati apla den etixe ti ftene? Gia na mi po kai ego gia ti meta apo mas genia pou megalose me amerikanies kai pokemon kai pou katantise! An mi ti allo to ofiloume kai stis epomenes genies!

De leo oti me mia sira epistolon tha litei to provlima alla ta exoume kanei ena vima...

_________________
Never mind...

http://www.youtube.com/Vasilovits
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MantzZzoola Man
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 08, 2008 1:51 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 04 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 62 Τόπος: Athens Ioannina Amsterdam opou me vreite.... Τώρα Βλέπω: ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ!!
Χμμμ... το δραματοποιείς λίγο το θέμα... Το βασικό είναι το εξής... αν εγώ θέλω να βρώ κάποιο anime... θα το βρώ είτε στο internet είτε στο Solaris η όπου άλλου... Αν κάποιος άλλος επιλέξει να ασχοληθεί και εκείνος.. θα ψάξει λίγο... θα βρεί και αυτός... Δεν έχει νόημα να επιβάλλω εγώ την πόρωση μου σε όλο τον κόσμοτα... συν ότι... η τηλεώραση και οι μαζικές παραγωγές... ρίχνουν την ποιότητα του αποτελέσματος... (χαρ/κο παράδειγμα.. Dragonball ειδικά στο Ζ.. επανάληψη πανω κάτω του ίδιου σεναρίου.. και κατακόρυφη πτωση της ποιότητας του σχεδίου)....
Αυτά...
Α ναι! δεν είπα ποτε μήν στέλνετε petition ή μήν κάνετε πρωσπάθεια, οσοι θέλετε να ασχοληθείτε..
απλώς δεν είμαι πολυ ζεστος με την ιδέα... γιατι για μένα δεν θα έχει καμιά διαφορά..

_________________
Do the impossible,
Seek the invisible,
ROW ROW FIGHT THE POWER!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
zanatos
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 08, 2008 7:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 156 Τόπος: Shibuya Tokyo
λοιπόν τα καναλία ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ κέρδη! γιατί να φέρουν κινούμενα σχέδια όταν θα πρέπει να πληρώσουν για αυτά και να μη έχουν εσοδά.

αντε σοβαρευτείτε!

και εμένα μου αρέσει να πίνω χυμό βατόμουρο εδώ στο Τόκυο αλλά δεν τον πουλάνε.

να γίνω καραγκίοζης και να στέλνω ήμεηλ διαμαρτυρίας στις εταριίες χυμών εδώ γιατί δεν μου κάνουν το καπρίτσιο?

Τα καναλία είναι ανωνυμές επιχειρήσεις που κυνηγάνε το κέρδος για τους μετόχους όχι για τα καπρίτισα τον μπόμπιρων.

καλά? κανένας δεν έχει κάνει οικονομικά εδώ?

_________________
Power corrupts
Absolute power
Corrupts absolutely
http://zanat0s.typepad.com
The ultimate blog
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 08, 2008 7:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Ωπα, Zanatos εβαλες ελληνικα ε? Μπραβο. Surprised

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
zanatos
Δημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 08, 2008 9:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 09 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 156 Τόπος: Shibuya Tokyo
εφτιάξα το πισί μου σπίτι και έτσι έχω ελληνικά..

νάου μπακ του δε πόιντ

η συμβουλή μου είναι να διαβασετε και να γίνετε καλοί μαθητές ώστε να μπορείτε να γίνετε καλοί επαγγελματίες.

έαν σας αρέσει να βλέπετε κινούμενα σχέδια αγοράστε στρήμινγκ σέρβισ από διαφορές ιστιοσελίδες

_________________
Power corrupts
Absolute power
Corrupts absolutely
http://zanat0s.typepad.com
The ultimate blog
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 24, 2008 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
zanatos έγραψε:
λοιπόν τα καναλία ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ κέρδη! γιατί να φέρουν κινούμενα σχέδια όταν θα πρέπει να πληρώσουν για αυτά και να μη έχουν εσοδά.

αντε σοβαρευτείτε!

και εμένα μου αρέσει να πίνω χυμό βατόμουρο εδώ στο Τόκυο αλλά δεν τον πουλάνε.

να γίνω καραγκίοζης και να στέλνω ήμεηλ διαμαρτυρίας στις εταριίες χυμών εδώ γιατί δεν μου κάνουν το καπρίτσιο?

Τα καναλία είναι ανωνυμές επιχειρήσεις που κυνηγάνε το κέρδος για τους μετόχους όχι για τα καπρίτισα τον μπόμπιρων.

καλά? κανένας δεν έχει κάνει οικονομικά εδώ?



μιας και ασχολησαι με τα οικονομικά, πιστεύω να εισαι ενήμερος σχετικά με την πορεία της ελληνικης και της ευρωπαικης τηλεορασης και την κατασταση που επικρατει. Η αποκεντρωση στην Ελλαδα ολοκληρωθηκε το 1992 με την ελευση των ιδιωτικων καναλιων. Τι ιδιωτικα δηλαδη, αν δεν ηταν οι κρατικες επιχορηγησεις.....τελως παντων.

Τη δεκαετια του 90 και τα κρατικα και τα ιδιωτικα επενδυαν σε παιδικο προγραμμα (νομιμα, παρανομα, Ελλαδα ειναι εδω.....). Ακομα και εγω που δεν πολυεβλεπα τοτε (με εξαιρεση Animaniacs, Tiny Toons) μπορω να πω πως υπηρχε μεγαλη ποικιλια.

Αυτο με τα συνδρομητικα και το παιδι-καταναλωτη δε μου πολυαρεσει. Καλυτερα τα εσοδα να βγαινουν μεσω των διαφημισεων σε ελευθερο καναλι. Ασε που απο τα συνδρομητικα και ιδιως για παιδικα, πολλα ειναι αμφιβολης ποιοτητας για τα λεφτα που πληρωνεις

Αλλα θες να καταντησουμε ο καθε μπομπιρας να πιεζει τους γονεις του:" Μπαμπα, βαλε Jetix και Cartoon Network, εχει ωραια παιδικα" ή "Θελω αυτο το επεισοδιο να κατεβασω μαμα, μπορεις να πληρωσεις τη συνδρομη; " "Οχι παιδι μου δε μπορω και αλλωστε ειναι επικινδυνο να δινω τα στοιχεια της καρτας μου" "Ουαααα! Ηλίθια! (το παιδι γρονθοκοπει ελαφρα τη μανα του και αργοτερα κλεβει την καρτα της και εγγραφεται αυτο)". Θυμηθηκα τωρα πως στην Αγγλια μια μανα καλειται να πληρωσει προστιμο 15000 στερλινες επειδη η κορη της κατεβασε μερικα MP3. Και επειδη δεν τα εχει μπορει να παει φυλακη Αν αυτη ειναι η νεα κατασταση, τοτε ευχαριστω αλλα δε θα παρω.

Απο την αλλη μην ειμαστε κακομαθημενοι λογω των fansubs να τα θελουμε ολα και να αυτοηδονιζομαστε φανταζομενοι ποια εκπομπη θα μπορουσε να προβληθει. Μας αρεσει δε μας αρεσει, η ΝΕΤ εκανε μια πρωτοποριακη συμφωνια με την Ντισενευ, η ψηφιακη ΕΡΤ βαζει σειρες κινουμενων σχεδιων για μεγαλους, ενω τα ιδιωτικα παρα τις απαισιες μεταγλωττισεις και τις πρωινες ωρες προβολης (την ωρα που οι γονεις σηκωνονται να πανε στη δουλεια τους στις 6:30, βλεπουν το παιδι τους αγουροξυπνημενο να βλεπει καρτουν στο Αλτερ) αυτα εχουμε με προοπτικες να γινουν καλυτερα.

Γιατι το 80 και το 90 με 20 σειρες καρτουν και μερικες ταινιες ενιωθες ευχαριστημενος, ενω τωρα να θες να δεις 100 σειρες και 200 ταινιες για να εισαι ευχαριστημενος. Υπαρχουν τοσα και τοσα να κανεις απο το να γινεσαι παθητικος θεατης. Μετα απο καιρο θα μετανιωνετε για της ωρες που χασατε στην οθονη.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης