Το ξέρατε ότι akumu σημαίνει εφιάλτης;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Animeetings Και Events    Ordre De Ciel presents Cosplay Party at Comics Day 25/10!
room302
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 01, 2008 7:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
.: ViP :.
Ordre del Ciel

Συμμετέχει από: 18 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 20 Τόπος: Silent Hill Τώρα Βλέπω: Silent Hill, Silent Hill 2, Silent Hill 3, Silent Hill 4 The Room, Silent Hill Homecoming
RosenRed έγραψε:
Από τη στιγμή που δεν ήταν εν βρασμώ ψυχής, καταλαβαίνω αυτό που διαβάζω: Κάποιος προσπαθεί να σας σαμποτάρει. Αυτό λέτε, ξεκάθαρα πλέον. Επομένως για να απαντήσω και στην ερώτησή σου, ρωτάω ποιος μπορεί να είναι αυτός ο κάποιος; Αν δεν θες να απαντήσεις, κανένα πρόβλημα, δεν είναι ότι θα αλλάξει κάτι στο σύμπαν, αλλά το διαβάζω σε μια επίσημη ανακοίνωση. Φυσικό είναι να μου τραβάει το ενδιαφέρον.


'Αντε πάλι Razz

RosenRed έγραψε:
Διακαώς, δεν επιθυμώ τίποτα και αν όντως σου μυρίζει μπαρούτι από τη μεριά μου, μάλλον θα πρέπει να κάνεις κάτι με την καχυποψία σου.


Άν δεν επιθυμείς τίποτα, τότε δεν υπάρχει λόγος να επιμένεις να μάθεις κάτι, ρωτώντας για 4η φορά. Επειδή η επανάληψη είναι η μητέρα της μάθησης: επισήμως δήλωσα πως δεν ξέρω αν υπάρχει σαμποτάζ, ΑΝ υπάρχει ή υπάρξει, ο κόσμος θα κρίνει και ξέρει να κρίνει σωστά. Now how difficult is this to comprehend.

RosenRed έγραψε:
Ειπα και θα ξαναπώ ότι η συζήτηση μου φάνηκε ενδιαφέρουσα, από την άποψη της εμπειρίας που θα αποτελέσει για τις επόμενες διοργανώσεις, η οποία τελικά, μετά την παρέμβαση του Euthimisk, δείχνει ότι το BIOS είναι κακός συνεργάτης, ναι; Δεν θες να μου πεις ότι πρέπει να ζητήσω συγγνώμη τώρα, έτσι;


Αν νιώθεις την ανάγκη να ζητήσεις συγγνώμη σε κάποιον, φαντάζομαι μπορείς να το κάνεις. Εγώ δεν έχω ανάγκη να μου ζητήσεις τίποτα Smile

RosenRed έγραψε:
Το γιατί αποφάσισα να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο θέμα, νομίζω το έχω ήδη απαντήσει, αλλά επειδή η επανάληψη είναι η μητέρα της μάθησης: μου φαίνεται άδικο, την στιγμή που δεν μπορεί η άλλη πλευρά να πει την άποψή της, να χρησιμοποιούνται τέτοιοι χαρακτηρισμοί, για αυτό και αποφάσισα να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου.


Η μόνη άλλη πλευρά είναι το BIOS, μια χαρά μπορεί να πεί την άποψη της από όπου θέλει και όποτε θέλει, το ίδιο εύκολα όπως την είπε και στις 25/10. No worries.

RosenRed έγραψε:
Έτσι, όταν εγώ θα θέλω να διοργανώσω μια έκθεση comics ή κάποια άλλη σχετική εκδήλωση, κάτι με το οποίο ασχολούμαι, θα ξέρω, έχοντας κάνει ακριβώς όλη αυτή την κουβέντα, ότι το BIOS δεν πρέπει να είναι η πρώτη μου επιλογή.


Yes, this is understood.

RosenRed έγραψε:
Έχω την εντύπωση ότι με κρίνεις άδικα...


Εγώ πάλι όχι.

Και για να τελειώνω με αυτό το thread, μιας που όλοι οι συμμετέχοντές του συμφωνούν στο γεγονός οτι το BIOS καλό θα είναι να αποφεύγεται τουλάχιστον για Japanese Music events (μπορεί αφιερώματα σε άλλες χώρες να έχουν καλύτερη τύχη, only shinigami knows) και δεν βρίσκω λόγο να επανέρχομαι, μια που τα main events στο Underworld τρέχουν και η δημιουργική κουβέντα (κατά τη γνώμη μου) είναι εκεί, here's my epilogue.
Οι OdC δεν είναι το guest event στο BIOS, είναι η σκληρή δουλειά σε 2 seasons (Καβάτζα, Underworld), με πανέμορφες στιγμές κάθε βδομάδα, με όρεξη για μουσική και διασκέδαση από ένα υπέροχο κόσμο που ακριβώς επειδή περνάει τέλεια, δεν ασχολήθηκε και ποτέ να βρεί δικαιολογιτικά για το BIOS.
So let's have fun Smile

_________________
Tu Fui Ego Eris

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RosenRed
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 03, 2008 9:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 27 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 27
Θα συμφωνήσω μαζί σου, στο ότι η δημιουργική κουβέντα είναι αλλού και ότι έχει καταντήσει κουραστικό και για όσους παρακολουθούν αυτό το thread.

Το γεγονός όμως ότι κάποιος προσπαθεί να σας πει μια άλλη άποψη και το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι είναι πρακτοριλίκια και δολοφθορές, θα έπρεπε να σε προβληματίσει. Το ότι κάποιος σου λέει ότι μπορεί να έχει κάποια μεγαλύτερη/διαφορετική εμπειρία και ουσιαστικά προσπαθεί να βοηθήσει και η απάντησή σου είναι ότι είναι ύποπτο, επίσης θα έπρεπε να σε προβληματίσει, ειδικά όταν είναι κάποιος μόνο συμφέρον μπορεί να έχει από μια καλή σχέση μαζί σας. Ήδη είπα ότι κάπου υπήρχε μια σκέψη για μια εκδήλωση στο BIOS, άρα και ενδιαφέρον να μάθω τι πραγματικά συνέβη, και εφόσον το πείραμα πέτυχε, παρά τα όσα συνέβησαν, μπορεί κάλλιστα να επαναληφθεί.

Από εκεί και πέρα, εντελώς φιλικά, κι επειδή από όσο σας ξέρω θέλετε να φέρεστε επαγγελματικά, θα σας πρότεινα να σκεφτείτε μερικά πράγματα, λόγου χάρη το ύφος των επίσημων ανακοινώσεών σας. Είτε σου αρέσει είτε όχι, όταν κάνεις επίσημη ανακοίνωση για οτιδήποτε, πρέπει να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός στο πώς διατυπώνεις μια άποψη και συγγνώμη, αλλά εσείς δεν ήσαστε. Ενώ εσύ μπορεί να δήλωσες επισήμως ότι δεν ξέρεις ΑΝ υπάρχει σαμποτάζ, η ανακοίνωσή σας απευθύνεται σε αυτούς που κάνουν ότι μπορούν για να σας σαμποτάρουν, άρα ΔΕΝ θέτει θέμα πιθανότητας. Είναι βαρύ και έχω δίκιο. Δεν περίμενα ποτέ να πάρω ένα όνομα, από τις 4 φορές που ρώτησα, γιατί δεν πιστεύω ότι κάποιος θα έμπαινε σε όλη αυτή τη διαδικασία, αλλά ήθελα να σου δείξω τη σοβαρότητα αυτής της δήλωσης και τι αντύκτυπο μπορεί να έχει. Εγώ ας πούμε επέμενα να ρωτάω (κάτι που με κάνει γραφικό) κάποιος άλλος όμως μπορεί να έβγαζε ένα συμπέρασμα, το οποίο (όπως κι εσύ λες) δεν ισχύει. Βλέπεις;

Σαφώς και τελικός κριτής θα είναι ο κόσμος, σαφώς και θα βγάλει ο κόσμος τα συμπεράσματά του, τόσο για το BIOS όσο και για μένα, αλλά το ίδιο κάνει και θα κάνει και για εσάς και είναι κρίμα να δημιουργούνται εντυπώσεις από μια στιγμή απροσεξίας, θέλω να πιστεύω.

Τέλος πάντων, το κόβω εδώ. Αν θέλεις, κάποια στιγμή μπορούμε να συνεχίσουμε την κουβέντα από κοντά, όλο και κάπου θα συναντηθούμε, εδώ δεν έχει κανένα νόημα.

Παράθεση:
Εγώ πάλι όχι.


Think twice...

_________________
Deep Into The Rabbit Hole...
Irony Mode
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
room302
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 03, 2008 5:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
.: ViP :.
Ordre del Ciel

Συμμετέχει από: 18 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 20 Τόπος: Silent Hill Τώρα Βλέπω: Silent Hill, Silent Hill 2, Silent Hill 3, Silent Hill 4 The Room, Silent Hill Homecoming
RosenRed έγραψε:
Τέλος πάντων, το κόβω εδώ.


Ναι φαντάζομαι βολεύει να κοπεί εδώ, μετά από ένα τόσο θολό τελευταίο post από την μεριά σου, που παρουσιάζει τους Ordre "απρόσεκτους" στις δηλώσεις τους, μια που "ΘΕΛΟΥΝ να φέρονται επαγγελματικά".
Δεν θα κάνω quotes (no need to), ούτε θα ασχοληθώ με τίποτα άλλο λόγω σεβασμού προς το forum.

Μια μόνο ειλικρινής απορία:

Παρουσιάστικες ως συνήγορος της "άλλης πλευράς". Ξαναρωτώ, ποιά είναι αυτή η πλευρά την οποία υποστηρίζεις επειδή δεν έχει τα μέσα να υποστηρίξει τον εαυτό της? Το BIOS?
Αν όχι το BIOS, τι άλλο θα μπορούσε να είναι αυτή η άλλη πλευρά που χρειάζεται συνήγορο?

_________________
Tu Fui Ego Eris

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RosenRed
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 03, 2008 7:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 27 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 27
Η φράση που χρησιμοποίησα (μάλλον θα πρέπει να κάνεις quotes τελικά) ήταν "δικηγόρος του διαβόλου" και όχι συνήγορος κανενός... Η φράση "άλλη πλευρά" αναφέρεται στο BIOS. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι σε κανένα από τα post μου δεν είχα πιει...

Αλλά όχι... δεν με ψήνεις... Δεν αξίζει πια τον κόπο...

Το να αφήνεις γενικά και αόριστα υπονοούμενα για τους πάντες και τις σκοτεινές δυνάμεις που "ενδέχεται" να υπάρχουν από πίσω τους, αφενώς έχει αρχίσει να με εκνευρίζει, αφεταίρου υποτιμάει τη νοημοσύνη όσων διαβάζουν. Εσύ μίλησες πρώτος για κόσμο που κρίνει...

Αν θες από κοντά. Αν δεν θες τι να κάνουμε, θα γυρίσω πίσω στις σκιές από τις οποίες βγήκα για να καταστρέψω τους OdC, ts ts...

_________________
Deep Into The Rabbit Hole...
Irony Mode
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
room302
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 03, 2008 10:03 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
.: ViP :.
Ordre del Ciel

Συμμετέχει από: 18 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 20 Τόπος: Silent Hill Τώρα Βλέπω: Silent Hill, Silent Hill 2, Silent Hill 3, Silent Hill 4 The Room, Silent Hill Homecoming
Μην εκνευρίζεσαι αγαπητέ, θα μπορούσες απλά για αρχή να απαντήσεις την ερώτησή μου. Από εδώ, preferrably, μια που και εσύ ο,τι είχες να πείς, εδώ το είπες και εμείς εδώ απαντήσαμε. Γιατί από κοντά τώρα? Why private? Smile

_________________
Tu Fui Ego Eris

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RosenRed
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 03, 2008 10:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 27 Οκτ 08 Δημοσιεύσεις: 27
Πες το ψώνιο αν θες, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι γράφω με κατανοητό τρόπο.

Συγγνώμη κι όλας, όμως όταν διαβάζεις "από κοντά" και καταλαβαίνεις "private", τότε ΔΕΝ καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις και δεν βρίσκω νόημα να γράφω σεντόνια, αναλύοντας το τι σκέφτομαι. Αντίθετα, μπορεί να καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα αυτά που ακούς, οπότε η πρότασή μου για κουβέντα από κοντά θα είχε νόημα.

Επειδή μπορεί να έχεις απορία: Το "όλο και κάπου θα συναντηθούμε" δεν μπορεί να σημαίνει και πολλά πράγματα... Προφανώς θα είναι κάποια εκδήλωση όπως το 24, ή κάποιο party. Μέρη με κόσμο...

Αν πάλι καταλαβαίνεις αυτά που διαβάζεις, τότε μάλλον σημαίνει ότι σκόπιμα διαστρευλώνεις αυτά που γράφω, κάτι που θέλω να πιστεύω ότι δεν ισχύει, θα ήταν πολύ μα πολύ θλιβερό...

Back to my shadows... ts (x2)

_________________
Deep Into The Rabbit Hole...
Irony Mode
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Carnival of Rust
Δημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 03, 2008 11:50 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
e-lithium Μαντρόσκυλο

Συμμετέχει από: 04 Ιαν 06 Δημοσιεύσεις: 1430 Τόπος: Its a GIF. If you look long enough then they will pop out!
Carnival of Rust έγραψε:
Αγαπητέ Rosen και φίλτατε room32 όπως φαίνεται εδώ πέρα εκφράζουμε επιχειρήματα, αν είναι δυνατόν να χωριστούμε σε 2 στρατόπεδα, φαντάζομαι δεν το θέλει κανεις μας.Επίσης δεν είναι πρέπον να βγάζουμε κατά φαντασίαν συμπεράσματα.Και επίσης μη ρίχνουμε το επίπεδο με το να κάνουμε search και να βλέπουμε από ποτε είναι ο καθένας.
Δεν νομίζω να είναι σωστό να ψάχνουμε αφορμές για κάποια αρνητική εξέλιξη.
Ο καθένας μας έχει βγάλει τα συμπεράσματα του, επόμενος? παλεύουμε όλοι για έναν κοινό σκοπό.
Δεν είναι ντροπή να παραδεχόμαστε τα λάθη μας, ας αφήσουμε τις ίντρικες και να ευχηθούμε το καλύτερο.

Είμαστε ελεύθεροι να λέμε την άποψη μας.Και να δίνουμε και σωστά επιχειρήματα,χωρίς αυτά να τα εκμεταλλευόμαστε για προσωπικές επιθέσεις.Το ζητούμενο είναι να μην επαναληφτεί κάτι παρόμοιο στην anime κοινότητα μας που με τόσο κόπο προσπαθούμε να την αναδείξουμε

Ο κόσμος δεν πρέπει να δυσαρεστείται έτσι? κανεις σας δεν είχε τη πρόθεση αυτή.Αλλα μια κακή στιγμή μη τη φορτώνουμε σε φανταστικούς παράγοντες όπως σαμποτάρισμα.Αυτό που πρέπει να καταλάβουμε είναι ότι πρέπει να μην διχάζουμε και να στεναχωρούμε το κόσμο και τους εαυτούς μας με τέτοια άσεμνα φαινόμενα.Αλλα να μάθουμε από αυτό και να ευημερήσουμε στο μέλλον.Smile



Αυτά που έλεγα δεν έγιναν κατανοητά και έγινε ένα chat room συγχαρητήρια κύριοι επεδείξατε πολύ ωραία τα επιχειρήματα σας.Με υποχθόνιες δυνάμεις και με τη mosat από πίσω το thread κλειδώνεται.Δεν το συνεχίζουμε άλλο γιατί πολύ απλά δεν καταλήγει πουθενά.Ο κόσμος καταλαβαίνει πολύ καλά και είναι ο τελευταίος κριτής.Δεν βγαίνει πουθενά να διχάσουμε το κόσμο σας το είπα και πριν αλλα δεν δώσατε σημασία και συνεχίσατε. Lock

_________________

AnimePlanet Forums Γενικοί Κανόνες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης