Το ξέρατε ότι ahen σημαίνει όπιο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Επόμενη
Σελίδα 6 από 28
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Technology Corner
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 6:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Hazuki έγραψε:
LOL re man eprepe na doseis stats prota Razz Tote xanaperna ton cccp, mporei na ftaei auto, paliotera mou eihe tihei to idio me dvd-rips, epaize spasta se opoion player ki an to evaza, xanaperasa to klite pou hrisimopoiousa tote kai eftiaxe :B Episis kako den kanei kai na eheis fresko formarismeno disko i esto me mia anasigrotisi pote de xers [alla mallon polla leo e Razz]


Παράθεση:

Mainboard : Unspecified P4i65GV
Chipset : Intel i865PE
Processor : Intel Pentium 4 @ 3000 MHz
Physical Memory : 2048 MB (2 x 1024 DDR-SDRAM )
Video Card : NVIDIA GeForce 6200 (256Mb)
Monitor Type : L17HCW - 17 inches
Operating System : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 2
DirectX : Version 9.0c (March 2006)
Codecs: CCCP 2008-9-21(το νεοτερο πακετο το οποιο ολοι χρησιμοποιουν)


Καλα ρε stats εγω δεν εδωσα?! Η εννοεις κατι αλλο? Με μπερδευεις hazuki Razz

Επισης ενας θεος ξερει ποσες φορες εχω περασει το cccp ξανα και ξανα...ισως να ειναι θεμα ρυθμισεων αλλα σαυτο ειμαι λιγο χαμενος, δεν ξερω πως να κανω τις ρυθμισεις ευνοικες. Επισης εχω κανει format και ουτε μηνας δεν περασε, δεν εχει νοημα! zetsubou situation....T_T
Στην αναγκη μαλλον θα δοκιμασω και το Klite αν και αμφιβαλλω...

P.S. κρασαρει ολο το συστημα ρε μαυτο το KMplayer! 2 φορες μου χει κανει reboot απο μονο του και τη 2η φορα κανονικο avi εβαλα Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 7:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Huh stats ennoousa apo cpu Razz Sorry about that. Tora afou sinehizei to prob, ti na sou po, moirise ta nihia sou, tsekare kai tipota drivers mipos den ehoun perastei kala Confused [e pos, ti +_+] KMplayer is da best player Razz Rithmiseton sto super-speed prota kai meta anoixe to arheio [an kai afou les dokimases me avi, diskola ta pramata] +_=

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 26, 2009 11:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Για να crasharei έτσι ο PC, λογικά φταίει η κάρτα γραφικών σου. Μάλλον θα κάηκε. Δοκίμασε να την αλλάξεις. Μου έχει ξανατύχει το ίδιο πριν 3 χρόνια σε άλλο PC, με αποτέλεσμα να αλλάξω κάρτα γραφικών.

Επίσης η κάρτα σου είναι παλιά...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 27, 2009 8:38 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
lol, αν είχε καεί η κάρτα γραφικών του θα ξεκινούσαν τα windows για να crasharουν;

ωστόσο, δεν νομίζω πως απαραίτητα είναι θέμα hardware...

άβυσσος η (ανύπαρκτη) ψυχή των windows...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mike893
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 02, 2009 11:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 290 Τόπος: Mutilini Τώρα Βλέπω: Kaga Kouko is my waifu <3
re pedia enos filou mou to psp slim tou den mporei na pexei video sto youtube dld den katebazei to abode flash player....... giati???????? an xerei kati kapoios pou na exei as to pei.... Sad Shocked Confused

_________________

[url="http://www.ninty.gr"][/url]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 02, 2009 11:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Ναι. Επειδη ασχολουμαι με το PSP μπορω να σου πω με ακριβεια οτι χωρις να ειναι crackαρισμενο και χωρις το καταλληλο software δεν μπορεις να παιξεις video απο youtube.
Αν απο την αλλη μιλας για το streaming με λιγο ψαξιμο μπορεις να βρεις το flash player ως installer για το PSP στο www.pspiso.com Smile
(Sorry, δεν μπορω να δωσω περαιτερω πληροφοριες).

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
mike893
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 02, 2009 4:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 290 Τόπος: Mutilini Τώρα Βλέπω: Kaga Kouko is my waifu <3
basika tou exo katebasei tin poio kainourgia version apote opote logika einai crakarismeno.............. tora gia to katalilo software den se katanoo....... an einai kati <paranomo> gia to forum pes mou se e-mail sto mike.893@hotmail.com

_________________

[url="http://www.ninty.gr"][/url]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 10, 2009 11:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Νέα ερώτηση...

Καμία ιδέα τι διάολο γίνεται εκεί στο uTorrent ?

Θέλω να κατεβάσω τη h264 έκδοση από [SS] το anime "Mai Otome 0~S.ifr". Δείτε τι γίνεται... Υπάρχουν 40 seeders και 0 leechers και είμαι ο μοναδικός και ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ούτε byte ! Shocked

Πράγμα πρωτοφανές είναι ! Σε όλα τα άλλα αρχεία από άλλα anime πάει τέλεια !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 4:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Mετα το format oταν προσπαθω να παιξω fan-translated visual novels στο PC μου το κειμενο βγαινει ειτε με κενα αναμεσα στις λεξεις, ειτε με ενωμενα τα γραμματα ειτε με γραμματα να λειπουν. Iδου ενα παραδειγμα:
http://www.imagebam.com/image/d3507a30116829

Πως μπορω να διορθωσω το προβλημα αυτο;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 9:52 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
DjDragon έγραψε:
Νέα ερώτηση...

Καμία ιδέα τι διάολο γίνεται εκεί στο uTorrent ?

Θέλω να κατεβάσω τη h264 έκδοση από [SS] το anime "Mai Otome 0~S.ifr". Δείτε τι γίνεται... Υπάρχουν 40 seeders και 0 leechers και είμαι ο μοναδικός και ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ούτε byte ! Shocked

Πράγμα πρωτοφανές είναι ! Σε όλα τα άλλα αρχεία από άλλα anime πάει τέλεια !


Δεν εχει σημασια ο client ουτε το τι κατεβαζεις, αυτο που σε ενδιαφερει ειναι να υπαρχει balance μεταξυ seeders και leechers. Επισης τσεκαρε το ποσα global connections εχεις ορισει. Αν ειναι 100 βαλ'το καμια 500αρια και δες αποτελεσμα (παραδειγμα ηταν αυτο). Γενικα κοιταξε να παιξεις με το ποσα gc και peers εχεις συνδεδεμενους για καθε torrent. Παιζει ρολο. Smile

Vetus δεν μπορω να σκεφτω κατι εκτος του resolution. Smile

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός
Feanor
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 10:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Gintama, Tales of the Abyss, To Aru Majutsu no Index, Asu no Yoichi, Akikan,Hitman Reborn κ.α.
DjDragon έγραψε:
Νέα ερώτηση...

Καμία ιδέα τι διάολο γίνεται εκεί στο uTorrent ?

Θέλω να κατεβάσω τη h264 έκδοση από [SS] το anime "Mai Otome 0~S.ifr". Δείτε τι γίνεται... Υπάρχουν 40 seeders και 0 leechers και είμαι ο μοναδικός και ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ούτε byte ! Shocked

Πράγμα πρωτοφανές είναι ! Σε όλα τα άλλα αρχεία από άλλα anime πάει τέλεια !


Τσέκαρε το torrent tracker σου γιατί δεν είναι συνεδεμένο, σε αυτήν την περιπτωσή ή βρήσκεις άλλο ή γραφεσαί στο εκαστοτέ site του tracker, αν και στις περισσότερες φορές είναι το boxtorrent που δε σε αφήνει.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 6:22 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Δεν αντέχω άλλο! Είναι εκνευριστικότατο! Δεν υποφαίρετε! Θα τα σπάσω όλα εδώ μέσα!

Κάποια βίντεο όταν είναι μέσα σε φάκελο με το που ανοίγω τον φάκελο μου βγάζει ότι πρέπει να τερματιστεί η λειτουργεία κλπ. αυτό το πινακάκη που σε ρωτάει να αποσταλή ή όχι. Η υπογραφή σφάλματος είναι :
AppName: explorer.exe
AppVer: 6.0.2900.3156
ModName: xvid.ax
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 0003dd11

ΒΟΗΘΕΙΑ!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 19, 2009 10:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Kati kolaei ton explorer, dokimase na valeis ta arheia na einai se list kai ohi thumbs, mporei na ftaiei kai to codec-pack, kane ena uninstall kai xanaperna to.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 23, 2009 12:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Αναρωτιόμουν αν θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος με ένα πρόβλημα που εμφάνισε σήμερα το Vegas μιας και δε βρήκα κάτι που να βοηθάει στο google.

Κάθε φορά που προσπαθώ να τρέξω την εφαρμογή κολλάει στο ‘Initializing UI’ .

Spoiler:


Το έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση αλλά το πρόβλημα παραμένει το ίδιο. Μήπως έχει τύχη σε κανέναν και έχει βρει την λύση;


Όχι τίποτα άλλο, έχει ξανατύχει στο παρελθόν αλλά τουλάχιστον με την δεύτερη φορά που το πατούσα άνοιγε, τώρα τίποτα, κολλάει τελείως.
Ευχαριστώ…

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
[Aoshi]
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 23, 2009 7:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Lock Machine::
::Moderator::<br>::Lock Machine::

Συμμετέχει από: 14 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 1811 Τόπος: Thessaloniki@Greece.EU
Συγχωνευση με Technology Corner.

_________________

The answer lies in a place with a view.
Technology Corner
Γενικοι Κανονες
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger ICQ Αριθμός

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 6 από 28
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 26, 27, 28  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης