Το ξέρατε ότι kouen σημαίνει Πάρκο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Manga CGs
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 3:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Εδώ και καιρό υπάρχουν κάποια Card Games βασισμένα σε manga. Ορίστε μία λίστα με όλα τα CGs βασισμένα σε manga που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής.


Yu-Gi-Oh!



Ξεκίνησε σαν ένα manga βασισμένο στην φιλία. Σήμερα το Yu-Gi-Oh! Βγάζει ακόμα το manga από άλλον συγγραφέα και είναι ένα από τα ποιο δημοφιλή CGs στον Κόσμο!






Pokemon



Το Pokemon TCG δεν προέκυψε από manga αλλά από το anime Pokemon. Αποφάσισα να το συμπεριλάβω πάντως. Το Pokemon σίγουρα θεωρείτε ένα πολύ δημοφιλές CG αν και κυρίως τα τελευταία χρόνια έχει πέσει αρκετά ο πληθυσμός των παικτών του. Πάντως εξακωλουθούν νέες σειρές να εκδίδωνται από τις εταιρίες σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Αυτό δείχνει ότι το Pokemon CG θα είναι κοντά μας για αρκετά χρόνια ακόμα.





Dragon Ball Z



Το Dragon Ball Z CCG κυκλοφόρησε το 2002. Είχε πολύ ωραία βοηθήματα για το game και κάποιες αξιζει-να-τις-εχεις κάρτες. Δυστηχώς στα τέλη του 2005 το παιζνίδι είχε εφαφανιστεί από προσώπου Γης...





Dragon Ball Z



To 2008 κυκλοφορεί ένα καινούριο CG βασισμένο στο Dragon Ball Z. Οι κάρτες του προηγούμενου Dragon Ball Z CG εδώ δεν μπορούν να παιχτούν.





Yu Yu Hakusho



To Yu Yu Hakusho CG ήτανε δυστηχώς μεγάλη αποτυχία. Δεν έκανε πωλήσεις αλλά ουτε και είχε ποτέ πολλούς παίκτες. Έχει σταματήσει να εκδείδετε το παιχνίδι εδώ και καιρό.




Digimon



Στην χώρα μας είχε κυκλοφορήσει εκτός όλων των μαγαζιών με κάρτες και σε όλα τα παιχνιδάδικα.





Digimon



Μετά από καιρό κυκλοφόρησε ακόμα ένα CG Digimon. Έδειξε μεγαλύτερρη επιτυχία αλλά δεν έζησε για αρκετό καιρό.





Shaman King



Το CG του Shaman King είχε ωραίο σχεδιασμό αλλά όχι και fans. Έτσι εκδώθηκαν λίγα Decks και ακόμα λιγότερες σειρές.






Naruto



Το CG του Naruto στην Ελλάδα δεν γνώρισε μεγάλη επιτυχία αλλά ένα έχω να πω, "Παίζετε από λίγους αλλά καλούς!"





Bleach



Ένα CG βασισμένο στο Bleach ήταν κατι πολύ αναμενώμενο...





Blue Dragon



Έδειχνε να έχει πλάκα δυστυχώς όμως δεν γνώρισε επιτυχία.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την billmcnik στις Τρι Δεκ 30, 2008 9:03 pm, 3 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 4:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
είχε και ένα με Digimon μια φάση XD

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 4:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
noname έγραψε:
είχε και ένα με Digimon μια φάση XD


pragmati, eixa k deck... 8a to pros8esw se ligo...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
noname
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 4:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
billmcnik έγραψε:
noname έγραψε:
είχε και ένα με Digimon μια φάση XD


pragmati, eixa k deck... 8a to pros8esw se ligo...

lol kai egw eixa alla den htan kai polu dimofilis paixnidi -- an kai eixe fasi giati ta digimon exelisotan se oti na einai sto paixnidi ..tspa

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
YaNsE
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 4:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 457 Τόπος: Πάτρα. Τώρα Βλέπω: Νanatsuiro Drops ΚαΙ οΤι ΑλλΟ πΡοΛαΒαΙνΩ!
Έχεις ξεχάσει Embarassed και το Shaman king tcg φίλε....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 4:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Applerist έγραψε:
Έχεις ξεχάσει Embarassed και το Shaman king tcg φίλε....


Ήμουνα σίγουρος ότι θα είχα ξεχάσει κάποια αλλά για το Shaman King δεν είχα ιδέα!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 5:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
-= Added Shaman King, Digimon & Digimon. =-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kwstas21
Δημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 30, 2008 9:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Νοέ 08 Δημοσιεύσεις: 187 Τόπος: Grand Line Τώρα Βλέπω: baccano
PALIA MAZEYA Yu-Gi-Oh! KAI EPISEIS TO EVLEPA ALLA DN ASXOLOUMAI PIA.
DN HXERA OTI YPHRXAN TOSA CARD GAMES APO ANIME.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Thanos
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 31, 2008 11:12 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 13 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Greece Τώρα Βλέπω: One Piece,Naruto,Bleach
Έπαιζα Yu-Gi-Oh! πριν 3-4 χρονάκια (και ήμουν και αρκετά καλός Cool ) αλλά δεν ασχολούμαι πλέον.
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω στη Σαλονίκη (αν υπάρχουν) τα CGs του Naruto και του Bleach?

Επίσης θα έπαιρνα όρκο πως υπάρχει (υπήρχε τέλος πάντων δεν είμαι σίγουρος) και αντίστοιχο One Piece CG. Rolling Eyes
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 31, 2008 11:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Thanos έγραψε:
Έπαιζα Yu-Gi-Oh! πριν 3-4 χρονάκια (και ήμουν και αρκετά καλός Cool ) αλλά δεν ασχολούμαι πλέον.
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω στη Σαλονίκη (αν υπάρχουν) τα CGs του Naruto και του Bleach?

Επίσης θα έπαιρνα όρκο πως υπάρχει (υπήρχε τέλος πάντων δεν είμαι σίγουρος) και αντίστοιχο One Piece CG. Rolling Eyes


Αυτό για το One Piece CG θα το κοιτάξω. Κοίτα, Bleach, δεν έχω παίξει ποτέ αλλά Naruto πουλάει και στην Κάισσα της Καλαμαριάς ή τουλάχιστον όταν έπαιζα CGs πουλούσε.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 01, 2009 2:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Ωωωωω ωραίο θέμα! Εγώ έπαιζα yugioh και pokemon Razz ήθελα να πάρω και τον δίσκο μονομαχίας yugioh μάλιστα XD αλλά λέγανε ότι είναι μόνο για παιδάκια Mad χμμμ..

Στη Θεσσαλονίκη αν δε κάνω λάθος CGs έχει ακόμη στο Cine Shop στη Ναβαρίνου. Αν δε κάνω λάθος, είχα δει Naruto μια φορά καθώς περνούσα και τα είχα ξαναδεί όταν πήγα να πάρω το Death Note. Τώρα δεν είμαι σίγουρη αν ήταν αυτά γιατί είμαι και ολίγον στραβή (δε φορούσα τα γυαλιά) μη πας και τζάμπα κιόλας :/

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης