Το ξέρατε ότι donyoku σημαίνει απληστία;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    [Παρουσίαση] Yankee-kun to Megane-chan
XxWhiteDragonxX
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 03, 2009 8:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 15 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 322 Τόπος: My world Τώρα Βλέπω: Βαριέμαι να τα γράψω -_- άσε που δε θα χωρέσουν 8D
Καταλάθως χθες βρήκα ένα manga. Και από το σχέδιο που φάνηκε αρκετά ενδιαφέρον. Και πράγματι μ'άρεσε πάρα πολύ. Ελπίζω να σας φανεί καλό.

Spoiler:


Μπορείς να το βρεις και ως FlunkPunk Rumble με τον αγγλικό τίτλο. Είναι slice of life, shounen και romantic comedy.

Author: Miki Yoshikawa

Plot

____________________________________________________________________________________

Ο Daichi Shinagawa ήταν απλά ένας αμελής μαθήτης,αλητάκι που δεν ήθελε να κάνει τίποτα στη σχολική ζωή του. Η Hana Adachi, η πρόεδρος του τμήματος του, δε θα το αφήσει έτσι και προσπαθεί να τον βάλει στη σχολική ζωή. Ο Shinagawa στην αρχή είναι μπερδεμένος γιατί συνέχεια τον ακολουθεί μέχρι να μάθει το μυστικό της.

Ακόμη και αν δείχνει ότι είναι ένα τυπικό στερεότυπο του πρόεδρου, η Adachi δεν είναι τόσο έξυπνη και δεν έχει κοινή λογική, και ο Shinagawa τελικά μαθαίνει ότι η Adachi ήταν άλλοτε και αυτή σαν και αυτόν . Μετάνιωσε το ότι ήταν αλητάκι στα χρόνια του δημοτικού, και έτσι η Adachi αποφασίζει να αλλάξει τους δρόμους για να φτάσει το όνειρο της και να γίνει η καλύτερη πρόεδρος τάξης. Αποφασίζει να βοηθήσει τον Shinagawa ώστε να μη συνεχίσει να κάνει το ίδιο λάθος που έκανε αυτή. Έτσι ξεκινάνε οι περιπέτεις αυτών το δύο δυστυχώς φίλων και των συμμαθητών τους.
____________________________________________________________________________________

Up:
_______
[1] Αρκετά καλό plot, και αρκετά πρωτότυπο.
[2] Το γέλιο που βγάζει ενώ ακόμα δεν έχει δώσει στοιχεία romance, και αν έστω υπάρχουν κάποια γίνεται πάντα κάτι αναπάντεχο και κάτι κουλό.
[3] Οι χαρακτήρες του manga είναι απλά φοβεροί. Αυτό σας το εγγυώμαι. Μέχρι και αυτοί που εμφανίζοναι απλά για ένα-δύο chapters.
[4] Ο σχεδιασμός είναι πολύ καλός κατά τη γνώμη μου.

Down:
_______

Αν σας πω ότι δε βρήκα? Razz είμαι στο 33 chapter, το οποίο είναι και το τελευταίο που έχει βγει και δεν έχω βρει κάτι κακό μέχρι τώρα. Δε ξέρω αν θα ενοχλούσε κάτι σε κάποιον άλλον που το διάβαζε αλλά δεν έχω βρει κάτι Razz

Ευχαριστώ~

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης