Το ξέρατε ότι hebi σημαίνει φίδι;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    38χρονος συλλεκτης hentai manga κινδυνει με 20ετη φυλακιση
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 13, 2009 7:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
ATANASHIOSU έγραψε:
Το πρώτο πράγμα που μου έρχεται στο μυαλό: Πώς γίνεται να θεωρείς κάτι παράνομο, το οποίο σε μια άλλη χώρα είναι απολύτως νόμιμο!

Ελα ομως που τον τελευταιο καιρο γινονται προσπαθειες τοσο απο οργανωσεις οσο κι απο την ιαπωνικη κυβερνηση να καταργηθουν και στην γενετειρα χωρα τους τα hentai. Shocked (Aν θες, μπορω να σου παραθεσω μεσω pm σχετικα αρθρα). Το αν θα καταφερουν η οχι να καταργησουν τα hentai στην Ιαπωνια αυτο ειναι μια αλλη ιστορια καθως η hentai βιομηχανια εχει τρελο τζιρο που ενισχυει σε μεγαλο βαθμο την ιαπωνικη οικονομια.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ATANASHIOSU
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 13, 2009 7:18 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 22 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 723 Τόπος: Σαππόρο Τώρα Βλέπω: Την οθόνη του υπολογιστή μου.
Εφόσον κάποιοι κρίνουν ότι πρέπει να καταργηθούν έχουν δικαίωμα να κάνουν νομικό αγώνα για να πετύχουν το στόχο τους, αλλά δεν έχουν δικαίωμα να φυλακίζουν κάποιον για κάτι που έκανε νόμιμα.

Τέτοια πράγματα δε γίνονται ούτε στο Ιράν...

_________________
ΤΑΠΑΝΤΑΡΕΙ
諸行無常
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pit-bull
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 13, 2009 10:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 03 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 571 Τόπος: Volos Τώρα Βλέπω: Variemai na allazw kathe vdomada
Aparadekto to thewrw ki egw. Edw yparxoun hentai guro ta opoia einai akoma pio extreme ta loli mprosta tous einai akindyna kai sth telikh einai sxedio apla. Diavazontas pio palia se ksena forum nomizw oti ypirkse kai sto parelthon paromoia periptwsh kai athwwthike o kathgoroumenos logw to oti polu apla olo to uliko einai fantastiko... Gia ton idio logo pistevw tha eprepe na phgainoun filakh osoi akoun black h death metal h tous aresei kapoio eidos texnhs pio pera apo to fusiologiko.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kyr gkikas
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 14, 2009 6:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 28 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 65 Τόπος: N Smyrnh Τώρα Βλέπω: ikkitousen
[quote="ATANASHIOSU"]
Εάν οι Η.Π.Α. έχουν αντιρρήσεις θα πρέπει να έρθουν σε διάλογο με την Ιαπωνία για το θέμα αυτό. Αν κρίνουν ότι το περιεχόμενο είναι απρεπές, μπορούν να απαγορεύσει τις εισαγωγές, αλλά σε καμία περίπτωση να φυλακίσουν κάποιον που αγόρασε νόμιμα κάτι. Είναι σα να λέμε ότι το κράτος επιτρέπει την ελεύθερη πώληση των ναρκωτικών, αλλά απαγορεύει την κατοχή τους![/quote]

Αμαν το βλεπω το βλεπω.Οι ΗΠΑ ζητανε ευγενικα απο την Ιαπωνια την καταργηση των Hentai.Η Ιαπωνια αρνητε και την επομενη μερα η USAF αναλαμβανει τον θεαρεστο εργο να μοιρασει την δημοκρατια στο Τοκυο με την μορφη χιλιαδων βομβων και πυραυλων.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 15, 2009 4:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Αμα ηταν να εστελναν πυραυλους θα το εκαναν τοτε που τα Pokemon κατεκτησαν την παγκοσμια αγορα η οταν τα Tamagochi εκαναν πλυση εγκεφαλου στην μιση υφηλιο (φημες λενε οτι προκειται για εργο συνεργασιας με τους εξωγηινους). Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 15, 2009 6:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Με το που διάβασα γιαυτό το θέμα, έχω πάθει σοκ. Πρώτη φορά διαβάζω να πιάνουν έναν μεσήλικα για παιδεραστικά manga και να θέλουν να του χώσουν 20 χρόνια φυλάκιση.

Το ότι είναι παράνομο, ίσως τους έγινε πλήγμα από το Kodomo No Jikan που εκείνη την μέρα το απέρριψαν και από τότε σταμάτησαν να φέρνουν πορνογραφικά σκίτσα.

Το ότι συλλέγει τα manga μόνο για συλλεκτικούς σκοπούς δεν είναι πρόβλημα, κι εξάλλου αυτός ο κύριος εκεί προφανώς θα είναι κανάς σκιτσογράφος και να σέβεται την τέχνη. Αυτό όμως με την πορνογραφία έχει παραπατήσει τα όρια απαγόρευσης. Είναι όντως αλήθεια ότι στην Αμερική και στην Αγγλία, αλλά ΚΑΙ στην Κίνα έχουν απαγορευτεί τέτοια πορνογραφικά θέματα, και το προσπαθούν όλες οι κυβερνήσεις να θεσπίσουν νόμο να σταματήσουν τις πορνογραφίες ως και τις μάστιγες παιδεραστών.

Vetus δεν χρειάζεται να πεις ότι θα το μάθουν αν έφταναν εδώ. Έτσι κι αλλιώς ήδη η παιδεραστεία χτυπάει κι εδώ, και όχι μόνο εδώ, αλλά και σε λίγες χώρες. Οπότε δεν θα τους ήταν παράξενο το θέμα εδώ. Θυμάμαι παλιά είχαν βγάλει στην Ελλάδα πορνογραφικά comics με ενήλικες κοπέλες(προφανώς θα τα έχουν σταματήσει...).

Edit: Πρώτη φορά απαντάω εδώ σε αυτόν τον τομέα...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 15, 2009 3:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
kyr gkikas έγραψε:
ATANASHIOSU έγραψε:

Εάν οι Η.Π.Α. έχουν αντιρρήσεις θα πρέπει να έρθουν σε διάλογο με την Ιαπωνία για το θέμα αυτό. Αν κρίνουν ότι το περιεχόμενο είναι απρεπές, μπορούν να απαγορεύσει τις εισαγωγές, αλλά σε καμία περίπτωση να φυλακίσουν κάποιον που αγόρασε νόμιμα κάτι. Είναι σα να λέμε ότι το κράτος επιτρέπει την ελεύθερη πώληση των ναρκωτικών, αλλά απαγορεύει την κατοχή τους!


Αμαν το βλεπω το βλεπω.Οι ΗΠΑ ζητανε ευγενικα απο την Ιαπωνια την καταργηση των Hentai.Η Ιαπωνια αρνητε και την επομενη μερα η USAF αναλαμβανει τον θεαρεστο εργο να μοιρασει την δημοκρατια στο Τοκυο με την μορφη χιλιαδων βομβων και πυραυλων.


Δεν τις περνει τις ΗΠΑ για μαγκιες στην περιοχη...Απο κινα φαγαν πορτα.Απο Ιαπωνια φαγαν πορτα. Απο κορεα (νοτια,βορια)φαγανε πορτα...Τι τους εμεινε?!?!το Θιβετ, οπου μετα απο τοσες χιλιαδες χρονια θυμηθηκαν οτι οι Κινεζοι τους καταπιεζουν....Ελεος!!!

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάρ 15, 2009 7:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
DjDragon έγραψε:
Vetus δεν χρειάζεται να πεις ότι θα το μάθουν αν έφταναν εδώ.

Δεν ειπα τιποτα τετοιο. Μην βαζεις λογια που δεν ειπα στο στομα μου. Διαβαζε καλυτερα το thread αντι ν' απαντας βιαστικα.

DjDragon έγραψε:
Έτσι κι αλλιώς ήδη η παιδεραστεία χτυπάει κι εδώ, και όχι μόνο εδώ, αλλά και σε λίγες χώρες. Οπότε δεν θα τους ήταν παράξενο το θέμα εδώ.

Παιδεραστια παντου υπαρχει οπως και καθε αλλες μορφες εγκληματος. Το κατα ποσα κρουσματα παιδεραστιας διαρεουν στην δημοσιοτητα ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια αλλα ας το συζυτησουμε αυτο σε αλλο thread μιας και δεν ειναι αυτο το θεμα μας εδω.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 16, 2009 1:20 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
Διάβασα όλα τα ποστ ερμ.... έχω 2 πράγματα να πω:

1. Δεν μου φαίνετε λογικό κάποιοι να είστε υπέρ της σύλληψης του καθώς πολύ απλά δεν βίασε κανέναν ούτε ξεγέλασε κανέναν! Θα μπορούσε κάλειστα να είναι και γυναίκα. Με την λογική ότι έχει hentai και μπορεί να επηρεαστεί και να βιάσει κάποιον/οια θα έπρεπε να μας συλλάβουν όλους. Γιατί εγώ πχ. έχω συλλογή από μπαρμπαδέλια που παρηστάνουν μάχες άρα μπορεί να γείνω στρατηγός και να κάνω πολέμους. Γιατί ο Πέτρος έχει συλογή από όπλα(τα οποία αγόρασε νόμιμα) άρα μπορεί να σκοτώσει κάποιον. Γιατί ο Αντώνης έχει συλογή splatter άρα θα μας "διαλύσει" όλους. Γιατί ο Χρήστος έχει αυτοκίνητο μπορεί να πατήσει κάποιον πεζό. Γιατί ο Δημήτρης έχει μαχαίρια σπίτι του θα κόψει κανέναν! Δεν συλαμβάνεις κάποιον επειδή είναι πιθανόν να κάνει κάτι!
Επίσης σκεφτείτε ότι μπορεί ο άνθρωπος να έχει κάποια σχέση με τα hentai και να έχει τόσα, δεν έχει μια απλή συλογή! Έχει ΟΛΑ τα hentai! Μπορεί πολύ απλά να τα συλέγει για κανέναν απολύτως λόγο! Μπορεί να θέλει να κάνει ρεκορ, που πιθανότατα έχει κάνει!

2. Στις ΗΠΑ απαγορεύετε η πώληση τον hentai με ανήλικους/ες. Όπως και η κατοχή, το ίδιο ισχύει και με τις κανονικές ταινίες. Η κατηγορίες του δεν απευθύνονται στο ότι είναι πιθανόν να βιάσει κάποιον/οια αλλά στο ότι τα είχε στην κατοχή του. Στην Ιαπωνία επειτρέπετε η έκδοση και πώληση τέτοιων hentai επειτρέπετε και η κατοχή τους. Στις ΗΠΑ όμως αυτά δεν επιτρέπονται! Με την ίδια λογική θα μπορούσα να αγοράσω απαγορευμένες ουσίες από κάποια χώρα που επιτρέπετε και να τις έχω στην κατοχή μου εδώ!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Feanor
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 16, 2009 12:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 31 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 55 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Gintama, Tales of the Abyss, To Aru Majutsu no Index, Asu no Yoichi, Akikan,Hitman Reborn κ.α.
billmcnik έγραψε:
Διάβασα όλα τα ποστ ερμ.... έχω 2 πράγματα να πω:

1. Δεν μου φαίνετε λογικό κάποιοι να είστε υπέρ της σύλληψης του καθώς πολύ απλά δεν βίασε κανέναν ούτε ξεγέλασε κανέναν! Θα μπορούσε κάλειστα να είναι και γυναίκα. Με την λογική ότι έχει hentai και μπορεί να επηρεαστεί και να βιάσει κάποιον/οια θα έπρεπε να μας συλλάβουν όλους. Γιατί εγώ πχ. έχω συλλογή από μπαρμπαδέλια που παρηστάνουν μάχες άρα μπορεί να γείνω στρατηγός και να κάνω πολέμους. Γιατί ο Πέτρος έχει συλογή από όπλα(τα οποία αγόρασε νόμιμα) άρα μπορεί να σκοτώσει κάποιον. Γιατί ο Αντώνης έχει συλογή splatter άρα θα μας "διαλύσει" όλους. Γιατί ο Χρήστος έχει αυτοκίνητο μπορεί να πατήσει κάποιον πεζό. Γιατί ο Δημήτρης έχει μαχαίρια σπίτι του θα κόψει κανέναν! Δεν συλαμβάνεις κάποιον επειδή είναι πιθανόν να κάνει κάτι!
Επίσης σκεφτείτε ότι μπορεί ο άνθρωπος να έχει κάποια σχέση με τα hentai και να έχει τόσα, δεν έχει μια απλή συλογή! Έχει ΟΛΑ τα hentai! Μπορεί πολύ απλά να τα συλέγει για κανέναν απολύτως λόγο! Μπορεί να θέλει να κάνει ρεκορ, που πιθανότατα έχει κάνει!

2. Στις ΗΠΑ απαγορεύετε η πώληση τον hentai με ανήλικους/ες. Όπως και η κατοχή, το ίδιο ισχύει και με τις κανονικές ταινίες. Η κατηγορίες του δεν απευθύνονται στο ότι είναι πιθανόν να βιάσει κάποιον/οια αλλά στο ότι τα είχε στην κατοχή του. Στην Ιαπωνία επειτρέπετε η έκδοση και πώληση τέτοιων hentai επειτρέπετε και η κατοχή τους. Στις ΗΠΑ όμως αυτά δεν επιτρέπονται! Με την ίδια λογική θα μπορούσα να αγοράσω απαγορευμένες ουσίες από κάποια χώρα που επιτρέπετε και να τις έχω στην κατοχή μου εδώ!


Να πας φυλάκη, 20 χρόνια είναι υπερβολή, αλλά ανάλογά με την πολιτεία υπάρχουν και άλλοι νόμοι.

Δήλαδη αμά ο τύπος μένει σε μια αρκετά πουριτανή πολιτεία με τετοίου είδους θέματα την εβάψε, θύμαμαι όταν από τοπ gear πήγαν στην αμέρική και για το πρόγραμμα γράψανε στα αυτοκίνητα τους ομοφυλοφιλίκα και αλλά, κόντεψαν να τους λιντζάρουν.

Αλλά η κατόχη κάτι που απαγορεύεται σε μία χώρα και επιτρεπεταί σε μία άλλη δεν σημαίνει τίποτα, πχ. στην ολλάνδια το μαύρο είναι απολύτος νόμιμο αλλά αμά σε ποιάσουν έδω θα δικάστεις, και για αυτό τον λόγο η κατόχη των χενται, εκεί που απαγορεύεται, είναι παράνομη.

Από την άλλη, έκει που το απαγορεύει ο νόμος, πρέπει να είναι πιο έλαστικοι μιας που μιλάμε για προϊόν φαντασίας, η κατασχέση του υλίκου και μια τιμώρια με αναστόλη με χρηματικό προστιμό (αναλόγος με την χρηματική δυνατότητα) θα ήταν η μέση λύση.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 16, 2009 9:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Παράθεση:
Να πας φυλάκη, 20 χρόνια είναι υπερβολή

Ontws kai m fainetai oti iparxei logika provlima me tn pigi i einai mia akomi ipervoli tou diadiktiou kai paramorfwsi tis alitheias opws px oti mporei n ekteisei mexri kai 20 xronia filakisis...Vevaia den xerw kata poso metraei kai i posotita p eixe stin katoxi tou, px., me merika grammaria kokainis mporei na thewreitheis xristis me kilo-a , emporos...me 10 hentai paiderastika manga :xristis, me 1200: emporos, exou kai ta 20 xronia... :S.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 18, 2009 6:22 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Koshin έγραψε:
Παράθεση:
Να πας φυλάκη, 20 χρόνια είναι υπερβολή

Ontws kai m fainetai oti iparxei logika provlima me tn pigi i einai mia akomi ipervoli tou diadiktiou kai paramorfwsi tis alitheias opws px oti mporei n ekteisei mexri kai 20 xronia filakisis...

Δεν νομιζω κοτσαμ αναγνωρισμενη οργανωση να γραφει στην ιστοσελιδα της ραδιο-αρβυλες. Εξαλλου, τι συμφερον εχει με το να λεει ψεματα; Στο κατω-κατω το θεμα αυτο συζυτειται και σε διαφορα αλλα ξενα forums.

billmcnik έγραψε:
Δεν μου φαίνετε λογικό κάποιοι να είστε υπέρ της σύλληψης του καθώς πολύ απλά δεν βίασε κανέναν ούτε ξεγέλασε κανέναν! Θα μπορούσε κάλειστα να είναι και γυναίκα. Με την λογική ότι έχει hentai και μπορεί να επηρεαστεί και να βιάσει κάποιον/οια θα έπρεπε να μας συλλάβουν όλους. Γιατί εγώ πχ. έχω συλλογή από μπαρμπαδέλια που παρηστάνουν μάχες άρα μπορεί να γείνω στρατηγός και να κάνω πολέμους. Γιατί ο Πέτρος έχει συλογή από όπλα(τα οποία αγόρασε νόμιμα) άρα μπορεί να σκοτώσει κάποιον. Γιατί ο Αντώνης έχει συλογή splatter άρα θα μας "διαλύσει" όλους. Γιατί ο Χρήστος έχει αυτοκίνητο μπορεί να πατήσει κάποιον πεζό. Γιατί ο Δημήτρης έχει μαχαίρια σπίτι του θα κόψει κανέναν! Δεν συλαμβάνεις κάποιον επειδή είναι πιθανόν να κάνει κάτι!

Σε βρισκω απολυτως σωστο, ειδικα με το παραδειγμα με την συλλογη οπλων. Κι εδω που τα λεμε, δεν ειναι και λιγοι που εχουν να κρεμεται στο σαλονι τους καμια απαρχαιωμενη πιστολα η σπαθα. Εχετε ακουσει κανεναν απ' αυτους να συλλαμβανεται για παρανομη οπλοκατοχη;

Λεγοντας για συλλογες οπλων, ειχα δει σε ντοκυμαντερ μια δηλωμενη σαδιστρια που που ειχε συλλογη απο γκιλοτινες κι εκανε στο μυαλο της σεναρια με σχετικους θανατους για να "φτιαχτει" (δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου, μονης της το δηλωσε). Αυτη τωρα κανονικα δεν θα 'πρεπε να αποτελουσε νουμερο ενα κινδυνο για την κοινωνια; Toυλαχιστον εγω δεν θ' αφηνα τα παιδια μου να την πλησιαζουν.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 2 από 2
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης