Το ξέρατε ότι ichi σημαίνει ένα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Retromarket.gr
YaNsE
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 5:29 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 457 Τόπος: Πάτρα. Τώρα Βλέπω: Νanatsuiro Drops ΚαΙ οΤι ΑλλΟ πΡοΛαΒαΙνΩ!
Λοιπόν, μόλις ανακάλυψα αυτό το ελληνικό μαγαζί που πουλάει πολύ παλιές κονσόλες σε καλή κατασταση αλλά και μερικά παιχνίδια για αυτές Very Happy Ειμαι πολυ χαρουμενος γιατι ως φαν της BANDAI θα αποκτήσω το θρυλικό Wonderswan!!! God bless retro market!!


http://www.retromarket.gr/
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RiZeR
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 6:23 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 11 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 515 Τόπος: In a house without ceiling... Τώρα Βλέπω: Naruto . One Piece
kali fasi Wink den exei kana Dreamcast omws

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 6:24 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Nai alla oi times tou einai aplisiastes, ola shetika mporeis na ta vreis poliii ftinotera an psoniseis apo exoteriko. Tespa, an eheis ta lefta kai to thes amesa, dokimase to.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 6:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Πέρα τ' ότι δεν έχει φοβερή ποικιλία στις τιμές είναι τελείως εβραίοι. 100 ευρώ για ένα Game&Watch ενώ μπορώ να βρω και με 5-10 δολλάρια από το eBay (κι όχι μόνο); Nα μου λείπει το βύσσινο! Twisted Evil Kαι Gameboy Pocket με 45 ευρώ; Πάνε καλά; Σε ποιά δεκαετία νομίζουν ότι βρίσκονται; Καλύτερα να ψάξεις γι' αλλού...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
YaNsE
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 9:26 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 457 Τόπος: Πάτρα. Τώρα Βλέπω: Νanatsuiro Drops ΚαΙ οΤι ΑλλΟ πΡοΛαΒαΙνΩ!
Ρ παιδιά έλεος καλύτερα να ενισχύεις ελληνικά μαγαζιά παρά να παίρνεις από e-bay κ.λ.π Εφόσον έχεις τα λεφτα!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 10:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Αυτο ειναι αλλο θεμα.

Εγω σε ελληνικα μαγαζια (μιλαω γενικα για τον κλαδο της ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ) που

1)δεν μου δινουν στοιχειωδεις υπηρεσιες και ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ (οπως εγγυηση..)

2)εχουν τιμες πιο τσουχτερες και απο κατι τσουχτερο σε μια εποχη που τα ευρω δεν μας τρεχουν απο τα μπατζακια και θα επρεπε να το λαβουν υποψην τους αυτο αν θελουν να ειναι φιλικα μαγαζια της γειτονιας

3)κοιτανε πως θα με εξαπατησουν.. με διαφορετικο τροπο καθε φορα


,
πες με ιδιοτροπο αλλα τα λεφτα που βγαζω εγω ο ιδιος με κοπο μου , δεν θα τους τα χαρισω ετσι.
Τι, χαρη τους κανω/μου κανουν?Τσαμπα μου τα δινουν?
Πληρωνω και τα παιρνω.. και θελω να εχω καποιες απλες απαιτησεις και οχι να με κοροιδευουν στην μαπα.Οσοι εχουν επισκευτει προσφατα πχ ελληνικο computer-συνεργειο ή κάτι παρεμφερες ξέρουν πολυ καλα τι σημαινει κοροιδια.
Και για να μην τα βαζω μονο με τα μικρα μαγαζια και ειμαι αδικος επειδη εχω συναντησει και πραγματικα παραδειγματα προς μιμηση, εδω εχουμε και κατι ωραιες εταιρειες διανομης παιχνιδιων/κονσολων στυλ Nortex (η δικηγορινα κορη της Nintendo στην Ελλαδα) που ειναι οι βασιλισσες της απατεωνιας και της κλεψιας και αυτο το επιβεβαιωνουν φαν και μη εδω.

Δεν αναφερομαι σε ολους τους τομεις της ελληνικης αγορας, παρα μονο σε αυτον της ηλεκτρονικης,software,hardware κτλ κτλ ,και ασφαλως οχι ολοκληρωτικα γιατι παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις.
Εχουν δει πολλα τα ματια μου εκει , για αυτο..

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dark-Master
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 11:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 675 Τόπος: Alexandroupoli
Applerist έγραψε:
Ρ παιδιά έλεος καλύτερα να ενισχύεις ελληνικά μαγαζιά παρά να παίρνεις από e-bay κ.λ.π Εφόσον έχεις τα λεφτα!!

Tin palevis?
To retro market einai panakrivo kai na exo ta leuta siga min pao na ta doso gia paro kati toso akrivo gia kati toso palio.
Den exi oute pikilia.
Ton tipo tha ton ipostiriza mono ama katalavene ti poulaei kai se pia epoxi einai.

PAEI KAI MOU POULAEI TIN PAPATZA TO JAGUAR 120? PLAKA KANOUME?
Maresi pou to Jaguar to eixe 135 kai to katevase sto 120. TREXTE PROSFORA!
RiZeR έγραψε:
kali fasi Wink den exei kana Dreamcast omws

Pane pare kanea Treamcast pou tha sou vgi poli ftinotero kai kani kai ta panta.
Ego to pira kai isixasa ;p

_________________

Suikoden V
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 11:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
kabez, με κάλυψες πλήρως. Wink

Κι αν θες Applerist να τιμήσεις τόσο πολύ την ελληνική αγορά καλύτερα να πάρεις σβάρνα όλα τα εναπομείναντα καταστήματα στυλ console club όπου όλο και κάποια περισσευόμενα στοκ από παλιά προϊόντα θα τους έχουν μείνει απούλητα (π.χ. το Software Center στην Αθήνα που έχει ακόμα κασσέτες Gameboy Classic). Αρκεί, φυσικά, να διατίθονται πρως πώληση και να μην φυλάνε στις αποθήκες τους για να τα μεταπωλήσουν μέσω internet στο εξωτερικό σε συλλέκτες (ναι, έχω ακούσει και τέτοια περιστατικά). Έτσι, θα τιμήσεις και τα μικρομάγαζα που προσπαθούν να επιβιώσουν.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 11:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Sharp Twin Famicom --> 250 ευρω!

τι λε ρε μπαρμπα!


60 ευρω απο το ebay.

αλλα ναι, ξεχασα, καποιοι θελουν να εχουν ενα κερδος εις βαρος των φαν πανω απο 3000%


Τελος παντων το μαγαζι μονο για φανς δεν μπορει να ειναι και αυτο επειδη πανω απο αυτη την λεξη κολαει την λεξη "εκμεταλευση" , για να μην πω αλλη "κακια" λεξη..

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 21, 2009 11:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Επιπλέον, μου την δίνει η εξής φιλοσοφία που έχουν: ότι προκειμένου να τα δώσουν πιο φθηνά τα προϊόντα τους (μπας και τραβήξουν πελατεία) προτιμούν να σκονίζουν στα ράφια.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 22, 2009 6:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Koita vasika, to sigekrimeno magazi einai kati to opoio den iparhei stin Ellada, sin oti to ehei ena apo ta paidia pou trehoun to mame.gr opote nomizo apo exipiretisi tha nai poli kalitero apo diafora konsoladika klp Episis genika tha dikaiologousa kapos tis ipsiles times alla me ta paradeigmata pou anaferthikan kati tetoio den simvainei. Distihos pleon se auti ti katigoria proionton o antagonismos einai iparktos kai arketa megalos, giati opoios thelei kassetes snes xerei oti prepei na psaxei exo opote ebay klp einai monodromos me apotolesma tin amesi sigrisi.

ps: Re kabez, twin famicom ehei to ebay stis 40 lires [i opoia timi einai extra super gmaoua, sinithos paei giro sta 100e] alla tosa omos einai kai ta metaforika opote giro sta 100e [sin oti eheis na fovasai kai to teloneio giati einai apo iaponia]

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Smaragdia
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 22, 2009 9:35 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
:: Angel of Wrath::
::Moderator::<br>:: Angel of Wrath::

Συμμετέχει από: 14 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 641 Τόπος: Peiraus
Καλυτερα να το κλειδωσω γιατι ετσι και αλλιως ολοι διαφωνειτε!

p.s. το αφηνω ανοιχτο για λιγο ακομα μηπως καποιος θελει να προσθεσει κατι και αργοτερα θα το κλεισω.

_________________
http://smaragdia.deviantart.com
http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?p=2169677#post2169677
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=7517&start=0
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
YaNsE
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 22, 2009 11:21 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 08 Δημοσιεύσεις: 457 Τόπος: Πάτρα. Τώρα Βλέπω: Νanatsuiro Drops ΚαΙ οΤι ΑλλΟ πΡοΛαΒαΙνΩ!
Και σαφώς το e-bay έχει πολύ καλύτερες τιμές αλλά για κάποιον σαν εμένα που δεν έχει πιστωτική κάρτα καλύτερος τρόπος είναι η αντικαταβολή και ως γνωστόν τα ξένα sites δεν διαθέτουν αυτόν τον τρόπο πληρωμής,,...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 22, 2009 11:42 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: &#12486;&#12469;&#12525;&#12491;&#12461;
Δείτε από την άλλη ότι παίζει να πάθουν κι εκείνοι κρίση και γιαυτό είναι αυτές οι ακριβές τιμές.

@Hazuki

Θα μου έκανες τρελή χάρη να μου πεις στο PM όλων των κονσολάδικων τα sites έτσι για να ψαχτώ για τίποτα J-games για PS2... Ευχαριστώ.

___________________________________________________

Δεν διαφωνώ ότι έχει γεμίσει η Ελλάδα απατεώνες. Νοσοκομεία, Υπηρεσίες, Ψευτο-εταιρείες και άλλα με την γραφειοκρατία τους δεν είναι ΚΑΝ εξυπηρετικοί και φιλικοί. Έτσι κι εδώ τα έχει δει αυτά που είπε ο kabez. Κατά την γνώμη μου οι άλλες χώρες είναι φθηνές γιατί ΕΧΟΥΝ ασχοληθεί με παιχνίδια ΠΟΛΥ πιο πριν από εμάς !

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 22, 2009 3:06 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
DjDragon έγραψε:

@Hazuki

Θα μου έκανες τρελή χάρη να μου πεις στο PM όλων των κονσολάδικων τα sites έτσι για να ψαχτώ για τίποτα J-games για PS2... Ευχαριστώ.


Man ti les, a] den xero ola ta konsoladika b] den xero kan poia ehoun site c] anaferomouna se magazia pou tha vreis se geitonies klp opote de nomizo na ehoun kan site. An thes jp ps2 games, mono apo exoteriko allios tha se gdaroun.

Telos gia online agores de hreiazete pistotiki, mia hreostiki vgazeis, megali diafora, i an den thes oute auto western union i allios mou fainete oti pleon to paypal dehete kai trapezikous logariasmous apo Ellada, koinos psahtite Exclamation

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης