Το ξέρατε ότι kuni σημαίνει χώρα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Ελλάδα
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2009 7:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Mporeite na sizitate genika pragmata gia tin ellada kai isws poio sxetika me tin istoria.

Loipon auto pou thelw na tonisw san prwto post mou se auto to thread einai ta arxaia tis elladas.
Egw san ellinas genithika athina emena Loutsa/Artemida meta apo ta spata diladi ligo poio meta to eletherios venizelos gia osous de kseroun kai twra pia eimai agglia.

Ematha kati pou me stenaxwrise poli.Ksanaftiaxnoun ton dromo spata loutsa akoma ok ola kala ws edw
alla auto pou kanoune einai anikousto anakalifthike olokliri poli kai auto pou kanoun einai na rixnoun pali xwma apo panw kai siga siga asfalto gia na ftiaxtei o dromos poio grigora.

San xwra pisteuw to mono pou mas exei minei einai o politismos mas den einai dinaton na mi kanoume ta panta gia na ton proothoume sto katw katw ti kerdos mporei na exoume... Mono tourismo exoume pia se auti ti xwra anti na vgaloume kerdos apo auto diladi to xantakonoume?Kai estw tous politkous de tous niazei theloun na klevoun mono auto pou de mporw na katalavw einai an paei mprosta ena kratos de tha exoun na klevoun perisotera??? Ma oute kai auto tous niazei...Diladi auto pou thelw na pw einai afou tha klepeis pou tha klepseis ti dinami tin exeis na kaneis kai kati wste na poune oti ekanes kati kalo thes na se thimounte oloi mono gia tis paranomies sou...


Edit by Ami: Είναι κρίμα να μιλάμε για την Ελλάδα και ο τίτλος τουλάχιστον να μην είναι στα ελληνικά (*όπως προβλέπουν και οι κανόνες του AP άλλωστε)...

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2009 10:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
δεν θα απαντήσω για τους δρόμους για το πως τους φτιάχνουν γιατί ξέρουμε τι μας τάζουν και τι παίρνουμε(@@)Πρώτα πρέπει να αλλάξουμε εμείς, αυτό το λέω για ένα περιστατικό που μου έτυχε σήμερα σχολάω από την δουλεία και παίρνω το λεωφορείο και ως συνήθως εγώ προσωπικά δεν χτυπάω εισιτήριο καλώς η κακώς και μπαίνει ελεγκτής του λέω ότι δεν έχω με κοιτάει και με προσπερνάει το ίδιο έκανε και στην διπλανή μου ρωσιδα. περίμενα να κάνει στάση το λεωφορείο για να την κάνω ελαφρώς ή να δω αν θα με γράψει το μόνο άτομο που κατέβασε ήταν έναν πακιστανο...(είναι άσχημο αυτό που συμβαίνει γιατί τον έχω νιώσει και εγώ τον ρατσισμό)


Η ιστορία είναι ιστορία δεν αλλάζει τίποτα, περήφανοι και μη-περήφανοι αυτή είναι και παραμένει ως έχει.Το θέμα δεν είναι να συζητάμε για το παρελθόν ή μάλλον να ζούμε για το παρελθόν που αυτο μας κοπανε μια ζωη......τωρα?
(βγήκα εκτός θέματος)

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2009 11:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Re Kane Niaou έγραψε:
δεν θα απαντήσω για τους δρόμους για το πως τους φτιάχνουν γιατί ξέρουμε τι μας τάζουν και τι παίρνουμε(@@)Πρώτα πρέπει να αλλάξουμε εμείς, αυτό το λέω για ένα περιστατικό που μου έτυχε σήμερα σχολάω από την δουλεία και παίρνω το λεωφορείο και ως συνήθως εγώ προσωπικά δεν χτυπάω εισιτήριο καλώς η κακώς και μπαίνει ελεγκτής του λέω ότι δεν έχω με κοιτάει και με προσπερνάει το ίδιο έκανε και στην διπλανή μου ρωσιδα. περίμενα να κάνει στάση το λεωφορείο για να την κάνω ελαφρώς ή να δω αν θα με γράψει το μόνο άτομο που κατέβασε ήταν έναν πακιστανο...(είναι άσχημο αυτό που συμβαίνει γιατί τον έχω νιώσει και εγώ τον ρατσισμό)


Σε αυτό καλά έκανε ο ελεγκτής και τον κατέβασε από κει. Μετά θα είχατε και προβλήματα. Μάλλον υπάρχει περίπτωση να βρωμούσε σαν έναν μήνα να κάνει μπάνιο... Τι να περιμένεις...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
jagi
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 19, 2009 11:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 118
TannoBuchino έγραψε:
Re Kane Niaou έγραψε:
το μόνο άτομο που κατέβασε ήταν έναν πακιστανο...(είναι άσχημο αυτό που συμβαίνει γιατί τον έχω νιώσει και εγώ τον ρατσισμό)


Σε αυτό καλά έκανε ο ελεγκτής και τον κατέβασε από κει. Μετά θα είχατε και προβλήματα. Μάλλον υπάρχει περίπτωση να βρωμούσε σαν έναν μήνα να κάνει μπάνιο... Τι να περιμένεις...


Καλα ρε συ τι μυαλα ειναι αυτα που κουβαλας σε λιγο θα μας πεις ότι έπρεπε να τον πλυνουν και με σαπουνι απο τους εβραιους απο το αουσβιτς...

Θα θέλες δηλαδη να πας εσυ στην Ιαπωνια που τόσο τρελά γουσταρεις και να σε εχουν στο παραβαν στην γωνία και να σε δουλεύουν??
Αυτός εφυγε από τον πολεμο και ήρθε εδω και ζει μες την φτωχια και εσυ έχεις να κάνεις τετοιό σχολιο?

Απο κατι σαν εσενα ειναι που καταλήξαμε από τον ξενιο Δια και το σεβασμο στον αλλον στον ξενοφοβικο/ρατσιστη νεο-ελληνα

_________________
極真会館
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 12:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Καλα, ειναι αναγκη να πετας ρατσιστικα σχολια ετσι χωρις λογο? Μερικες φορες καλο ειναι πριν πουμε κατι να το σκεφτουμε πρωτα το τι εχει να προσφερει στην συζητηση, και οχι το αντιθετο..

.
Τελος παντων, θα συμφωνησω με τον mr Re Kane Niaou , απο εμας πρεπει να ξεκινησει ολη η αλλαγη πρωτα. Οπως ειχε και πει και ενας καποτε , "ολοι θελουν να αλλαξουν τον κόσμο αλλά κανένας τον εαυτό του".


Ας πω και εγω μια συντομη ιστορια..
Σιγουρα θα εχετε ακουσει για φοιτητες που γκρινιαζουν για "δωρεαν δημοσια παιδεια" ,και οτι το κρατος δεν μας δινει τιποτα, μας κοβει τα συγγραματα , πληρωνουμε απο την τσεπη μας , κτλ κτλ. Αυτα οσο ακουγονται ειναι οντως λογος για να θυμωσει καποιος. Αλλα αυτος ο καποιος για να θυμωσει θα πρεπει να ζει απομωνομενος στον μικροκοσμο του και να ακουει μονο αυτες τις γκρινιαρικες φωνες σαν πηγη ενημερωσης.
Εξηγουμαι:
Σημερα ηταν να παρουμε συγγραματα(βιβλια δηλαδη) στην σχολή. Σε ενα μονο απο τα μαθηματα ,υπηρχαν 2 τομοι..τσαμπα...
εμαθα οτι ο καθε τομος κοστιζει απο 50 ευρω.. και σκεφτηκα ποσο αχαριστοι ειμαστε τελικα..
Αναλογιστητε απλα τωρα ποσοι τετοιοι τομοι υπαρχουν για καθε φοιτητη, λαβετε υποψη σας και ποσοι φοιτητες ειναι , λαβετε υποψη σας και αλλα πολλα τετοια χοντρα βιβλια (ειδικα απο θετικες σχολες με κατι βιβλια τσιμεντολιθους) και θα δειτε οτι τελικα...το κρατος δεν μας εχει εγκαταλειψει τοσο πολυ οσο μας αρεσει να γκρινιαζουμε.
Επισης ψαξτε και για αλλες χωρες στον κοσμο που το κρατος να τους εχει 100% τσαμπα το πανεπιστημιο (το οποιο εχει τρελα εξοδα) καθως και τσαμπα επισης οι βιβλιοθηκες, η λεσχη(ή με ενα μικροσκοπικο αντιτοιμο σε καποια ιδρυματα), τσαμπα τα βιβλια...
και παρολα αυτα ...εμεις εκει...η γκρινια μας.... φταιει το κρατος, φταιει ο υπουργος, φταιει η κυβερνηση.. αλλα απαπαπα προς Θεου, δεν φταιμε εμεις.!!!

οι κινεζοι λενε πως αμα δεν εισαι ευγνωμων με αυτα που εχεις, να εισαι ευγνωμων με αυτα που δεν εχεις...

προφανως δεν το γραψανε για την Ελλαδα αυτο..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kabez στις Παρ Νοέ 20, 2009 1:00 am, 2 φορές συνολικά

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 12:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
jagi έγραψε:
TannoBuchino έγραψε:
Re Kane Niaou έγραψε:
το μόνο άτομο που κατέβασε ήταν έναν πακιστανο...(είναι άσχημο αυτό που συμβαίνει γιατί τον έχω νιώσει και εγώ τον ρατσισμό)


Σε αυτό καλά έκανε ο ελεγκτής και τον κατέβασε από κει. Μετά θα είχατε και προβλήματα. Μάλλον υπάρχει περίπτωση να βρωμούσε σαν έναν μήνα να κάνει μπάνιο... Τι να περιμένεις...


Καλα ρε συ τι μυαλα ειναι αυτα που κουβαλας σε λιγο θα μας πεις ότι έπρεπε να τον πλυνουν και με σαπουνι απο τους εβραιους απο το αουσβιτς...

Θα θέλες δηλαδη να πας εσυ στην Ιαπωνια που τόσο τρελά γουσταρεις και να σε εχουν στο παραβαν στην γωνία και να σε δουλεύουν??
Αυτός εφυγε από τον πολεμο και ήρθε εδω και ζει μες την φτωχια και εσυ έχεις να κάνεις τετοιό σχολιο?

Απο κατι σαν εσενα ειναι που καταλήξαμε από τον ξενιο Δια και το σεβασμο στον αλλον στον ξενοφοβικο/ρατσιστη νεο-ελληνα


"Οι Έλληνες δεν είναι ρατσιστές.
Οι Έλληνες είναι νεκροί..."


Σύνθημα που είδα μια μέρα γραμμένο με σπραίη σε έναν τοίχο, που είχε τη δική του ιστορία. Συνοψίζει, μπορώ να πω, μεγάλο μέρος της άποψής μου για το Ελλαδιστάν μας.

@TannoBuchino:
Στο μαγαζί που δουλεύω στο Περιστέρι, δεν είναι λίγες οι φορές που πρέπει να κρατήσω την ανάσα μου για να εξυπηρετήσω "ανθρώπους" που βρωμάνε από χιλιόμετρα.
Το 95% των ανθρώπων αυτών τυχαίνει να είναι Έλληνες.
...Ή μήπως δεν τυχαίνει;

Κάποτε, ένας διάσημος ξένος καλλιτέχνης που μου διαφεύγει το όνομά του είχε έρθει στην Ελλάδα για διακοπές. Όταν γύρισε στην πατρίδα του τον ρώτησαν για την Ελλάδα. Η απάντησή του; "Ωραίοι άνθρωποι οι Έλληνες... Αλλά μυρίζουν οι μασχάλες τους."

Για αυτό πριν αρχίσουμε να κρίνουμε τους αλλοδαπούς ας αρχίσουμε πρώτα κρίνοντας τα δικά μας τα χάλια...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 1:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Το ολο θεμα του ρατσισμου στην χωρα μας ειναι μια πικρη ιστορια. Εχετε γνωρισει φοιτητρια απο το παιδαγωγικο η οποία να είναι ρατσίστρια και να υποστηρίζει με επιχειρήματα(!) η αθεοφοβη για ποιους λογους τα "αλβανακια" στην α' δημοτικού πχ θα πρεπει να ειναι πιο μακρυα και λιγότερης σημασίας απο τα ελληνοπουλα στην ταξη?

Φανταστειτε ποσοι τετοι κυκλοφορουν γυρω μας και σπερνουν τους σπορους του κακου... ή αλλιως τους σπορους της ανθρωπινης ανοησίας..
Και δεν αναφερομαι στο θεμα του ρατσισμου μονο , αλλα σε αυτο το συστημα παιδειας που επενδυει με ασχημο τροπο το μελλον των επομενων γενιων.

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 1:26 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Gia to sxolio tou Tanno de tha milisw kan :/

Anyway at Kabez :

Ok eimai se panepistimio kai tha sou pw akrivws ti pezei xwris na megalopiw ta pragmata.

Oloi oi kathigites protinoun vivlia ta opoia den ta exw anagki kathws iparxei to internet omws lene kai to eksis mporeite ite na ta agorasete ite na ta promithefthite apo ti vivliothiki.

Exoume vivliothiki pou exei antitipo apo kathe vivlio pou protinoun toulaxiston 4-5 vivlia.

Epipleon exoume dikaiwma na paroume kathe programma tis microsoft xwris na plirosoume ektos apo ta office pou anti na ta plirwseis stin kanoniki tous timi ta perneis me 30 lires.

Kati allo pou me apogoiteuei stin ellada einai ta atoma me idikes anagkes de mporoun na zisoun enw stin agglia mporoun ti ennow? akouste :

1).Ola ta fanaria exoun siskeui pou otan exei prasino gia pezous xtipaei rithmika enas ixos + oti mporeis na patiseis koumpi gia na stamatisoun ta fanaria (KAI DOULEUEI).

2).Oloi dromoi exoun to idiko dromaki gia tous tiflous.

3).Sto panepistimio mou spoudazoun apira atoma ta opoia exoun idikes anagkes.

4).Iparxoun pantou idikes mpares gia atoma pou de mporoun na perpatisoun.

5).Sta asda pou einai megali allisida supermarket kai to poio fthino malista iparxoun idika atoma pou perimenoun kosmo pou exei kinisiaka provlimata kai tous voithoun na tous valoun se idiko amaksaki pou exei gkazi kai freno me kalathaki mprosta gia na mporoun na kouniounte mesa sto supermarket.
An pali exeis anapiriko karotsaki iparxei idiko karotsi pou sindeeete sto diko sou kai mporeis na vazeis ta pswnia sou ekei.

Iparxoun sigkekrimenes theseis sta parking gia ta atoma me idikes anagkes trwws klisi kai otan lew trwws to ennow an den exeis idikes anagkis pou simainei oti de mporeis na parkareis alliws ekei.

Episis gia to thema douleias mporeis na pigeneis sti douleia sou opws skata thes me tzives me skoularikia prasina mple malia oti thes den iparxoun diakriseis an mporeis na doulepseis proslamvanese.

Ektos isws apo kapia magazia pou prepei na exeis kapia idiki endimasia px ti marka tou magaziou pou douleueis.

Auta apo mena gia twra.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 1:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Κάτι που συνηθίζω να λέω στους φίλους μου όταν μιλάμε για πολιτική, είναι το καλό και το κακό της Δημοκρατίας.
Το καλό, λοιπόν, με τη Δημοκρατία είναι πως οι πολλοί και άμυαλοι διοικούνται από αυτόν που τους αξίζει.
Το κακό είναι πως και οι λίγοι με μυαλό που υπάρχουν διοικούνται από τον ίδιο.
Ζούμε σε μια Δημοκρατία, όπου ο λαός ψηφίζει τον ηγέτη του κράτους.
Πολλοί κατηγορούν τους πολιτικούς για τα δεινά αυτού του τόπου, αγνοώντας εντελώς πως αυτοί οι πολιτικοί ψηφίστηκαν από την πλειοψηφία του κόσμου.
Για εμένα οι πολιτικοί είναι μια χαρά.
Με τον κόσμο κάτι δεν πάει καλά...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 3:07 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
TannoBuchino έγραψε:
Re Kane Niaou έγραψε:
δεν θα απαντήσω για τους δρόμους για το πως τους φτιάχνουν γιατί ξέρουμε τι μας τάζουν και τι παίρνουμε(@@)Πρώτα πρέπει να αλλάξουμε εμείς, αυτό το λέω για ένα περιστατικό που μου έτυχε σήμερα σχολάω από την δουλεία και παίρνω το λεωφορείο και ως συνήθως εγώ προσωπικά δεν χτυπάω εισιτήριο καλώς η κακώς και μπαίνει ελεγκτής του λέω ότι δεν έχω με κοιτάει και με προσπερνάει το ίδιο έκανε και στην διπλανή μου ρωσιδα. περίμενα να κάνει στάση το λεωφορείο για να την κάνω ελαφρώς ή να δω αν θα με γράψει το μόνο άτομο που κατέβασε ήταν έναν πακιστανο...(είναι άσχημο αυτό που συμβαίνει γιατί τον έχω νιώσει και εγώ τον ρατσισμό)


Σε αυτό καλά έκανε ο ελεγκτής και τον κατέβασε από κει. Μετά θα είχατε και προβλήματα. Μάλλον υπάρχει περίπτωση να βρωμούσε σαν έναν μήνα να κάνει μπάνιο... Τι να περιμένεις...



Kain έγραψε:

Κάποτε, ένας διάσημος ξένος καλλιτέχνης που μου διαφεύγει το όνομά του είχε έρθει στην Ελλάδα για διακοπές. Όταν γύρισε στην πατρίδα του τον ρώτησαν για την Ελλάδα. Η απάντησή του; "Ωραίοι άνθρωποι οι Έλληνες... Αλλά μυρίζουν οι μασχάλες τους."

Εγώ, πάλι, είχα ακούσει από έναν ολλανδό τουρίστα στην Ελλάδα με τ' οποίο είχαμε πιάσει κουβέντα με κάτι άλλα παιδιά από τον στρατό να παραπονιέται για τις ελληνίδες και τα μουστάκια τους. Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kazama Ken-Shin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 5:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 553 Τόπος: London
Παράθεση:
Σε αυτό καλά έκανε ο ελεγκτής και τον κατέβασε από κει. Μετά θα είχατε και προβλήματα. Μάλλον υπάρχει περίπτωση να βρωμούσε σαν έναν μήνα να κάνει μπάνιο... Τι να περιμένεις...


Καλά ρε αστέρι μου... ρε κομήτη...Ρε Μετεωρίτη... Ειδικά εσύ που τόσο καιρό εδώ μέσα μας γκρινιάζεις κάθε λίγο και λιγάκι για το πόσο καποιοι δεν σε καταλαβαίνουν και το πώς σε κρίνουν για πράγματα που κάνεις και λές κλπ. δεν θα έπρεπε ούτε κατα διάνοια να αρθώσεις την παραπάνω πρόταση...

... Σκέψου πολύ καλά τι είπες, γιατί ξεπερνάει σε καφρίλα ατάκες του παρελθόντος περί κουνουπιών και καρχαριών (ναι είμαι ελέφαντας, δεν ξεχνάω Razz)

_________________
I vow to Sword and Soul... this life of battles will be followed through!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 9:33 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
Re kabez sorry kiolas kai me olo to sibathio alla a mas trelaneis proiniatika Razz [terlenomaiiiiiii]

Ntaxei katalavaino ti thes na peis oti gia ola ta rihnoume sto kratos kai den kanoume tin autokritiki mas alla mi ferneis paradeigma sigrammata klp Ola auta ta vivliarakia plironontai apo ti eforia kai gia ena kalo pou ginete me auta ta lefta iparhoun hilia strava. Apo ti stigmi pou kapoios plironei eforia gia mena ehei to dikaioma na zitisei na moirizei to gazon sto sidagma vanilia kai na einai stromeni exo apo tin eisodo tou metro mia mpordorodokokkini mpouhara Razz, an ola auta vevaia ofeloun to koinoniko sinolo Razz Tipota den einai tsampa kai i paramikri kataspatalisi dimosiou hrimatos einai kathara koroidia pros autous pou plironoun. Vevaia mi xehname oti ta 300 palikaria apo to pouthenanistan eklegonte apo kapoious, ekei prepei na estiasoume. Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kabez
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 10:40 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Σωστό και αυτό.
Όντως αυτό με τα συγγράματα είναι το λιγότερο..
Απλά το ανέφερα γιατί μου έκανε εντύπωση όταν το έμαθα, ειδικά αν αναλογιστούμε ότι έχουμε δωρεάν το πανεπίστημιο, και δεν υπάρχουν πολλά δωρεάν κρατικά πανεπιστήμια σε όλες τις χώρες του κόσμου.

Παράθεση:
Apo ti stigmi pou kapoios plironei eforia gia mena ehei to dikaioma na zitisei na moirizei to gazon sto sidagma vanilia kai na einai stromeni exo apo tin eisodo tou metro mia mpordorodokokkini mpouhara


R Very Happy F L

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kazama Ken-Shin
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 2:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 553 Τόπος: London
Με αυτά που ακούγονται για την ΕΡΤ, ποια είναι η γνώμη σας? Το ξέρω ότι μεγάλο μέρος της ιστορίας είναι κουτσομπολιά για να έχουν θέμα οι μεσημεριανές "εκπομπές" και τα δελτία του STAR αλλά όπου υπάρχει καπνός...

... ρωτάω ώς συνέχεια της συζήτησης περί πληρωμής των φόρων μιας και στο κάτω κάτω τα λεφτά τα οποία υποτίθεται ότι υπερξοδεύουν στην ΕΡΤ δεν είναι λεφτα κάποιου ιδιώτη αλλά των φορολογούμενων και όπως ειπώθηκε προηγουμένως (Razz) έχουμε το δικαίωμα να απαιτούμε (...ντάξει όχι να μοιρίζει η ΕΡΤ βανίλια) αλλά να βλέπουμε αυτά που επιθυμούμε...

_________________
I vow to Sword and Soul... this life of battles will be followed through!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Hazuki
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 20, 2009 3:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator:: ::Moderator::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 04 Δημοσιεύσεις: 3211 Τόπος: Αθήνα
E mallon alitheia, apo ti stigmi pou kovonte ekpompes san to reportaz horis sinora alla paramenoun ekpompes tou stil seminas digenis, pou trapezononte kai peinoune se ena ateleioto giftopanairi :# Se mia fasi eihe treis tetoies ekpompes, eleor dld. Btw ginete na mi plironeis ert apo oti eiha diavasei alla einai kapos mpleximo me tosi grafeiokratia.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 4
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης