Το ξέρατε ότι kisoku σημαίνει νόμος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Γενικές Συζητήσεις    Ο Διάδοχος του Uri Geller
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 1:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Sto sygekrimeno show pantws den kanei kati tetoio...

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 2:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
δεν νομίζω ότι χρειάζεται να το "τραβάμε"το τόσο πολύ το θέμα
απλά είναι καθαρά ένα show οπού οι showman θέλουν να εντυπωσιάσουν και να κάνουν ότι είναι δυνατόν(για τα λεφτά) βρήκαν και μια ηλίθια χωρά οπού μεγαλοποιούν τα πάντα και δίνουν άξια σε μια φακή που ανθίζει...όπως είπα και πριν,απλά άλλαξε το κανάλι ή κλείσε πια την γαμ##ενη τηλεόραση!!

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 2:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Παράθεση:
βρήκαν και μια ηλίθια χωρά οπού μεγαλοποιούν τα πάντα και δίνουν άξια σε μια φακή που ανθίζει...

To idio akrivws den ginetai kai se afto to topic?

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 3:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
cherry_blossom έγραψε:

---> Πάντως αν είναι σε θέματα ψευδαισθήσεων προτιμώ και εγώ τον C. Angel (που είναι και Έλληνας) Cool

Αχχχχ Ναιιι αυτος ειναι απαιχτος Illusionist Very Happy


http://www.youtube.com/watch?v=yf4EaDtbBEk

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 4:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Όντως ο C.Angel τα σπάει. Όσο για το αν το θέμα μεγαλοποιείται και το ότι η εκπομπή αυτή είναι κάτι το ασήμαντο...

Κάποτε έβγαινα με μια κοπέλα η οποία ήταν new age παγανίστρια. Ο "ηγέτης" της δεν ήταν ο Uri Geller, ήταν όμως κάποιος ανάλογος Έλληνας ο οποίος έκανε τα ίδια κόλπα με αυτόν (κουτάλια, υπνωτισμούς και δεν συμμαζεύεται). Και είχε μια μάνα που είχε γεμίσει το σπίτι της με αστρολογικά, κρυστάλλους και άλλες ιστορίες με νεράιδες και μονόκερους... σοβαρά τώρα.

Να μην τα πολυλογούμε τα πράγματα δεν πήγαν καλά μεταξύ μας διότι το άτομο αυτό είχε ΠΛΗΡΗ έλεγχο της ζωής της και της οικογένειάς της. Της έλεγε τι να φάει, τι να φορέσει, τί να διαβάσει, ακόμα και ποιον να π****ει (εννοείται ότι δεν ήμουν εγώ). Και η ίδια αισθάνονταν αρκετά άσχημα μαζί μου διότι ήμουν ένα άτομο το οποίο δεν έπρεπε να βλέπει.

Παιδιά, εάν το Show ήταν ένα απλό reality, δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Το ζήτημα όμως είναι ότι ξέρω ότι πολλοί, ιδιαίτερα εδώ, τους παίρνουν πολύ στα σοβαρά. Ξέρω άτομα εκτός απο την κοπέλα που περίγραψα που έχουν κυριολεκτικά τρελαθεί με αυτά τα πράγματα. Ίσως τους ξέρετε και εσείς. Είναι αυτοί που αγοράζουν βιβλία του Λιακόπουλου την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας τους, είναι αυτοί που διαβάζουν το "Άστρα και Όραμα" στην καφετέρια, είναι αυτοί που κάνουν τους απατεώνες πλούσιους και τους εαυτούς τους φτωχότερους. Και δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλοί.

Όσο για το εάν το κάνω ζήτημα θρησκείας, συγνώμη εάν φαίνεται έτσι, αλλά όπως είπα, το να γονατίζεις και να προσκυνάς το μυστήριο χωρίς να ερευνάς τι κρύβεται από πίσω είναι προδοσία της ανθρώπινής μας φύσης. Και, ναι, αρκετοί που κυρήσσουν τον πόλεμο στην επιστήμη έχουν την αντιμετώπιση, όχι απαραίτητα την ιδεολογία, που περίγραψα.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
kabez
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 5:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 12 Νοέ 04 Δημοσιεύσεις: 3238 Τόπος: borderguard
Εδω Ελλάδα δεν είχαμε και έναν "παπά"-ηγέτη κάτι που λεγόταν "Παναγιώτης" (μονο το ονομα ξερω) και ειχε φτιαξει κοινόβιο ολόκληρο από τις δωρεές των πιστών ΤΟΥ?
Δε θυμάμαι βασικά επειδή ήμουν αρκετά μικρός, αλλά κάτι τέτοιο έχω ακούσει.
Είχα ακούσει πάντως ότι έλεγε σε 19χρονες πιστές του να κοιμηθούν μαζί του για μια ιεροτελεστία ή κάτι τέτοιο, και αυτές... έλεγαν ναι..

.
Άμα ο άλλος είναι αφελής και δεν έχει παιδεία και ώριμη κριτική ικανότητα ώστε να αναρωτηθεί που και που και ένα "ΠΩΣ και ΓΙΑΤΙ συμβαίνει αυτό" παρά να μένει μόνο στο "Ουαο!Μαγεία!Θαύμα!" , τότε όλο και κάποιος έξυπνος (και κακός ανθρωπος) θα πατήσει πάνω του.
Αναφέρθηκε ο liakο, σκεφτήτε απλά ότι για να κάνει αυτός ο άνθρωπος εκπομπες με βιβλία που λένε για τα διαστημόπλοια των αρχαιων Ελλήνων πριν 3 δισσεκατομυρια χρόνια, κάποιοι... συνεχίζουν να αγοράζουν από αυτόν, και αυτός συνεχίζει να πουλάει μέσα από εκπομπές τόσα χρόνια πλέον.
.
Κατ'εμέ τέτοιοι τύποι πέρα από επικίνδυνοι είναι κακοί προτίστως μιας και εκμεταλεύονται την περιέργεια/πόνο/αφέλεια του άλλου.Οι καφετζούδες και οι χαρτορίχτες δεν εξαιρούνται, ειδικά όταν...σου λένε την μοίρα σου και σου ρίχνουν τα χαρτιά....από το τηλέφωνο.... (mediatel 1 ευρώ/20 δευτερόλεπτα).

.

Παρόλα αυτά υπάρχουν όντως έξυπνοι showman του χώρου του μυστηρίου, όπως ο υπερτατος Darren Brown , ο οποίος μπορεί να συμπεριφέρεται σαν μάγος, αλλά ποτέ του δεν έχει πει ότι είναι μάγος ή ξωτικό ή κάτι τέτοιο. NLP(σε σουπερ επίπεδο) κάνει ο ανθρωπος όπως έχει δηλώσει..και 1002 άλλα κόλπα Cool

_________________
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster.
And when you stare into the abyss the abyss stares back at you"

Friedrich Nietzsche

http://www.animeplanet.gr/425_blue_submarine_no6.html

.



-
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 6:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Egnia sas kai ton Chris Angel ton ethavan stou Triantafyllopoulou extes.

Giafto sas lew, toxoume mesa mas na megalopoioume ta pragmata, h na paraponiomaste gia to otidhpote...

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Hellbroth
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 7:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 21 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 2433 Τόπος: Uk Wolverhampton Τώρα Βλέπω: Γραμμές κώδικα όλη την ώρα.
Ground_zero έγραψε:
Egnia sas kai ton Chris Angel ton ethavan stou Triantafyllopoulou extes.

Giafto sas lew, toxoume mesa mas na megalopoioume ta pragmata, h na paraponiomaste gia to otidhpote...


Egkiri pigi o triantafilopoulos gz de kitaei na thapsei ta ksandala tou tha milisei kai gia allous.
Apo oso kserw pantwso Chris angel den propiithike pote oti exei therapeutikes ikanotites.

Gia na mi peis kai tipota prosopika de tous paw toso kai tous dio protimw tous palious kathws kserw ti pezei me ti skini efoson asxoloumoun pio palia kai episis enas ksaderfos mou einai akoma sto xwro tis
taxidaktilourgias kai twn Zoglerikwn.

Kai na sas pw kai ena aplo pragma ola einai i trik i kapia siskeui tipota allo osoi idane to video me to pws ligizoume ena koutali me katalavainoun.

To wraio me ta taxidaktilourgika kai to mono pou maresei se auta einai na kathome na skeftw pws ti kai pou giati opws kai o programatismos se vazei na liseis provlimata.

_________________


Oh god...He divided by 0! We're all dead! Noooo! Federal agents, capture him!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 7:51 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Egw to vlepw ws show diaskedashs, den mporw na to dw aliws, eideika otan to kolpo einai eksypno kai entypwsiako akoma kalytera, den me niazei na mathw pws ginetai.

Mia morfh diaskedashs einai eksalou... IMO

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Darcia
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 9:14 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 05 Δημοσιεύσεις: 782 Τόπος: Θεσσαλονίκη, μεγάλη φραπεδομάνα Τώρα Βλέπω: την τύφλα μου
Εδω ολοκληρος Χαρδαβελας μας δουλευει....

Σε μια εκπομπη θεμα ηταν η τηλεκινηση. Ειχε μια ξανθια με δεμενα ματια να προσπαθει με συγκεντρωση να μετακινησει ενα αμαξακι. Μονο που ηταν τηλεκατευθυνομενο και ειχαν λυγισει την κεραια για να φαινεται ως διακοσμητικος εξοπλισμος. Τα συμπερασματα δικα σας....

Μαλιστα ειχε καλεσει και τον '' αρχι-τηλεκινητιστη'' ο οποιος σηκωσε το αμαξακι, το εβαλε στο κουτελο του και οι ροδες αρχισαν να κινουνται.....για να δειξει ταχα μου ποσο δυνατη ειναι η ικανοτητα τηλεκινησης που εχει στο κεφαλι του.....



Τετοιοι σταθμοι επρεπε να εχουν κλεισει ή να λειτουργουν ως σταθμοι χαρτομαντειας και ροζ τηλεφωνων. Πιο αξιοπρεπεις ειναι αυτοι τουλαχισον.....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ryouzaki
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 9:31 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 02 Οκτ 09 Δημοσιεύσεις: 67 Τόπος: Αθήνα Τώρα Βλέπω: Τα Πάντα Όλα!!!
Σίγουρα ειναι show,γιατί όχι να μην τα παρακολουθούμε?Είναι διασκέδαση,ψυχαγωγία,μας ευχαριστεί και φεύγουμε λίγο από την πραγματικότητα ξεκουράζοντας μας...Σίγουρα επίσης πήρε μεγάλη διάσταση το θέμα και ο καθένας υποστηρίζει την άποψή του.Επιπρόσθετα έχω μάθει ότι ο άνθρωπος έχει την ανάγκη να πιστεύει σε κάτι ανώτερο,εξωπραγματικό και απ' ότι φαίνεται 95% ισχύει.Τώρα δεν γνωρίζω πολλά,αλλά προσπαθώ να συλλέγω πληροφορίες και τελικώς να βγάζω δικά μου συμπεράσματα,πιστεύω κτλ.Αλλά αυτός ή οποισδήποτε άλλος κάνει τη δουλειά του κοροιδεύοντας τον κόσμο όπως κάνουν και πολλοί άλλοι χωρίς να είναι ταχ/γοί.Κάποιοι τσιμπάνε,άλλοι πάλι όχι...Γι' αυτό ως νέα γενιά (που μας φωνάζουν οι μεγαλύτεροι κιόλας) πρέπει να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερο,ο καθένας με τη δική του προσπάθεια...Προσωπικά δεν έχω χρόνο να παρακολουθώ μια και είμαι όλη μέρα στη σχολή και με τους φίλους μου (το προτιμώ,ε φυσικα να βλέπω και anime Razz ),αλλά αν τύχει χαζεύω...Ίσως ξέφυγα λίγο,αλλά σεβαστές όλες οι απόψεις,γι' αυτο και άλλωστε είμαστε διαφορετικοί και είναι ωραίο αυτό,πιστεύω...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 9:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Re Kane Niaou
Δημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 03, 2009 11:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 06 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 561 Τόπος: Αθηνα
.αφού το τραβάμε που το τραβάμε... Rolling Eyes Rolling Eyes



http://www.youtube.com/watch?v=9QbIMI0orj4

_________________
Spoiler:

Spoiler:
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 04, 2009 2:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Δεν ξερω ουτε για Uri Geller ουτε για οποιονδηποτε αλλο,παντως κανεις τους δεν μπορει να κανει οτι κανει αυτος Razz Razz Razz

http://www.youtube.com/watch?v=DmCkaH04RZo

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 04, 2009 7:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Ground_zero έγραψε:


Μου ρίχνεις την Νίνα, σου ανεβάζω ρίχνοντας τον Χάρυ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Harry_Houdini

Ο Χουντίνι, ο μεγαλύτερος ταχυδακτυλουργός όλων των εποχών, πέρασε τα τελευταία χρόνια της ζωής του καταρρίπτοντας τους απατεώνες μέντιουμ που ισχυρίζονταν ότι επικοινωνούσαν με νεκρούς και όλα τα συναφή. Μεταμφιέζονταν, πήγαινε σε λεγόμενους πνευματιστές και, μεσω της γνώσης που ο ίδιος είχε για την ψευδαίσθηση, τους έπιανε στα πράσα και τους ξεμπρόστιαζε. Αυτό του κόστισε την φιλία του με τον Arthur Conan Doyle (τον Δημιουργό του Σέρλοκ Χολμς) ο οποίος, κατα ειρωνικό τρόπο, στα τελευταία του τα είχε ρίξει στον πνευματισμό.

Υπάρχει μια σημαντική διαφορά ανάμεσα σε αυτά που έκανε ο Χουντίνι και ο C.Angel και σε αυτά που κάνει ο Geller και το συνάφι του. Αν και ο Χουντίνι έκανε εντυπωσιακά πράγματα, ποτέ δεν ισχυρίστηκε ότι ήταν κάτι το παραπάνω από ένας καλός σόουμαν, και ότι αυτά που έκανε ήταν κάτι παραπάνω από ψευδαίσθηση. Ο Geller και η παρέα του ισχυρίζονται ότι έχουν υπερφυσικές δυνάμεις ότι μπορούν να διαβάσουν το μυαλό σου, ότι προβλέπουν το μέλλον και ότι μπορούν να επικοινωνήσουν με τον άλλο κόσμο. Με τον Χουντίνι και τον C.Angel γνωρίζεις ότι υπαρχει κάποιο κόλπο, το οποίο απλά γίνεται πολύ καλά. Ο Geller και οι όμοιοί του προσπαθούν να σε πείσουν ότι αυτό που κάνουν είναι πραγματικό για να σου πάρουν τα λεφτά σου. Και αυτό είναι καταδικαστέο.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 3 από 4
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης