Το ξέρατε ότι ku / kyuu σημαίνει εννέα;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Love Hina
Droggar
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 2:13 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 10 Δημοσιεύσεις: 6
Γεια σας παιδιά

Μάλλον δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος γι' αυτό το post αλλά άμα δεν προσπαθήσεις δεν μαθαίνεις.

Ψάνχω να αγοράσω ολόκληρη την σειρά του Love Hina στα αγγλικά (tokyopop) - 14 τόμοι

H σειρά είναι out of print και αρκετά δύσκολο να βρεθεί... έχω ψάξει σε διάφορα site αλλά όλα εχουν σκόρπιους τόμους, είναι ξεχασμένα, δεν τα εμπιστεύομαι κλπ κλπ

θέλω να ρωτήσω εαν υπάρχει κάποιος εδώ που να πουλάει την σειρά

όπως είπα και πιο πάνω δεν είδα καποιο thread για marketplace... παρακαλώ εαν υπάρχει και δεν το είδα να γίνει move το post εκεί

οποιος ενδιαφέρετε ας επικοινωνώσει μαζί μου εδώ

ευχαριστώ πολύ
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 2:30 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Που μένεις? Ξέρω ένα μαγαζί στην Αθήνα που πρέπει να τα έχει.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Droggar
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 2:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 10 Δημοσιεύσεις: 6
σωστή παρατήρηση... μένω Αθήνα αλλά άμα υπάρχει καποιο παιδι / μαγαζί σε άλλη πόλη προφανώς και κάτι μπορούμε να κανονίσουμε

πες μου πιο μαγαζί είναι και έφυγα ΤΩΡΑ !!! Razz
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 3:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Βιβλιοπωλείο SOLARIS

http://www.solaris.gr/catalog/athens.htm

Ορίστε~ Υπάρχει άλλο ένα στην Πανόρμου (Otaku No Sekai), ένα στο Πασαλιμάνι (Jemma) και το Public έχει και αυτό μερικά manga =3 Καλά ψώνια Very Happy

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Droggar
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 3:07 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 10 Δημοσιεύσεις: 6
το otaku no sekai δυστυχως έχει κλείσει

θα τσεκάρω jemma και solaris αλλα tbh δεν έχω πολλές ελπίδες να τα έχουν όλα καθώς είναι out of print χρόνια

thanks παντως Smile
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 3:41 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Εκλεισε?? Πότε? Μεταφέρθηκε από ομόνοια στην Πανόρμου, έκλεισε μετά? Πάντως το Love Hina βγαίνει τώρα στα Ελληνικά...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Droggar
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 3:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 10 Δημοσιεύσεις: 6
εκλεισε αυγουστο - σεπτέμβριο δεν θυμαμε ακριβώς

ναι το ξέρω πως βγαίνει στα ελληνικά (είναι στον τομο 8.... θα τελειώσει ποτε?) αλλα εγώ ψάχνω το "original" αμερικάνικο
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 3:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Πωωω ρε φίλε... Τον καημένο τον Ηλία...

Πάντως αν θες την γνώμη μου, έχει πολύ καλή μετάφραση κ στα Ελληνικά, πολύ γέλιο αυτος που το μεταφράζει, καμία σχέση με το Ναρουτο...

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Droggar
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 3:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 10 Δημοσιεύσεις: 6
ναι δυστυχώς Sad

το έχω δει το ελληνικό δεν μπορώ να πω πως είναι κακό αλλά 1) δεν έχει τελειώσει και δεν ξέρουμε αν θα τελειώσει ποτε... (και 2 τόμοι να μην βγουν καταστράφηκα) και 2) θέλω το αμερικάνικο για λόγους συλλογής
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ελληνικο εχει φτασει στο τομο 8. Δεν νομιζω να μην το τελιοσουν...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 7:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kαλώς ήρθες στο forum Droggar. Smile To παρακάτω thread-υπόμνημα που 'χω ανοίξει ελπίζω να σε βοηθήσει Wink :

http://animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?p=139599#139599

Tελικά η Tokyopop φαίνεται ότι έχει ένα θέμα με τις παλιές σειρές. Twisted Evil Προσωπικά, πριν κάποια χρόνια ήθελα να πάρω ολόκληρη την manga σειρά του Card Captor Sakura που είχε εκδοθεί από Tokyopop και για να τα μαζέψω όλα έπρεπε να παραγγείλω από τρια διαφορετικά μαγαζιά (δύο ξένα online μαγαζιά κι ένα ελληνικό κατάστημα). Aν δεν βρεις την τύχη σου στα online μαγαζιά (όπως το JustManga.com όπου τσέκαρα και δεν είχε σχεδόν κανένα) δοκίμασε να τα παραγγείλεις από κάποιο ελληνικό μαγάζι (εκτός κι αν τους έχει περισσέψει στα ράφια τους πράγμα πολύ πιθανό) όπως το Solaris και το Tilt. Θα σου 'ρθουν πιο ακρίβως απ' ότι αν τα παράγγελνες από το εξωτερικό αλλά τουλάχιστον θα τα 'χεις στα χέρια σου. Συμβουλή μου: MHN παραγγείλεις από Public! Tρεις μήνες περίμενα για να μου φέρεις το CCS μέχρι που τους ακύρωσα την παραγγελία κι αφού τα βρήκα αλλού μετά από λίγο καιρό με ειδοποίησαν ότι τα 'φεραν και με ρώτησα αν ενδιαφερόμουν ακόμα. Καλά κρασιά! Evil or Very Mad

Kαλή τυχη! Wink

AngelinaGalaxy2 έγραψε:
Πάντως αν θες την γνώμη μου, έχει πολύ καλή μετάφραση κ στα Ελληνικά, πολύ γέλιο αυτος που το μεταφράζει, καμία σχέση με το Ναρουτο...

Ισχύει. Όπως είχα αναφέρει και σε άλλο thread η ελληνική μετάφραση είναι πιο πιστή στην αυθεντικό, ιαπωνική έκδοση απ' ότι η αμερικάνικη.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Arekkusu
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 10:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD.SeRiouSLy :: :: PoSSeSeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 07 Ιαν 09 Δημοσιεύσεις: 323 Τόπος: Shangri-La Τώρα Βλέπω: Naruto Shippuuden
AngelinaGalaxy2 έγραψε:
Πωωω ρε φίλε... Τον καημένο τον Ηλία...

Πάντως αν θες την γνώμη μου, έχει πολύ καλή μετάφραση κ στα Ελληνικά, πολύ γέλιο αυτος που το μεταφράζει, καμία σχέση με το Ναρουτο...


Αν αναφέρεσαι στην ελληνική μετάφραση γίνεται από το ίδιο άτομο Razz

http://www.anubis.gr/books.asp?BID=1004

http://www.anubis.gr/books.asp?BID=974

_________________
Isn’t it weird how the death of one person washes out the color of an entire village?

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
noname
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 04, 2010 11:59 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
XD XD XD XD XD

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 2829 Τόπος: Αθήνα - θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: OMG!!! πώς βρέθηκε αυτό εκει ?
Droggar έγραψε:
ναι δυστυχώς Sad

το έχω δει το ελληνικό δεν μπορώ να πω πως είναι κακό αλλά 1) δεν έχει τελειώσει και δεν ξέρουμε αν θα τελειώσει ποτε... (και 2 τόμοι να μην βγουν καταστράφηκα) και 2) θέλω το αμερικάνικο για λόγους συλλογής


1. το original run του manga ήταν 1998- 2001 δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύετε πως θα πρέπει η ελληνική έκδοση να πηγαίνει γρηγορότερα ... και ήμαστε ήδη στο 8ο vol

2. ??? έχω το 1ο vol της αγγλικής έκδοσης μπορώ να πω πώς ή ελληνική έκδοση ήταν καλύτερης ποιότητας και φθηνότερη (τουλάχιστον στις τιμές που βρήκα ) ... τα εξώφυλλα της ελληνικής έκδοσης είναι τα ίδια με της Ιαπωνικής σε αντίθεση με την έκδοση της Tokyopop (η οποία δεν έχει ανανεώσει / ούτε θα ανανεώσει το συμβόλαιο της με την Kodansha για την σειρά οπότε δεν υπάρχουν νέα print απο το 2009 - εξ ου και η δυσκολία να βρεις vol ) ... μιλώντας για συλλογή ... εάν ολοκληρωθεί η σειρά στα ελληνικά θα είναι η πρώτη (εάν δεν κάνω λάθος ) 100% manga σειρά που εκδίδεται ολοκληρωμένα στα ελληνικά στην χώρα ...

_________________
Not everything that can be counted counts, and not everything that counts can be counted.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
AngelinaGalaxy2
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 05, 2010 2:48 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 05 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 85 Τόπος: Nikaia Τώρα Βλέπω: Chi's sweet home (balibedismos), Vampire Knight Guilty
Arekkusu έγραψε:
AngelinaGalaxy2 έγραψε:
Πωωω ρε φίλε... Τον καημένο τον Ηλία...

Πάντως αν θες την γνώμη μου, έχει πολύ καλή μετάφραση κ στα Ελληνικά, πολύ γέλιο αυτος που το μεταφράζει, καμία σχέση με το Ναρουτο...


Αν αναφέρεσαι στην ελληνική μετάφραση γίνεται από το ίδιο άτομο Razz

http://www.anubis.gr/books.asp?BID=1004

http://www.anubis.gr/books.asp?BID=974


Ναι αλλά στο Love Hina βάζει περισότερη φαντασία και καλύτερες ατάκες XD meanin-> Belive it=/ Να πούμε!

Τι να πω.

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Droggar
Δημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 05, 2010 10:01 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 10 Δημοσιεύσεις: 6
ναι την έχω δει την ελληνική έκδοση και είναι καλή αλλά για κάποιο λόγο δεν μου κολάει να το διαβάσω στα ελληνικά

δεν ξέρω... συνήθεια
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης