Το ξέρατε ότι boku σημαίνει Εγώ / υπηρέτης (άντρας);


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    TES V: Skyrim trailer-song
Raiden
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 29, 2011 1:21 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Αύγ 11 Δημοσιεύσεις: 167 Τόπος: Shadow Moses, Alaska Τώρα Βλέπω: Shakugan no Shana, Ergo Proxy, Ghost in the shell, Claymore, Death Note, Tengen toppa gurren lagann,
Είναι η πρώτη μου φορά που θα γράψω και να μοιραστώ έτσι την δική μου άποψη-σκέψη με εσάς γιατί προσωπικά εγώ δεν έχω καμιά τρελή εμπειρία όσον αφορά τα RPG παιχνίδια. Το πρώτο παιχνίδι που έπαιξα όταν αγόρασα τον νέο μου υπολογιστή ήταν το TES IV: Oblivion αλλά δεν το προχώρησα πάρα πολύ διότι είχα στο μυαλό μου την εικόνα του DIABLO (λάθος μου βέβαια) που αν μη τι άλλο ήταν το πρώτο rpg παιχνίδι που είχα παίξει ποτέ, και ύστερα το Sacred 2: Fallen Angel όπου το τελευταίο αντέγραψε το πρώτο στο gameplay. Πάντως αυτό που έχω προσέξει σε αρκετά site είναι ότι το παρόν παιχνίδι έχει αποσπάσει πολλές καλές κριτικές (με λίγα λόγια το έχουν θεοποιήσει λιγάκι) παίρνοντας έτσι και τα εύσημα, σύμφωνα με το Gamespot όπου έχει βγει το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς και η Bethesda τρέχει και δεν φτάνει λόγω του ότι έχει προκαλέσει μεγάλο πανικό αφού μέσα σε 48 ώρες απ'την κυκλοφορία του πούλησε 3,5 εκατομμύρια αντίτυπα. Αλλά χωρίς να υπάρχει κάποια αντικειμενικότητα τουλάχιστον για μένα με τα υπόλοιπα παιχνίδια της σειράς Εlder Scrolls. Προσωπικά για εμένα αξίζει αυτό το παιχνίδι γιατί σου παρέχει έναν κόσμο που μπορείς να τον εξευρευνήσεις για ώρες ατελείωτες(άλλωστε για αυτό είναι τα rpg) σε μια πανέμορφη επαρχία και επίσης να χτίσεις-ντύσεις τον χαρακτήρα σου απ'το μηδέν κανοντάς τον έτσι πιο δυνατό αποκτώντας την ανάλογη εμπειρία αυτό είναι που πιστεύω εγώ, αλλά στην ουσία χάνεις την όλη ιστορία του παιχνιδιού από τα πάμπολλα quest τα οποία κάνεις.


Η ιστορία του TES V: Skyrim έχει ως εξής:


Διακόσια χρόνια έχουν περάσει από τα γεγονότα του Elder Scrolls IV: Oblivion, και τώρα βρισκόμαστε στην Τέταρτη Εποχή (4E 201). Ο Υψηλός Βασιλιάς του Skyrim δολοφονείται, και η επικείμενη απειλή του Εμφυλίου Πολέμου καραδοκεί στην Γη του Skyrim. Η μια πλευρά θέλει να παραδώσει τα όπλα από αυτή την παρακμάζουσα αυτοκρατορία, ενώ η άλλη επιθυμεί να παραμείνει μέρος της πιστεύωντας έτσι πως αξίζει ακόμα να μάχεται για αυτή. Επιδεινόντας έτσι την κατάσταση αυτό το σχίσμα είναι το τελευταίο γεγονός σε μια προφητεία που είχε προβλεφθεί απ'τις Αρχαίες Γραφές που θα οδηγήσει έτσι στην επιστροφή των δράκων υπό τον Αλντουιν τον Σκανδιναβό Θεό της καταστροφής.



http://www.youtube.com/watch?v=Enyyf2VaTtY



http://www.youtube.com/watch?v=PjqsYzBrP-M

_________________


http://i1283.photobucket.com/albums/a549/Nassos_Raiden/hindsight2_4891818_GIFSoupcom_zpsdc2346ce.gif
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 29, 2011 8:04 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ποτε δεν μ'αρεσαν τα παιχνιδια της Bethesda.
Δινουν μεγαλη εμφαση στο να εχουν τεριαστιο κοσμο και πολους διαλογους, και ξεχνανε την διασκεδαση.

Το Oblivion για παραδιγμα κατα την γνωμη μου ηταν μαπα παιχνιδι, καθως παρα τα φωβερα (για την εποχη) γραφικα, εσθανομουν σαν να δουλεβα και οχι σαν να επαιζα. Ο τρωπος που ολοι χαρακτερες εμιαζαν με γερους και ειχαν τις ιδιες 5-6 φωνες, το τρελο loading που ειχε καθε φωρα που εμπενες σε καπιο σπιτακι, το ομιομορφο τοποιο και το σκατα gameplay, εριχναν ολο το παιχνιδι στην uncanny valley εδιοχναν καθε αποπιρα που εκανε για να με βαλει στο χαρακτιρα. Πιο πολυ καφερα να μπω στον χαρακτιρα μου στο demon's Souls, στο the Witcher, και στο Chronicles od Riddick, παρα σε οπιοδιποτε απο τα παιχνιδια της Bethesda.
Οι τονοι απο content και διαλογους δεν κανουν παντα ενα παιχνιδι διασκεδαστικο...

Μεχρι στιγμης δεν εχω παιξει το Skyrim (η PS3 εκδοση ειναι unplayable οποτε θα περιμενω να παρω κενουριο Rig), μα εχω ακουσει οτι επιτελους η Bethesda διορθοσε πολα πρωβλιματα των παλιων παιχνιδιων. (λογικο αλοστε, αφου κανουν το ιδιο παιχνιδι ξανα και ξανα)
Μεχρι στιγμης παντως εχει ποροτικο soundtrack. Ο Jeremi Soule τα σπαει, και ανιπομονω να δω τι αλλο εχει γραψει για το Guild wars 2 που κανει επισεις την μουσικη.


BTW!
Το Game trailers εδοσε το best RPG of the year στο Dark Souls αντι για το Skyrim.
Ειδα αυτο το Video 100 φωρες! Laughing

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GodsGarden
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 12:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 27 Νοέ 11 Δημοσιεύσεις: 60
Kai egw ta idia me ton Kite elega mexri pou efaga ena velos sto gonato. Laughing


Έχει επεξεργασθεί από τον/την GodsGarden στις Παρ Δεκ 30, 2011 10:12 pm, 1 φορά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 6:25 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
jesus mono egw paizw wizard dragonborn ? Razz
ena 8a pw poor dragons otan patan to edafos den petane 3ana Razz

_________________


http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4dcba93d42aff295124084
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 9:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
GodsGarden έγραψε:
Kai egw ta idia me ton Kain elega mexri pou efaga ena velos sto gonato. Laughing

http://www.youtube.com/watch?v=mSDfxde8fSg

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GodsGarden
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 10:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: oBSeRVeR :: :: oBSeRVeR ::

Συμμετέχει από: 27 Νοέ 11 Δημοσιεύσεις: 60
To perimena kite Wink hhahahaha
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasuke-kun
Δημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 30, 2011 11:27 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 03 Απρ 08 Δημοσιεύσεις: 1509 Τόπος: A8hna - 8es/nikh Τώρα Βλέπω: hunter x hunter\Haikyuu\fairy tail\magi\Naruto\Kuroko no Basuke\one piece\\etc
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Raiden
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 31, 2011 11:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Αύγ 11 Δημοσιεύσεις: 167 Τόπος: Shadow Moses, Alaska Τώρα Βλέπω: Shakugan no Shana, Ergo Proxy, Ghost in the shell, Claymore, Death Note, Tengen toppa gurren lagann,
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Raiden
Δημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 15, 2012 5:58 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 10 Αύγ 11 Δημοσιεύσεις: 167 Τόπος: Shadow Moses, Alaska Τώρα Βλέπω: Shakugan no Shana, Ergo Proxy, Ghost in the shell, Claymore, Death Note, Tengen toppa gurren lagann,
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
K1ra20
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2012 11:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 02 Νοέ 09 Δημοσιεύσεις: 594 Τόπος: hueco mundo Τώρα Βλέπω: naruto-bleach-one piece-HxH(2011)-beelzebub-bakuman,k diafores movies
to agorasa prin liges meres sto ps3 k xwris na eimai twn rpg(mono to...l2 epaiza prin kati xronia),exei arxisei na me e8izei agria Smile elpizw mono na thn skapoularw oso ginete apo ta texnika ''8ematakia'' p exw akousei oti parousiazei...an k idei xlomo to kovw Confused

_________________


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης