Το ξέρατε ότι tankoubon σημαίνει γραφικές νουβέλες;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Disgaea 4 Finaly with HD sprites!
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 29, 2010 9:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Το Disgaea ειναι ενα απ'τα καλιτερα (αν οχι το καλιτερο) tactic RPG's που βγικαν ποτε, μα ανεκαθεν επασχε στα γραφικα. Οι fans δεν εδιναν μεγαλη σημασια σε αυτο το ελατομα, μεχρι που ιδαν το Disgaea 3 Absence of Justice στο PS3, να εχει τα ιδια sprites με αυτα του PSP.

Το Disgaea 4 ανακινοθικε, και τα πρωτα trailers και screenshots ιδαν το φως του Ηλιου.

http://www.youtube.com/watch?v=Z-l4lu08Dw8


Spoiler:


Comparison D3 vs D4

Prinneis are back!
Spoiler:

Νεοι μεθοδοι εκπεδευσης?
Spoiler:

Online player Invades as Pirates!
Spoiler:


Για οσου δεν ξερετε τι ειναι Disgaea, και το ξερετε μονο απ'το τρισαθλιο anime που βγικε, διτε ενα παλιο μου topic.
http://www.animeplanet.gr/forum/viewtopic.php?t=6608&highlight=disgaea

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 29, 2010 11:12 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Ξανά εν δράση τα αστεία πιγκουινάκια. Laughing Dooooooooooooooooood~~~~~~~~~!!!!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Monkey D Luffy
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 30, 2010 1:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
VIP .::. Podcaster
Mugiwara Kaizoku

Συμμετέχει από: 27 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 1745 Τόπος: Πισω στην Ελλαδα....I wanna go to Tokyo agaiiiiiin!!! Τώρα Βλέπω: το site του topatzi!
Το χα δει μαζι με το Trailer και το περιμενω απεγνωσμενα,προβλεπονται epic proportions!!!!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 30, 2010 12:16 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ας μην ξεχναμε και το Prinny 2: Dawn of Operation Panties, Dood! για το PSP. Εχω παραγκιλει το πρωτο απ'το internet, μα πρωβλεπω να αργει να ερθει...


http://www.youtube.com/watch?v=dV2CAcgvLY0

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Scatman
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 30, 2010 12:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oBSeSSeD :: :: ANiME.oBSeSSeD ::

Συμμετέχει από: 15 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 436 Τόπος: Scatman's World Τώρα Βλέπω: OVAs
έχω κάνει ανάρτηση απ'τον Σεπτέβριο. Πιο συγκεκριμένα γράφω :


Παράθεση:
Μία απ?τις πιο σπουδαίες ανακοινώσεις του TGS αφορούσε την κυκλοφορία του νέου Disgaea απ?την Nippon Ichi. O 4ος τίτλος της σειράς 8α διατηρήσει την gameplay φιλοσοφία των προγόνων του κι επιπλέον, θα φέρει ορισμένα νέα χαρακτηριστικά που δεν έχουμε ξαναδεί (στη σειρά). Πιο αξιοσημείωτη είναι η επιλογή για HD sprites χαρακτήρων ή sprites με anime look! To παιχνίδι θα εξελίσσεται φυσικά στον Netherworld και μέχρι τώρα έχει κοινοποιηθεί η παρουσία 4 χαρακτήρων, οι οποίοι θα είναι : Valvatorez (βαμπίρ), Penlif (λυκάνθρωπος), Fuka Kazamatsuri (?) και φυσικά ο Prinny! H Ιαπωνική έκδοση θα κυκλοφορήσει τον Φεβρουάριο σε 2 εκδόσεις (απλή & special). H πρώτη (απλή) θα στοιχίζει 6.800 Yens ενώ η δεύτερη 9.500 Yens!!! Η τιμή δικαιολογείται απ?την παρουσία ενός Fan book, του original soundtrack καθώς επίσης κι από μία μινιατούρα ενός εκ των ηρώων. Όσον αφορά την Αμερικανική κυκλοφορία, εάν λάβουμε υπόψιν τα πρόσφατα οικονομικά αποτελέσματα της Nippon Ichi, λογικά θα κυκλοφορήσει λίγο αργότερα απ?την αντίστοιχη Ιαπωνική.

http://jrpgnews.wordpress.com/2010/09/23/disgaea-4-ps3/

_________________
|My Youtube | RPG News
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης