Το ξέρατε ότι usotsuki σημαίνει ψεύτης;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 4 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Hellsing Ultimate
powerboy
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 6:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 01 Μάρ 04 Δημοσιεύσεις: 1351 Τόπος: Ρόδος Τώρα Βλέπω: Hayate No Gotoku, Ichigo Mashimaro, Seto No Hanayome
Έχοντας δεί και το τρίτο OVA μπορώ να πώ μετά βεβαιότητας ότι αυτό είναι το καλύτερο Hellsing μέχρι στιγμής. Ο Alucard και ο Anderson είναι και οι δύο πιο θεότρελοι από ποτέ, η Hellsing έχει πραγματικά κότσια και δεν τρώει μπούρδες ούτε από τον ίδιο τον Alucard, ενώ η Serras...

Η Serras αξίζει ιδιαίτερη μνεία γιατί ενώ στο TV Series μου ήταν παντελώς αδιάφορη, στο OVA είναι με διαφορά ο αγαπημένος μου χαρακτήρας παρέχοντας πολύ καλό Comic Relief και Fan Service (Θέλω Beach Episode ΤΩΡΑ! ). Η σκηνή με το Harkonnen με βρήκε να κυλιέμαι στο πάτωμα από τα γέλια. Και από ότι έχω διαβάσει στο manga θα την δουμε αρκετά ακόμα.

Όσο για το ότι ο Alucard σκοτώνει απλούς ανθρώπους... Παιδιά ο τυπάς είναι ο πιο δυνατός και διεστραμμένος βρυκόλακας. Λογικό είναι. Πάντως η σκηνή όπου λέει στην Hellsing ακριβώς τι προκειται να κάνει και ζητάει άδεια είναι κορυφαία και λέει πολλά για την σχέση του με το αφεντικό του.

_________________

Θέλετε να δείτε την κορούλα μου;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Phantom Duck
Δημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 11, 2007 9:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 16 Μάρ 06 Δημοσιεύσεις: 1106 Τόπος: Λιμνούπολη Τώρα Βλέπω: , τώρα δεν βλέπω
Σύμφωνα με τα anime sites, στις 5 του επόμενου μήνα θα κυκλοφορήσει στην Ιαπωνία το 4ο DVD. Άντε να δούμε. Προς το παρόν το ένα επεισόδιο μου φαίνεται καλύτερο από το άλλο. Είμαι περίεργος να δω σε τι επίπεδο μπορεί να φτάσει πλέον αυτή η σειρά.

_________________

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Blademaster_X
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 12, 2007 11:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
Official AP GFX Artist
::Moderator::<br>Official AP GFX Artist

Συμμετέχει από: 30 Απρ 04 Δημοσιεύσεις: 1933 Τόπος: Athens - city of no refund
Ειδα κι εγω το 3ο και εχω να πω 2 πραματα

1) Alucard rawks even more!!!

2) Το εξακριβωσα....Η Seras δεν ειναι παρθενα!!! THOSE BOOBS WERE NOT MADE FOR VIRGINS!!! Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ShinnAsuka
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 12, 2007 2:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 28 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 492 Τόπος: Brighton Uk Τώρα Βλέπω: To spam sta threads.
Blademaster_X έγραψε:
2) Το εξακριβωσα....Η Seras δεν ειναι παρθενα!!! THOSE BOOBS WERE NOT MADE FOR VIRGINS!!! Razz


Such a shame omws pou den ine loly...hahaha ehm...vasika to 3o ova to xanaeida simera gia apeiriosti fora...I skini opou o Alucard arxizei na plakwnetai me ton dandy man kai i skini me ta flag poles ine makran apo tis pio wres skines...opws kai to asanser tou tromou
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 13, 2007 11:45 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Εγώ περιμένω τα OVA από έναν φίλο μου! Τα έχει καταβάσει και πρέπει να περιμένω για να τα πάρωωω!!!!
Τα θέλω, τα θέλω , τα θέλω!

Υ.Σ. Ώστε η Σέρας δεν είναι παρθένα ε!? Χμμ, καλό tip Razz

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 19, 2007 10:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΘΕΝΑ ΤΗΝ (ΔΑΓΚΟΣΕ) Ο MASToras. ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΛΥΤΟ. Η ΚΥΡΑ HELLSING ΕΔΙΞΕ ΤΙ ΜΑΣΟΡΙΣΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΞΙΑ ΤΟΥ ALCARDO. O ALUCARD ΜΕ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ? OPEN...SESAMI. KAI OTAN EKANE TOYΣ S.W.A.T ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΠΡΟΣΚΗΝΙΣΑ.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Puppetmaster
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 21, 2007 3:55 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 02 Αύγ 07 Δημοσιεύσεις: 612 Τόπος: Thesaloniki Τώρα Βλέπω: Τα ραδύκια ανάποδα!!!
GT4md έγραψε:
ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΘΕΝΑ ΤΗΝ (ΔΑΓΚΟΣΕ) Ο MASToras. ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΛΥΤΟ. Η ΚΥΡΑ HELLSING ΕΔΙΞΕ ΤΙ ΜΑΣΟΡΙΣΑ ΕΙΝΑΙ, ΑΞΙΑ ΤΟΥ ALCARDO. O ALUCARD ΜΕ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ? OPEN...SESAMI. KAI OTAN EKANE TOYΣ S.W.A.T ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΠΡΟΣΚΗΝΙΣΑ.


Μήπως τελικά αυτό το anime μας κανει βίαιους? Laughing

_________________
Fear nothing but fear.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 21, 2007 9:34 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Δυστυχώς την πρώτη season δεν την έχω δει αν και τα έχω τα dvd χρόνια τώρα(μόνο εγώ τα κάνω αυτα Very Happy ) αλλά άρχισα να βλέπω τα Ultimate από τη πρώτη κιόλας μέρα της κυκλοφορίας τους. Για να είμαι ειλικρινής, βασιζόμενος σε αυτά που άκουγα από άλλους αλλά και σε reviews της πρώτης season, από τη μία μου άρεσε που ένα πανίσχυρο βαμπίρ ενεργούσε υπό της οδηγίες μιας θνητής αλλά από την άλλη ξενέρωνα κιόλας.... Μέχρι που είδα το 3ο OVA του Ultimate και συγκεκριμένα τη σκηνή όπου ναι μεν ο Allucard ζητάει άδεια από την Integra να σκοτώσει τους αστυνομικούς αλλά δεν παραλείπει να την βάλει και στην θέση της με αυτά που της λέει...

Ο Allucard είναι ένας από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες για πολλούς λόγους αλλά ένας από τους βασικότερους είναι η απίστευτη απάντηση που δίνει σε όποιον τον αποκαλεί αθάνατο ή αιώνιο.....

"Τίποτα δεν είναι αιώνιο σε αυτόν τον κόσμο..." Ανατρίχιασα lol
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 3:30 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ρε παιδια. Θελω να μαθω τι ναρκοτικα παιρνει ο δημιουργος του Hellsing... Η OVες γηνοντε ολλο και πιο παρανοϊκες, με αποκοριφοση την 4η που βγικε πρωσφατα. Δεν δινει καμια αξεια στην ανθρωπινη ζωη, και δεν υπαρχει ουτε ενας χαρακτιρας που να εχει ενα ηχνος καλοσινης.
Η Seras φενετε λιγο καλη στην αρχη, μα
Spoiler:
παρακατο στo manga στρονει κι αυτη.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 07, 2008 11:59 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Βγηκε το 4?

Thenx Χαρταετέ Very Happy

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 1:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Λυπον, το OVA 4 ηταν στο ιδιο επιπεδο δρασης με το OVA 3 αλλα ειχε αδηκεολογητο Splater. Ο 10 λεπτος μονολογος του Αρχηγου των Ναζι ηταν κατα κυριο λογο ηληθιος. Επισεις ειχε πολυπλοκους διαλογους που σε εκαναν απλα να κοιτας το Animation. Ρε παιδια την κακια βαμπιρήνα την λυπιθηκα Crying or Very sad

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 4:53 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
GT4md έγραψε:
Λυπον, το OVA 4 ηταν στο ιδιο επιπεδο δρασης με το OVA 3 αλλα ειχε αδηκεολογητο Splater. Ο 10 λεπτος μονολογος του Αρχηγου των Ναζι ηταν κατα κυριο λογο ηληθιος. Επισεις ειχε πολυπλοκους διαλογους που σε εκαναν απλα να κοιτας το Animation. Ρε παιδια την κακια βαμπιρήνα την λυπιθηκα Crying or Very sad
Ετσι ακριβος ηταν και στο Manga σε αυτο το κοματι. Το αντεγραψαν καρμπον αν δεν το βελτιοσαν κιολας...
Μην στεναχοριεσε ομως! Τωρα στην συνεχεια, θα γηνει τετιο μακελιο, που θα παρακαλας να εχει κανα δυο σκινες ηρεμες. Δεν ξερω αν πρωσεξες την τελευτεα σκινη της OVας, μα τωρα ξεκιναει κανονικοτατος πολεμος. Εξου και ο μεγαλος μονολογος μονολογος του Major. Very Happy

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jojimbo_project'03
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 7:01 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 10 Δεκ 06 Δημοσιεύσεις: 767 Τόπος: thessaloniki Τώρα Βλέπω: berserk
Βασικα το προβλημα με τον λογο που εβγαλε ο ...(πως τον ειπαμε?) ηταν οτι παραηταν μεγαλος.
Εμενα κατι αλλο που δεν μου αρεσε ηταν οτι η seras συνεχιζει να ειναι χαζοχαρουμενη.

_________________
The blossom of the blossoms is the chery blossom.
Samurai is the man among men.


Spoiler:

http://www.youtube.com/watch?v=mHLob2mFE1E
Fear of the apex predator
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Μάρ 10, 2008 9:40 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Στην τηλεοπτικη σειρα μπορει να εκαναν εκαναν την Seras πιο σοβαρη, μα στην original ιστορια του Manga δεν ειχε ποτε σοβαρο ρολο...
Σε μερικους μπορει να μην αρεσε αυτη η OVA καθως ειναι ενα σημειο που του manga που δεν ειχε τοση δραση. Εγω ομως που εχω διαβασει το manga ξερω οτι το εχουν δουλεψει τελεια, και καθως δεν ειχε τοση δραση αυτο το κοματι, συμπικνοσαν και σχεδων καλιψαν τα Vol 4-5 στην ιδια OVA. Δεν μπορουν τα παντα να'ναι τελια σε ενα manga.

Τωρα ο διαλογος του Major πρην τον πολεμο, στο manga πιανει ενα ολοκλιρο chapter με καρε σαν το παρακατο. Ποσο περιμενατε δλδ να επιανε στην OVA...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 12:09 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Kite έγραψε:
Στην τηλεοπτικη σειρα μπορει να εκαναν εκαναν την Seras πιο σοβαρη, μα στην original ιστορια του Manga δεν ειχε ποτε σοβαρο ρολο...

Πραγματικα. Σαν χαρακτηρα την προτημουσα απο την σειρα (κοντη με μεγαλα στηθια), οπος και πολλα αλλα που εδειχνε και δεν το ολοκληροσαν. Ειχε μια αγωνια το σεναριο με τα βαμπιρο Chip.

Kite έγραψε:
Τωρα ο διαλογος του Major πρην τον πολεμο, στο manga πιανει ενα ολοκλιρο chapter με καρε σαν το παρακατο. Ποσο περιμενατε δλδ να επιανε στην OVA...

Μιλαει πολυ. Πρεπει να πεθανει.

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 4 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης