Το ξέρατε ότι gakkou σημαίνει σχολείο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 5 από 10
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    ANiME Συζητήσεις    Hellsing Ultimate
SSJGojeta
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 3:11 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DeViL :: :: ANiME.DeViL ::

Συμμετέχει από: 03 Ιούλ 03 Δημοσιεύσεις: 1461 Τόπος: Forgotten Realms
Καλά, περιμένετε το επόμενο OVA και θα χορτάσετε... Αν υπολογίζω σωστά θα μας δείξει 2 απίστευτα σκηνικά του manga... Απλά απολαύστε.....

_________________

Αν δεν ξέρεις, πες δεν ξέρω και ρώτα, δεν είναι ντροπή. Καλύτερα να ρωτάς παρά να βγάζεις λάθος συμπεράσματα..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 11:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Οντως

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Zaraki Kenpachi
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 11, 2008 1:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 03 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 1137 Τόπος: Αθήνα/Soul Society Τώρα Βλέπω: Kaiji, Soul Eater, Neon Genesis Evangelion
Prin ligo ta katevasa, kai aposa vlepo tora stin arxi, kalo fainetai!! Very Happy

_________________
Όλοι βλέπουν Code Geass...

Soul Eater seems preety popular...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Teachan
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 15, 2008 8:11 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 09 Μάϊ 06 Δημοσιεύσεις: 120 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: Την οθόνη... και πάντα αυτή θα βλέπω, αλλιώς πώς να απαντάω; Οπότε, μη ρωτάτε!
Mόλις βγήκε το OVA 4. Μαμάει κανονικά!

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:47 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Για οσους δεν το ξερουν, Subaριστικε επιτελους το 5ο OVA! Θελω να δω τι θα πουν οι fan της παλιας σειρας τωρα... Laughing

Το μεγαλο μακελιο ξεκινισε.
Spoiler:
Δυστιχως τελιονει πρην ξεκινισει η μαχη της Victoria. Αντι γι'αυτο εδοσε μεγαλη σημασια στην τρελα που επικρατει με φοβερη σκινοθεσια, και ειχε την μαχη της Integral μαζι με τους Judas Priest.


Τα μελει των Judas Priest που δεν ξερετε, εμφανιζονταν στο manga σε μικρο-αυτοτελεις ιστοριες ως Special Chapter. Οπως θα δειτε και στην OVA μαμανε!

Ειστε ελευθεροι να αφισετε τα σχωλια σας... Very Happy

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GT4md
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 21, 2008 2:35 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Ιούλ 07 Δημοσιεύσεις: 2525 Τώρα Βλέπω: OnePiece, Urusei Yatsura, Bleach, Dream Eater Merry
Thanx Kite! Very Happy Very Happy Επιτελους μυρισε Χριστουγεννα Laughing

_________________

I'm Everything and Nothing. The Reality Refuse my Existence. I am a DRAGON
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 11:39 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
exei kaneis idea gia pote etoimazetai to epomeno meros tis seiras? 3ero oti to OVA 5 pianei peripou mexri to vol.5 kai kati tou manga, alla mipos 3erei kaneis posa akoma OVA tha akolouthisoun kai se poso xroniko diastima?
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 11:48 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Υπολογισε οτι τα βγαζουν καθε 6 μηνες, οποτε μην βιαζεσε. Το Manga παει περιπου 10 volumes και μιας και παει στο περιπου 1 ova = 1 vol μπορεις να περιμενεις αλλες 5 OVες στα επομενα 2,5 χρωνια.

Τωρα υπαν οτι θα συμπεριλαβουν στις OVες το "Hellsing the dawn" που ειναι ενα ξεχοριστο ανεξαρτιτο vol στο manga που διαδραματιζετε καμποσα χρωνια πρην την αυθεντικη ιστορια.
Αν ημαστε τυχεροι, θα το στριμοξουν μεσα στις ovες που θα βγαλουν χωρις να κυκλοφορισουν επιπλεων ova γι αυτο...

Καλη υπομονη... Laughing

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 1:38 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Kite έγραψε:
Υπολογισε οτι τα βγαζουν καθε 6 μηνες, οποτε μην βιαζεσε. Το Manga παει περιπου 10 volumes και μιας και παει στο περιπου 1 ova = 1 vol μπορεις να περιμενεις αλλες 5 OVες στα επομενα 2,5 χρωνια.

Τωρα υπαν οτι θα συμπεριλαβουν στις OVες το "Hellsing the dawn" που ειναι ενα ξεχοριστο ανεξαρτιτο vol στο manga που διαδραματιζετε καμποσα χρωνια πρην την αυθεντικη ιστορια.
Αν ημαστε τυχεροι, θα το στριμοξουν μεσα στις ovες που θα βγαλουν χωρις να κυκλοφορισουν επιπλεων ova γι αυτο...

Καλη υπομονη... Laughing


Malista..apla ipethesa oti afou exoun perasei peripou 6 mines apo to OVA5 isos imastan konta sto na kikloforisei to 6 kai mias kai to manga exei oloklirothei edo kai kamposo kairo ilpiza na epispeusoun ligo tin kikloforia twn ipoloipon.Oso gia to Dawn elpizo na mi to vgaloun katholou tbh,
Spoiler:
o Alucard mikro koritsaki tha nai kapws skliro gia mas tous Fan Razz.
Anyway, thx gia tin apantisi.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 28, 2009 2:02 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Σιγκεκριμενα το ova5 χριαστικε 9 μηνες για να βγει. Η συμβουλη μου ειναι να κουμποσεις το φερμαρ σου και να σταματισεις να το περιμενεις. Οταν δεν το περιμενεις τοτε ερχετε.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2009 1:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
Kite έγραψε:
Σιγκεκριμενα το ova5 χριαστικε 9 μηνες για να βγει. Η συμβουλη μου ειναι να κουμποσεις το φερμαρ σου και να σταματισεις να το περιμενεις. Οταν δεν το περιμενεις τοτε ερχετε.



24/07/2009 ...YEAH!!!!!!!!!

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
zitanier
Δημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 31, 2009 11:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: r00k ::

Συμμετέχει από: 31 Μάϊ 09 Δημοσιεύσεις: 8
To 6 θα βγει το καλοκαιρι.Υπαρχουν και τρειλερς.
Υ.Γ.Ο Captain ειναι γαματος. Cool

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DoT-ToD
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 4:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 10 Ιούν 09 Δημοσιεύσεις: 26 Τόπος: ΑΘΗΝΑ Τώρα Βλέπω: Blood+
Προκειται για μια πολυ καλη σειρα , η οποια ειναι must Cool το μονο ενοχλητικο ειναι ο μικρος αριθμος επισοδειων και το εκνευριστικο english dub version , που φαινεται να προτειμαται(ενας θεος ξερει γιατι Twisted Evil )[/list]
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
vazelos3
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 5:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.DRuNK :: :: ANiME.DRuNK ::

Συμμετέχει από: 07 Δεκ 07 Δημοσιεύσεις: 467 Τόπος: Athens/Patra Τώρα Βλέπω: One piece, Fairy tail, Beelzebub, ao no excorsist k.a...
DoT-ToD έγραψε:
Προκειται για μια πολυ καλη σειρα , η οποια ειναι must Cool το μονο ενοχλητικο ειναι ο μικρος αριθμος επισοδειων και το εκνευριστικο english dub version , που φαινεται να προτειμαται(ενας θεος ξερει γιατι Twisted Evil )[/list]


poios protima ta dub? :O
Ego katevazo subbed apo A-supreme ta 4 prota kai apo 'lations to 5o.einai arketa kales douleies des autes an thes.

_________________


SPIN ON!

One Piece spoiler!!
Spoiler:


Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
billmcnik
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 11, 2009 5:43 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 24 Μάρ 08 Δημοσιεύσεις: 812 Τόπος: Salonika Τώρα Βλέπω: Δεν έχω χρόνο!
vazelos3 έγραψε:
DoT-ToD έγραψε:
Προκειται για μια πολυ καλη σειρα , η οποια ειναι must Cool το μονο ενοχλητικο ειναι ο μικρος αριθμος επισοδειων και το εκνευριστικο english dub version , που φαινεται να προτειμαται(ενας θεος ξερει γιατι Twisted Evil )[/list]


poios protima ta dub? :O
Ego katevazo subbed apo A-supreme ta 4 prota kai apo 'lations to 5o.einai arketa kales douleies des autes an thes.


Κι εγώ το έχω παρατηρήσει, το Hellsing το βρίσκεις ποιο εύκολα σε dub παρά σε sub.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 5 από 10
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης