Το ξέρατε ότι senpai σημαίνει πρεσβύτερος / μεγαλύτερος;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Silent Hill Series
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 10:23 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon


INFO



Personal review/opinion
Παράθεση:
Τρομαχτικό, αφιλόξενο, σκοτεινό, αιματηρό, απαισιόδοξο...... Απλά εξαιρετικό!! Αν είχαν προσέξει και κάποιες λεπτομέρειες θα μιλάγαμε για το τέλειο παιχνίδι....υποκειμενικά πάντα



Rating
Παράθεση:



Σχετικά/Παλαιότερα topics
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
erouchinamadara
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 2:36 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 1063 Τόπος: Κουφια γη (τακλαμακαν συγκεκριμενα)
Οποιος δεν εχει παιξει ειδικα το Silent Hill 2 απλα δεν εχει νιωσει τι θα πει survivor horror game.Αν και το 4 δεν μου αρεσε ηταν αξιοπρεπες.Γενικα να θες να νιωσεις κρυο ιδρωτα καθε φορα που ακους παρασιτα σε ραδιοφωνο και να νιωσεις οτι σε κυνηγα κατι πολυ δυνατοτερο και να εχεις κανα παλιο κουζινομαχαιρο ή εναν λοστο και η μονη σου επιλογη ειναι να το βαλεις στα ποδια.Ειναι απλα μοναδικο

_________________


BAKA!!My legend start at the 12 century
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 3:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Από ολα τα Silent Hills μόνο το Survivor δεν μου άρεσε με καμία παναγία...Είναι χάλια τα γραφικά και είναι σαν το House of The Deads...

Όλα τα άλλα τα σπάνε...Έμαθα βγήκε και το Silent Hill : Origins...λέει τίποτα ?

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Dark-Master
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 28, 2008 12:08 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CoLLeCToR :: :: ANiME.CoLLeCToR ::

Συμμετέχει από: 07 Νοέ 03 Δημοσιεύσεις: 675 Τόπος: Alexandroupoli
DjDragon έγραψε:
Από ολα τα Silent Hills μόνο το Survivor δεν μου άρεσε με καμία παναγία...Είναι χάλια τα γραφικά και είναι σαν το House of The Deads...


Ela? ti egine? Den se piano. Pata to miden.

_________________

Suikoden V
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 28, 2008 1:19 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
DjDragon έγραψε:
Από ολα τα Silent Hills μόνο το Survivor δεν μου άρεσε με καμία παναγία...Είναι χάλια τα γραφικά και είναι σαν το House of The Deads...

Όλα τα άλλα τα σπάνε...Έμαθα βγήκε και το Silent Hill : Origins...λέει τίποτα ?
Το μισο σου Post μιλαει για το Resident Evil και το αλλο μισο για το Silent Hill. Πως το καταφερες αυτο! Confused

Το κατεβασα το Origins... Ειναι γνησιο Silent Hill. Τα γραφικα τα σπανε. Η φρικη υπαρχει. Το Gameplay μπαζει... Θα μπορουσαν να κανουν και χωρις αυτο το τελευτεο στηχειο.
Το μεγαλιτερο λαθος που εκαναν σε αυτο το παιχνιδι ειναι το Gameplay που δεν μπορεις να βρεις οπλο που να μην σπαει και να μην εξαντλιτε. Υπαρχουν παντα βεβεα οι γροθιες σου, μα αυτο σε απομακρινει απο την εσθιση του κινου θνητου που διμιουργουσαν τα προηγουμενα. Η δευτερη βλακια ειναι οτι μπορεις να μπενοβγενεις στο στυχιομενο silent Hill καταβουλιση μεσα απο τους καθρεπτες. Καταστρεφει το suspense που ενιοθες οταν νομιζες οτι το κτιριο που βρισκεσε πραγματικα στυχιοσε και την εχεις ασχιμα.

Αν εξερεσεις το "origins" και το "the room", τα silent hill ειναι απο τα πιο ατμοσφερικα παιχνιδια που εχω παιξει. Και μαζι με το Project Zero απο τα ποιο τρομαχτικα (αμεσως μετα ερχετε το FEAR).

Δυστιχως τα τελευτεα silent hill, δλδ το Origins και το Homecoming φτιαχνοντε απο αμερικανους και οχι απο τη Original ομαδα. Βλεποντας τα λαθει που γιναν στο Origins πολυ φοβαμαι οτι στο 5 (Homecoming) θα δουμε πολα αμερικανικα κλισε, και πιο action gameplay που θα αποτελιοσουν την παλια ατμοσφερα που ελεγχες εναν θνητο μεσα στο καθαρτιριο.
Για να γινω πιο σαφεις, Δεν θα μου φανει περιεργο ο προταγονιστης στο 5 να σφαζει τα τερατα με RPG και κηνισεις καρατε. Ιδι το πρωτο βιμα το κανανε κανοντας τον να ηταν στρατιοτης στο παρελθον...

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης