Το ξέρατε ότι hinata σημαίνει μερος στον ηλιο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Σελίδα 1 από 1
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Games    Metal gear solid 4 for pc
massimoc
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 2:36 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: KNoWeR :: :: KNoWeR ::

Συμμετέχει από: 19 Νοέ 07 Δημοσιεύσεις: 81 Τόπος: athens Τώρα Βλέπω: |Monster|
paidia iparxi to mgs 4 gia pc?kai an nai pou?

_________________


|Respect my authority..|
|Screw you guys, I am going home..|
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 9:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Αυτή τη στιγμή έχει κυκλοφορήσει μόνο για PS3. Δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση για PC ή XBox παρά μόνο φήμες...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 10:28 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
massimoc έγραψε:
paidia iparxi to mgs 4 gia pc?kai an nai pou?
Παρα πολυ δισκολο!
Οι ιδιοι οι προγραματιστες δυλοσαν οτι θα'ναι παρα πολυ δισκολο να γινει port! Το MGS4 χωρεσε δια της βιας σε ενα Dual Layer Blue Ray, οποτε και να κυκλοφορισει σε PC θα θελει BRplayer και ατελιοτο χωρο στο σκλυρο! Δευτερων, μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν απυρες αναφορες στο playstation, τοσο στις ομιλιες οσω και στα γραφικα (π.χ. Ο snake ελεγχει το ρομποτακι του Otakon με ενα dual shock).

Μην εχεις ελπιδες για τα επομενα 3-4 χρωνια.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 10:37 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
*sigh*.. Εδώ περιμένουμε ακόμα το MGS3 να βγεί σε PC.. Η Konami έχει ξεχάσει τους PC users.. Sad

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fusion
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 10:53 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
πάλι καλά, ότι πόρτ έχει κάνει για πι-σι, σκατά το έχει κάνει... (βλ. σάιλεντ χιλ)... όπως όλες οι εταιρίες που τα κάνουν βιαστικά (κάπκομ, με το ρέσιντεντ ίβιλ (4), άτλους (αν θυμάμαι καλάWink με το γκίλτι γκίαρς (ιζούκα ράιβαλς) κτλ...)...

όχι στα πόρτς ρε...

καλύτερα να μην παίξω έναν τίτλο καθόλου, από το να μου λεεί στην στάρτ σκρίν, πρές Δ του στάρτ... έλε0ρ...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 11:31 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
fusion έγραψε:
πάλι καλά, ότι πόρτ έχει κάνει για πι-σι, σκατά το έχει κάνει... (βλ. σάιλεντ χιλ)... όπως όλες οι εταιρίες που τα κάνουν βιαστικά (κάπκομ, με το ρέσιντεντ ίβιλ (4), άτλους (αν θυμάμαι καλάWink με το γκίλτι γκίαρς (ιζούκα ράιβαλς) κτλ...)...
Λατρεβω τα Ελληνικα σου. Razz

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TannoBuchino
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 11:45 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 04 Νοέ 06 Δημοσιεύσεις: 4243 Τόπος: テサロニキ
Kite έγραψε:
fusion έγραψε:
πάλι καλά, ότι πόρτ έχει κάνει για πι-σι, σκατά το έχει κάνει... (βλ. σάιλεντ χιλ)... όπως όλες οι εταιρίες που τα κάνουν βιαστικά (κάπκομ, με το ρέσιντεντ ίβιλ (4), άτλους (αν θυμάμαι καλάWink με το γκίλτι γκίαρς (ιζούκα ράιβαλς) κτλ...)...
Λατρεβω τα Ελληνικα σου. Razz


Κι εγώ τα λατρεύω αλλά δεν κατάλαβα χριστό τι έλεγες για Ιζούκα Ράιβολς...Καμία Ιαπωνική εταιρεία είναι ? Razz

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fusion
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 4:00 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
είναι από την σειρά Guilty Gear,
τσέκ ιτ άουτ: http://en.wikipedia.org/wiki/Guilty_Gear_Isuka
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kite
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 26, 2008 11:17 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
fusion έγραψε:
είναι από την σειρά Guilty Gear,
τσέκ ιτ άουτ: http://en.wikipedia.org/wiki/Guilty_Gear_Isuka
Για το Isuka μιλουσες?
Το εχω στο PS2! Αποτελουσε ενα πηραμα που ηθελε να βαλει 4εις παιχτες σε ενα 2D fighting. Παρα την διαφημιση που ελαβε στο γνωστο anime Gensiken το πηραμα απετυχε καθως ο χηρισμος εγινε αρκετα περιπλοκος, και μες στην παχη γηνοταν υπερβολικα πολης πανικος.
Το μονο καλο που ειχε ηταν η ABA (νεος χαρακτιρας) και ενα σηστιμα που επεζες σε στιλ beat em up.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
takashi
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 12:56 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: FeaRLeSS :: :: FeaRLeSS ::

Συμμετέχει από: 11 Αύγ 03 Δημοσιεύσεις: 225 Τόπος: Aokigahara Τώρα Βλέπω: Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
Kite έγραψε:
Παρα πολυ δισκολο!
Οι ιδιοι οι προγραματιστες δυλοσαν οτι θα'ναι παρα πολυ δισκολο να γινει port! Το MGS4 χωρεσε δια της βιας σε ενα Dual Layer Blue Ray, οποτε και να κυκλοφορισει σε PC θα θελει BRplayer και ατελιοτο χωρο στο σκλυρο! Δευτερων, μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν απυρες αναφορες στο playstation, τοσο στις ομιλιες οσω και στα γραφικα (π.χ. Ο snake ελεγχει το ρομποτακι του Otakon με ενα dual shock).

Μην εχεις ελπιδες για τα επομενα 3-4 χρωνια.



Gia akomi mia fora ta matakia mou tha ypostoune afti tin bia
dld re Filtate Kite gia lise mou mia aporia.
ta games pou einai multiplatform pou exw bgei kai se ps3 pws einai dinaton na exoune bgei sto pc kai xbox???????????????

" einai misa re c paizeis gia ena tetarto kai meta mavri othoni einai san demo re "
re ilikrina ta pisteveis dld an as poume tou xronou vgei sto pc i 360 ti tha peis meta?
"paidia sorry alla elega pipes?"
mpes sto gametrailers kai des prwta tin sinentefksi gia to mgs4 kai meta grapse oti nane
akou kei min exeis elpides gia ta epomena 3-4 xronia to pc afti tin stigmi exei pio isxiro hardware apo otidipote allo

anarwtiese gia tin xwritikotita e? exeis akousei pote gia methodous simpieshs?
otan kaneis install to age of conan to dvd einai dl layer ala pianei 25 gb sto skliro
an den ksereis kapia pragmata kalitera na miles oti nane kai na koveis tis elpides tou opiadhpote


Filtate

kai epidi einai megalo post kai greeklish min to diavazete


Human complex rule the universe

_________________
過労死
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 1:14 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
Kite έγραψε:
Δευτερων, μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν απυρες αναφορες στο playstation, τοσο στις ομιλιες οσω και στα γραφικα (π.χ. Ο snake ελεγχει το ρομποτακι του Otakon με ενα dual shock).

Mήπως θα μπορούσες να μας πεις μερικές άλλες αναφορές που κάνει στο Playstation;
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 1:50 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Vetus έγραψε:
Kite έγραψε:
Δευτερων, μεσα στο παιχνιδι υπαρχουν απυρες αναφορες στο playstation, τοσο στις ομιλιες οσω και στα γραφικα (π.χ. Ο snake ελεγχει το ρομποτακι του Otakon με ενα dual shock).

Mήπως θα μπορούσες να μας πεις μερικές άλλες αναφορές που κάνει στο Playstation;
Πρως το τελος του παιχνιδιου...
Spoiler:
Οταν εισαι μεσα στο Shadow moses και ειναι να περασεις απο το σημιο που παλεψες την sniper wolf δευτερη φωρα, σε περνει στο codec ο Otakon και σου λεει να βαλεις το disc 2. Μετα θηματε και σου λεει οτι το playstation χρησιμοποιει blue ray και δεν χριαζετε πια τα παιχνιδια να βγενουν σε πολους δισκους.
Συνιθισμενα αστια του Kojima... Very Happy

Το Γεγονος οτι θα ειναι παρα πολυ δισκολο να γινει port το ακουσα στην συνεντευξη που εκαναν σε μια ομαδα απο τους διμιουργους του στο gametrailers. Οιπαν οτι θα πρεπει να γινουν τοσες αλαγες τοσο στον κοδικα, οσο και στους διαλογους και σε ορισμενα γραφικα, που δεν θα τους συνεφερε οικονομικα!

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
fusion
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 9:02 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.BiaTCH :: :: ANiME.BiaTCH ::

Συμμετέχει από: 30 Ιούν 03 Δημοσιεύσεις: 897
όντως, το port ουσιαστικά είναι...
γράψιμο του παιχνιδιού σε μία μηχανή γραφικών του PC, όπως το DirectX ή OpenGL κτλ... και πόσο μάλλον στην περίπτωση του PS3 που σε σχέση με το PC έχει και τελείως διαφορετική αρχιτεκτονική όσον αφορά τη CPU (Cell vs x86)...
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ellorai
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 9:13 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 07 Δημοσιεύσεις: 739 Τόπος: Στο Pigeon
Παιδιά....το MGS4 αρχικά ήταν να βγει πρώτα σε XBox360 μιας και η Microsoft έχει πάρει μέρος των δικαιωμάτων...... Θα βγει και για PC και για XBox απλά θα γίνει αργότερα.....
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 1:33 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Να οι ποιγες μου...
http://www.gametrailers.com/bonusround.php?ep=22&pt=4
Ενω οι αλλοι δυο λενε οτι θα'πρεπε να στιλουν κι αλλου το παιχνιδι, ο προγραματιστης λεει οτι θα ειναι πολυ πιο δυσκολο απ'οτι συνιθως.

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης