Το ξέρατε ότι ringo σημαίνει μήλο;


Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας

Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2
 AnimePlanet Forums Αρχική σελίδα    Manga Συζητήσεις    Manga κανονικο (βιβλιο) ή απο το internet;
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 12:56 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Εφτιαξα αυτο το θεματακι γιατι εγω δεν μπορω με τιποτα να κατσω μπροστα στον υπολογιστη μου και να διαβασω ενα manga...

Αν και τα χρηματα για την αγορα ειναι πολλα και αρκετοι απο εμας εχουν ξοδεψει πολλα, πιστευω οτι πρωτον, το manga στο ιντερνετ χανει την ενοια του manga!!!

Και δευτερων η στιγμη που εισαι ξαπλομενος στο κρεβατι σου τα κρυα βραδια με το πορτατιφ σου αναμενο και την ζεστη σοκολατα διπλα στο κομοδινο και 2-3 τομους manga διπλα σου, ειναι ανεκτιμητες και πολλυτιμες...

Θα ηθελα τις αποψεις σας.....

ΥΓ.αν υπαρχει παρομοιο θεμα (συγνωμη), διαγραψτε το θεμα μου...

Spoiler:

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Kain
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 1:19 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 13 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 709
Σε νοιώθω, όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα.
Τα manga μπορεί να είναι ακριβά, αλλά κατά τη δική μου πάντα άποψη αξίζουν τα λεφτά τους. Κάθε μήνα ξοδεύω στο Solaris καμιά 50αριά Ευρώ για Anubis manga και Dragonball Z και έχω βρει την υγειά μου, επεκτείνοντας ταυτόχρονα τη συλλογή μου.
Είναι σαφώς πολύ πιο άνετο να διαβάζεις ξάπλα γυρίζοντας τις σελίδες μια μια, παρά να στραβολαιμιάζεις και να σου βγαίνουν τα μάτια στην οθόνη.
Το πρόβλημα όμως είναι όταν μια σειρά δεν κυκλοφορεί για αγορά, οπότε πιάνει φωτιά ο εκτυπωτής και πρέπει και να σκάσω 25 Ευρώ για το μελάνι, καθώς το καταβροχθίζει! Άσε που δυσκολεύομαι και να το ευχαριστηθώ έτσι...

_________________

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Όταν οι αετοί πετούν ψηλά, η κοτσυλιά πονάει!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ground_zero
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 3:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 18 Δεκ 03 Δημοσιεύσεις: 2281 Τόπος: Right behind you... Τώρα Βλέπω: Mesa sto myalo sou....
Egw protimw ta manga sto PC oxi mono logw ths timhs, alla kai logw tou oti polla apo afta pou diavazw den yparxoun kan se morfh periodikou edw sthn Ellada.

Telos einai kai to pws htan otan asxolhthikes me to thema thn prwth fora.
Proswpika diavaza apo panta comics se periodika, alla manga mono se PC exw diavasei apo tote pou ksekinhsa (2-3 ekseraiseis), opote mou fenetai kai poio fysiologiko sto PC.

Parola afta mporw na dw thn dikh sas apopsh, mou einai adynaton na diavasw kapoio allo eidos comic se othonh peran apo manga.

_________________

www.finalfantasy-gr.tk
http://www.youtube.com/user/GamersOdyssey
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Vagelio
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 5:08 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
bishie hunter
:: AP Editor ::
bishie hunter<br>:: AP Editor ::

Συμμετέχει από: 28 Ιούν 08 Δημοσιεύσεις: 1090 Τόπος: Ηράκλειο Κρήτης/ Αθήνα
Ground_zero έγραψε:
Egw protimw ta manga sto PC oxi mono logw ths timhs, alla kai logw tou oti polla apo afta pou diavazw den yparxoun kan se morfh periodikou edw sthn Ellada.


Θα συμφωνησω μαζι σου Ground_zero. Εχω ξοδεψει 50κατι ευρω στα manga (αν και το αξιζουν) αλλα τα λεφτα δεν μου φτανουν... στο ιντερνετ εχω προσβαση σε παρα πολλους και ποικιλους τυπους manga. Φυσικα, οπως λεει και ο Z.E.D. τιποτα δεν συγκρινεται με την ζεστη κουβερτα το μαλακο κρεβατι μπολικη σοκολατα και 2-3 τομους manga! Ο καλυτερος και πιο χαλαρωτικος τροπος για να περασεις μια χειμερινη νυχτα.

_________________
Inspiration strikes when I'm actually trying to do my homework.
Η anime gallery μου στο deviantArt: www.nidoqueen4ever.deviantart.com
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Zera13
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 5:54 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: LeaRNeR :: :: LeaRNeR ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 24 Τόπος: Korinthos Τώρα Βλέπω: One Piece
Distixws ta diabazw apo site alla den sigrinetai me to biblio.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BATZET
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 7:47 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 12 Σεπ 08 Δημοσιεύσεις: 162 Τόπος: ATHENS Τώρα Βλέπω: ΔΙΑΦΟΡΑ
βασικα εγω τα διαβαζω απο τον υπολογιστη μου, και αν καποιο μου αρεσει παρα πολυ, τοτε το αγοραζω. εννοειται οτι δεν υπαρχει συγκριση (στην απολαυση ενος manga), αλλα ετσι γλιτωνω λεφτα και χρονο.

_________________
Η ΤΕΧΝΗ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ, ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Kite
Δημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 24, 2009 10:34 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.LoRD :: :: ANiME.LoRD ::

Συμμετέχει από: 13 Οκτ 04 Δημοσιεύσεις: 2625 Τόπος: Θεσσαλονικη Τώρα Βλέπω: Echhi anime
Ειναι πολυ εκνευριστικο να διαβασω απ'τον υπολογιστη. Εχω λυπων μερικα ραφια manga για να καφιεμαι.

Ελληνικα:
Love Hina 1-5
Shaman King 1-6
Hamura Kenshin 1-6
Blade of the Immortal 1-7
Naruto 1-9
Warcraft: The Shitfest trillogy 1-3

Αγγλικα:
Berserk 1-27
Bleach 1-25
Genshinken 1-9
Negima 1-20
Death Note 1-12
Mai Hime 1-5
Outlanders 1-8
Full Metal Alchemist "1"

Αν τα πρωσθεσουμε κανει:
5+6+6+7+9+3+27+25+9+20+12+5+8+1=143manga x 10ευρα περιπου το καθενα=1430ευρα σε manga....

Σημπερασμα:
Ειναι 100φωρες προτιμοτερο να το εχω στο χερι και να το διαβαζω στο λεοφοριο, στο ΤΕΙ, στο μπανιο, παρα να καμπουριαζω μπρωστα απο μια οθονη...

Καπια στιγμη θα τα βγαλω καμια φοτογραφια για να κανω φιγουρα... Very Happy

_________________

Person1: "Εγώ είμαι Otaku."
Person2: "Κι εγώ είμαι ο Τάκης..."
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
jagi
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 25, 2009 12:49 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD :: :: HooKeD ::

Συμμετέχει από: 14 Οκτ 07 Δημοσιεύσεις: 118
Z.E.D έγραψε:

Και δευτερων η στιγμη που εισαι ξαπλομενος στο κρεβατι σου τα κρυα βραδια με το πορτατιφ σου αναμενο και την ζεστη σοκολατα διπλα στο κομοδινο και 2-3 τομους manga διπλα σου, ειναι ανεκτιμητες και πολλυτιμες...


Ανεκτίμητες και πολύτιμες στιγμές...
Σαν διαφήμηση μου ακούγεται, μόνο που λείπει το ηχητικό σποτάκι και η μάμα να ανοίγει την πόρτα και μπαίνει με μια αγκαλία και στο χέρι nutella ή καφε φίλτρου jacob's. Confused

---------------------------------------------------------
Όπως και να έχει προτίμω όθονη,

πίτσα ανοιχτη μπροστα ή κανα παγωμενό ποτάκι τα καλοκαιριάτικα μεσημέρια,

έτοιμο το έπομενό και παρακάτω volume χωρίς να τρέχεις να αγοράζεις κάθε τόσο,

διάλειμα όταν βαρεθείς για κανενα chat στο msn, τίποτε πορνό ή καμμιά έξοδο, με τα λέφτα που δεν χάλασες σε τόμους, σώζοντας την σελίδα πριν φύγεις...

Γιατι έτσι μας αρέσει

Razz

_________________
極真会館
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vetus
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 25, 2009 9:05 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
::Moderator::
::Black Winged Angel::
::Moderator::<br>::Black Winged Angel::

Συμμετέχει από: 04 Μάϊ 04 Δημοσιεύσεις: 5127
To thread μεταφέρθηκε στις Manga Συζυτήσεις.

Είχε ανοιχτεί παλιότερα παρόμοιο thread αλλά δεν το βρίσκω Twisted Evil (αλλά και να το 'βρισκα δεν θα διαγράφοταν το παρών thread αλλά θα συγχωνευόταν).
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Blade
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 25, 2009 9:46 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.oNe :: :: ANiME.oNe ::

Συμμετέχει από: 15 Φεβ 06 Δημοσιεύσεις: 720 Τόπος: Θεσσαλονίκη.
Eξαρτάτε.
Εγω που σπάνια διαβάζω μάνγκα προτιμώ να τα βλέπω στον υπολογιστή.Δεν ανησιχεις μηπος και τα λερώσεις με την πίτσα κιόλας.Και για τις λρυες νυχτες του χειμωνα.Μια μεγαλη οθονη και ενα ασυρματο ποντίκι θα σου βγουν πιο φθηνά Razz.
To λέω όμως γιατί δεν είμαι του διαβάσματος.Αν είμουν πιστεύω ότι τπτ δε συγκρίνεται με το original κομικ.(Τουλάχιστον αυτό μου έμαθε η εμπειρία μου στα Αστερίξ Razz)

_________________
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
itachi_se
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 25, 2009 9:55 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: PoSSeSeD :: :: PoSSeSeD ::

Συμμετέχει από: 27 Φεβ 08 Δημοσιεύσεις: 292 Τόπος: Koropi Τώρα Βλέπω: twra de vlepw
Wraio 8ema...auto to provlima to adimetopizw kai egw kairo twra.paliotera eperna swridon manga dinodas megala posa,pernwdas akoma kai seires pou de borw na pw oti me trelenan..pleon agorazw mono osa 8ewrw polli kala gia ti sillogi gt pera apo ti posotita metraei kai i poiotita.exw er8ei polles fores kai sto dillima na agorasw seires pou exw diavasei apo to internet mono kai mono epeidi m'aresoun polli alla telika de to kana...pleon agorazw mono kala manga pou na min exw diavasei..px to hellsing,to berserk an kai borw na ta vrw apo to internet protimw na ta agorazw.oso afora pou einai kallitera sto pc i sto vivlio..ennoeitai sto vivlio,mono i kinisi pou to anoigeis ftanei..den eksigeitai me logia,einai apla ena wraio sinais8ima..

_________________
Death is our sanctuary and we seek it with pleasure
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Z.E.D
Δημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 25, 2009 11:10 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 04 Φεβ 09 Δημοσιεύσεις: 169 Τόπος: larissa
Bλεπω οτι καποιοι προτιμουν τον υπολογιστη...

Παρακλιση.... Μην αναφερεστε σε πιτσες και αλλα παρομοια που μπορουν να γεμισουν το manga με αθλιους λεκεδες...

Στη σκεψη και μονο τρελενομαι....

Ειναι ενας φιλος μου, που μου ζηταει επιμονα να του δωσω καποιους τομους να διαβασει, και επειδη ξερω οτι θα τους κακοποιησει δεν του δινω ουτε ενα. Μονο μπροστα μου και αφου τον παω να πλινει τα χερια προτα....

_________________
Έτσι που λέτε φιλαράκια μου!
MONSTERS
HISTORY MAKERS-1-

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
XxKaiserxX
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 26, 2009 2:18 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.CRaZy :: :: ANiME.CRaZy ::

Συμμετέχει από: 28 Ιαν 08 Δημοσιεύσεις: 509 Τόπος: Θεσ/νικη Τώρα Βλέπω: Το πέραν
Πιστεύω ότι αρκετοί προτιμούν υπλογιστή περισσότερο για την ποικιλία των τίτλων που μπορούν να βρουν, γιατί αν περιμένεις να γίνουν licensed και (για εμας που δε παραγγελνουμε μόνοι μας) να τα φέρουν και Ελλάδα πρέπει να ρίξεις πολύ πρίξιμο..

//Εδώ για να φέρει το Hitman Reborn που είναι και SJ τον έπριζα κάτι μήνες μέχρι να αποφασίσει...Πόσο μάλλον όχι και τόσο δημοφιλής σειρές...

Σίγουρα είναι καλύτερα να το έχεις να το πιάνεις στα χέρια σου να το διαβάζεις και ταυτόχρονα να υποστηρίζεις και τα αγαπημένα σου manga αλλά έχει και ο υπολογιστής την γλύκα του....Γλιτώνεις και κάποια edit που γίνοναι από της Αμερικανικες εταιριές....και το οικονομικό πάντα παίζει XD Αν και δε πιστεύω ότι κάποιος που έχει κόλλημα με κάποιο manga αν το βρει δε θα το αγοράσει.

@Ζ.Ε.D Σε νιώθω απόλυτα για τον θέμα της 'κακοποίησης' των manga/βιβλίων γενικότερα...ΧD αν και μου φαίνεται λογικό να αντιδράει κανείς υπερβολικά όταν το φυλάει σαν τα μάτια του(και το πληρώνει ίόλας για να είμαστε και ειλικρινής, πάντα παίζει και αυτό) κάποιος άλλος δεν υπολογίζει καθόλου...

_________________

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Koshin
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 26, 2009 9:00 am
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: HooKeD.SeRiouSLy :: :: HooKeD.SeRiouSLy ::

Συμμετέχει από: 24 Μάϊ 08 Δημοσιεύσεις: 182 Τόπος: Athina/Agia Paraskeui Τώρα Βλέπω: witchblade
Kite den mporw na pistepsw oti kathese kai agoraazeis 10 euro ton tomo (profanws apo ellada).I epilogi auti kai mono se exei xresei epipleon 300 euro ta xenoglwssa..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
jedi_fillis
Δημοσιεύθηκε: Πεμ Μάρ 26, 2009 1:15 pm
Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος
:: ANiME.PoWeR :: :: ANiME.PoWeR ::

Συμμετέχει από: 14 Σεπ 05 Δημοσιεύσεις: 1040 Τόπος: Θεσσαλονίκη Τώρα Βλέπω: 3X3 Eyes, FMA: Brotherhood, FairyTail, Naruto Shippuden, Bleach
Προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ να διαβάζω manga online. Τις καινούριες σειρές που βγαίνουν κάθε εβδομάδα είναι απλώς αδύνατον να τις βλέπεις αλλιώς. Έχω κάποια manga σε έντυπη μορφή, τα οποία όμως διαβάζω όταν έχω χρόνο και χρόνος δεν υπάρχει. ^^

Επιπλέον τα online manga είναι πιο προσβάσιμα, είτε είσαι σπίτι, είστε σχολή, είτε δουλειά (στα διαλείματα φυσικά Razz ). Ένα PC, net, onemanga και για να μην σε πιάσουν alt&tab και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Πιστεύω ότι είναι θέμα συνήθειας καθαρά.. Παρόλο αυτά όμως αν είχα την δυνατότητα να έχω κάθε βδομάδα τις σειρές που διαβάζω, σίγουρα θα αγόραζα τα αντίστοιχα manga για να τα έχω στην συλλογή μου.

_________________

"I always believed that in the ninja world those who break the rules and regulations are called trash.. "
Spoiler:

..But a friend told me that those who don't care about their companions are even worse than trash..
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:  

Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας
Σελίδα 1 από 2
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη

Μετάβαση στη:  



Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης